Jump to content

Hurricane Katrina (USA) V/S Mumbai Rains (India)


Recommended Posts

inches of rain in new orleans due to hurricane katrina... 18

inches of rain in mumbai (July 27th)......................... 37.1

----------------------------------------------------------------------------------

population of new orleans... 484,674

population of mumbai......... 12,622,500

--------------------------------------------------------------------------------

deaths in new orleans within 48 hours of katrina...100

deaths in mumbai within 48hours of rain...............37

------------------------------------------------------------------------------

number of people to be evacuated in New Orleans... entire city

number of people evacuated in mumbai...................10,000

-------------------------------------------------------------------------------

Cases of shooting and violence in New Orleans...Countless

Cases of shooting and violence in mumbai.........NONE

------------------------------------------------------------------------------

Time taken for US army to reach new orleans............... 48hours

Time taken for Indian army and navy to reach mumbai...12hours

-----------------------------------------------------------------------------------

status 48hours later New Orleans.... still waiting for relief, army and electricty

status 48hours later Mumbai.........back on its feet and is business is as usual

---------------------------------------------------------------------------------------------------

USA...world's most developed nation

India...third world country

Hmmmmm znam znam brojke ne lazu ali...

Da li se nekome cini da neko od komarca pravi magarca ???

Edited by Stator
Link to comment
Share on other sites

ma ajde sto su navikli na kisu oni su navikli na neki nacin da zive u haosu :-P

ali ima jedna razlika u mumbaiju je padala kisa (mislim da niko ne pominje tajfun, uragan etc.) sto je slozicete se razlika koja nije za podcenjivanje. dalje treba uzeti i tip zemljista tj geografski polozaj npr mumbai nije podrucije koje je isusena mocavara ispod nivoa mora koja tesko odvodi vodu sto new orleans jeste dalje stepen razvijenosti grada... ima dosta stvari koje treba uzeti za razmatranje... meni se cini da ovde neko oce da kaze kako su ameri nesposobni etc.

Link to comment
Share on other sites

nisu uopste primpremljeni na katasrofe tog tipa.. tako nesto da se desilo u japanu npr city bi bio back&running u roku od 6 sati...

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa Nykollom, ipak su to dva razlicita sveta, jedno je ultra mega razvijen grad, dok se u drugom verovatno kuce grade od blata i slicno. A i nadmorska visina od -6m svakako ne olaksava stvar.

S druge strane, amerikanci su majstori dramaturgije, pa ako oni pate treba da saoseca sa njima ceo set. Buhuhu, big deal. A ko mi ne veruje, nek samo baci pogled na njihovu ambasadu u kneza milosa, da se vidi sta je istripovanost.

Link to comment
Share on other sites

btw ivane jes bio u USA duze vreme kad to taoliko pouzdano tvrdis?

ja nisam ali nekoliko bliskih prijatelja je bilo po vise od godinu dana zbog posla razmena studenata usavrshavanje etc, i kako kazu (a nemaju razloga da lazu) zaista su debeli ko stoka (ne svi nego ogroman procenat) i zaista se ponashaju u glavnom kao moroni (isti procenat kao za debele)

a i te dve izjave koje uporedjujesh nisu pash komparatibilne...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

btw ivane jes bio u USA duze vreme kad to taoliko pouzdano tvrdis?

ja nisam ali nekoliko bliskih prijatelja je bilo po vise od godinu dana zbog posla razmena studenata usavrshavanje etc, i kako kazu (a nemaju razloga da lazu) zaista su debeli ko stoka (ne svi nego ogroman procenat) i zaista se ponashaju u glavnom kao moroni (isti procenat kao za debele)

a i te dve izjave koje uporedjujesh nisu pash komparatibilne...

sta ti imas protiv debelih ljudi (pa makar oni bili i ameri) ?

sta hoces da kazes da su debeli ljudi moroni? kad pravis analogiju po procentima?

Link to comment
Share on other sites

ja nisam ali nekoliko bliskih prijatelja je bilo po vise od godinu dana zbog posla razmena studenata usavrshavanje etc, i kako kazu (a nemaju razloga da lazu) zaista su debeli ko stoka (ne svi nego ogroman procenat) i zaista se ponashaju u glavnom kao moroni (isti procenat kao za debele)

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...