Jump to content

Diskusije o penzijama


Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Najveci problem je u prevelikom broju penzosa u odnosu na radno-sposobno stanovnistvo, a jedino sto moze da nas izvadi je povecanje nataliteta. Tako da, ono...prestanite da koristite kondome i pomozite svojoj otadzbini. [;)]

Varijanta 2 je da se jednostavno ukinu penzije na godinu, dve i da sacekamo rezultate.

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

Najveci problem je u prevelikom broju penzosa u odnosu na radno-sposobno stanovnistvo, a jedino sto moze da nas izvadi je povecanje nataliteta. Tako da, ono...prestanite da koristite kondome i pomozite svojoj otadzbini. [;)]

Varijanta 2 je da se jednostavno ukinu penzije na godinu, dve i da sacekamo rezultate.

koji si ti kralj jbt....da se ukinu penzije na godinu, dwe xexe da ne powerujes.....pffffff

Link to comment
Share on other sites

@zEx:

Smatrao sam da jedan ovako ozbiljan topic zasluzuje temeljnu analizu, i predlog za konkretno resenje problema, pa sam shodno tome ulozio maksimalan intelektualni napor, sagledavajuci trenutnu socijalnu situaciju u nasoj zemlji, u cilju davanja konstruktivnog doprinosa daljem toku diskusije. Prelozeni metod, iako deluje krajnje nepopularno, ce se na kraju pokazati kao najbolje / najisplativije resenje kompleksne situacije kakva je ova. Razmisli malo o tome, i shvatices da sve to ima savrsenog smisla. [;)]

» Click to show Spoiler - click again to hide... «
hint: it's all....SARCASM! [:p]

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

Ortak mi je radio za neku firmu ( aj da je tako nazovem ) koja je bila u neko dealu sa nekom Austrijskom bankom i ono... ishao je po gajbama i nagovarao ljude da uzmu taj neki penzioni fond... bla bla... ishao je na neke seminare, malo smo pirchali na tu temu pa mi je jedne prilike rekao da se ljudima koji sada uplacuju ( to jest njihove gazde ) penziono, socijalno itd. te pare ne chuvaju u nikakvom fondu, vec da sad ove pare koje se daju za soc. i pen. idu sadasnjim penzionerima, a tako cemo i mi primati penziju kada za to vreme dodje... nashi naslednici ce da placaju pen. i soc. , a mi cemo od tog kesha da dobijamo penziju. E sad, ovaj program je bio postavljen davno i sve je lepo ishlo dok su se poshtovala pravila tog programa, a to je da za jednog penionera valjda radi 7 ljudi i na taj nachin je to ishlo jedno vreme... naravno kasnije je to samo padalo kod nas, prvo na 3, a sad na manje od jednog choveka... Ne secam se najbolje svih detalja koje mi je ortak ispirchao, ali ovo je otprilike to...

EDIT : Dakle u chemu je stvar... Dok god gazde ne budu placale socijalno, penziono i ostale obaveze prema radniku i drzavi i dok god ne bude bilo dovoljno radnih mesta, penzije ce ostati iste...

Edited by Mario^^
Link to comment
Share on other sites

Samo i dalje ostaje ono bezveze pitanje zasto oni koji su doveli do toga da smo ostali samo sa supljim i eventualno praznim kasama penzionog fonda se danas prave kao da se nista nije desilo?

pa mnogo crnje je to sto su na to zaboravili i ovi sto su se svo vreme borili protiv onih koji su nas do toga doveli.... ko sad spominje racune na kipru? ko juri goricu gajevic, milana milutinovica, bulatovica i kompaniju za pare? cak se radikali i sps pojavljuju u javnosti sa delom porodice milosevic... ccc sve je to ista bagra, ds/dss/srs/sps/pss/itd... neverujte nikome

Link to comment
Share on other sites

mrzim stare ljude u busevima i tramvajima, prave se kao da je sve njihovo uz konstruktivne komentare "mladicu kako te nije sramota sto ne pustis starije ljude da sednu", onda matore debele babe koje se guraju da udju u bus iako je prepun uz jos konstruktivnije komentare "mladicu kako vas nije sramota pomeri se ima jos mesta, treba tvoji roditelji da se stide" dok ja jedva disem vazduh i proklinjem bogove sto nemam kola.

ja smatram(slobodno me ispljujte, fucka mi se) da treba za matore ljude napraviti specijalan grad da ne smetaju drugima, neka tu imaju hrane kolko oce, lekove, uslugu, ali makar neka ne smaraju

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da kada se logujesh iz Deusa, obavezno pritisnesh Logout dugme kada zavrshish, jer Igor jedva cheka da mu se neko namesti na penal...ali da je moglo mashtovitije, moglo je...

Word.

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

a meni ortak samo dosao na gajbu i cisto radi reda je postavio topik posto ga je baka smarala, ima samo 14 000 , od toga 10 000 ide na vikend (to je firmirana cigara koja ne kosta) a 4 000 uzme on, sticajem okolnosti taj novac je previshe sitan za prohteve tinejdzera , ae iskreno , zasto idete kod bake nedeljom na rucak [:D]

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

mrzim stare ljude u busevima i tramvajima, prave se kao da je sve njihovo uz konstruktivne komentare "mladicu kako te nije sramota sto ne pustis starije ljude da sednu", onda matore debele babe koje se guraju da udju u bus iako je prepun uz jos konstruktivnije komentare "mladicu kako vas nije sramota pomeri se ima jos mesta, treba tvoji roditelji da se stide" dok ja jedva disem vazduh i proklinjem bogove sto nemam kola.

ja smatram(slobodno me ispljujte, fucka mi se) da treba za matore ljude napraviti specijalan grad da ne smetaju drugima, neka tu imaju hrane kolko oce, lekove, uslugu, ali makar neka ne smaraju

Jedino sto me nervira kod baba&deda su navike od kojih ne odustaju ni po koju cenu makar i ono drugo bilo bolje za njih...Moj deda ne bi otisao kod lekara pa makar umirao , cak kad mu je pukla vena na nozi nije hteo da ide u hitnu popizdeo covek , onako bled izgubio brdo krvi oce da se onesvesti i mumla nemoj da ste zvali hitnu a ja gledam i ne verujem...

A druga stvar je chim se otvore vrata busa ne puste te ni da izadjes vec se vataju za sipku na vratima i penju se uz talas ljudi koji silaze , to kad urade , pa tacno bi ih na mestu zakucao.

Link to comment
Share on other sites

ocesh da te iselim iz gajbe? koji ti je kurac, svaki drugi post me prozivash moronu jedan, nisi normalan , stalno nesto seresh o meni, posto te svi napushavaju na wc3 forumu , nisam se uopste pravio pametan, nisam ni napravio ovaj topik , to je uradio ortak , a kako sam video ovde se manje vishe ozbiljno iznose svoja mishljenja, sto verovatno nije bila poenta mog ortaka , prestani da me smarash , i nastavite vashu diskusiju o penzijama. [}:)]

Edited by spo(ghost)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...