Jump to content

ram memoria or.......?


el.Sendador

Recommended Posts

^^[roflmao]

eto kako topic moze da skrene na neke druge teme...ti garant izbegavas i kondome po istoj logici.... [:D]

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

u svakom sluchaju nadji nekog iskusnijeg da ti reinstalira OS i osnovne programe jer sa takvom makinom nikako ne smesh da imash toliko usporenje

Statore, koja ti je alternativa za KAV? ja ga trenutno koristim, mnogo manje zauzece pravi od NAV, ali se ipak primecuje

jes da mi nick nije Stator al da probam :) ja koristim nod32 i brzi je i manje zauzece pravi od gore pomenutih :)

Bila je jedna od tri zelje koje sam ikad imao...

Founder of Rebels,elite Planetarion crew.

Link to comment
Share on other sites

Ja svima kazem da begaju od kav & nav kombinacija :)

Kako sto sam vec reko virusa ima sve manje i manje a spyware i trojanaca sve vise i vise tako da bi trebalo se koncentrisati tu. dakle ako nisi neki teshki leecher ne treba ti nikakav av. Ali ako vec oces neki av ja sam imao lepa isqstva sa pandom koji ima jako sirok spektar skeniranja stetocina. Ali moj i dalje prvi predlog je bez av-a redovan update win-a dobro podesn FW i spyware skeneri...

Link to comment
Share on other sites

thx

I am the centre of this universe.The wind of time is blowing through me,and it's all moving relative to me, it's all a figment of my mind in a world that I've designed. I'm charged with cosmic energy. Has the world gone mad or is it me? I am the creator of this universe,and all that it was meant to be,so that we might learn to see.This foolishness that lives in us and stupidity that we must suss ! How to banish from our minds,if you call this living I must be blind.Ma ja sam puko!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja sam teshka noobara oko hardware-a, ali neshto mi je ortak koji se razume gledao po mashini i secam se da je neshto rekao u fazonu da mi je radnja koja mi je prodala PC glupo neshto uradila oko RAM-a, dakle imam neki valjda dual channel mode a imam samo jednu memoriju od 512 i da bi to kao mnogo bolje radilo da je stavio 2*256. O chemu se zapravo radi ? Uzeo bih josh 512 ako bi to bilo bash xtra...

Procesor mi je isto valjda ochaj... 1.8... Koliko para koshta neshto jache, tipa 3.0 ? Koji proizvodjach ?

E na kraju jedno mozda debilno pitanje, ali ipak da pitam :)

Izgubio sam negde USB flash memory pre ~10 dana, a hteo bih neshto da prebacim. Imam digitalni fotoaparat pa me interesuje da li bi bilo moguce da prebacim neki bezvezni file na njemu, poshto mi izgleda kao obichni usb kad prebacujem slike na komp. Da li bih neshto sjebao na taj nachin i koliko tu ima memorije ?

Ako neshto pomaze, aparat je marke Minolta, 4.0 mega pixela.

Link to comment
Share on other sites

dual channel donosi poboljšanje od par procenata, ali bi ti se komp svakako drastično ubrzao ako bi dodao još 512 mb, iz prostog razloga što bi onda imao duplo više memorije :)

trebalo bi da možeš da preneseš fajl na fotoaparatu, ali bolje da pitaš nekoga ko ima iskustva u praksi..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam teshka noobara oko hardware-a, ali neshto mi je ortak koji se razume gledao po mashini i secam se da je neshto rekao u fazonu da mi je radnja koja mi je prodala PC glupo neshto uradila oko RAM-a, dakle imam neki valjda dual channel mode a imam samo jednu memoriju od 512 i da bi to kao mnogo bolje radilo da je stavio 2*256. O chemu se zapravo radi ? Uzeo bih josh 512 ako bi to bilo bash xtra...

Ovo sto je Ivan_ rekao. Inace da bi ti dual channel radio kako valja pozeljno je da memorije budu iste brzine, mozes da pogledas svoj modul da vidis koja je oznaka (tipa DDR333, DDR400 itd) pa da pazaris isti takav. Idelano je da imas dva identicna modula, pa ako si se bas zagrejao za tu varijantu mozes da prodas taj tvoj pa recimo kupis dva ista od po 256 ili po 512. Inace kada bi uzeo 2x256 (znaci ukupno ti i dalje ostaje 512) performase celog sistema bi ti se realno povecale nekih 3-7% zavisno od aplikacije. Dakle uglavnom nije vredno truda, samo se bolje raspitaj kad budes uzimao neki sledeci komp.

Procesor mi je isto valjda ochaj... 1.8... Koliko para koshta neshto jache, tipa 3.0 ? Koji proizvodjach ?

A koji ti je sada procesor? Pretpostavljam da je neki Intel P4 ili Celeron. Ako je puna "cetvroka" ne bih ti savetovao da menjas procesor, ako je Celeron onda mozda i nije tako losa investicija. U svakom slucaju kad ti se podize komp pribelezi koji ti je tacno procesor pa da mozemo nesto konkretnije da te savetujemo. Ali sve u svemu pretpostavljam da imas neki P4 kome su posle toga menjali leziste, tako da ces tesko i moci da nadjes neki nov i jak procesor za tvoju plocu... Najverovatnije bi morao da menjas sve djuture.

E na kraju jedno mozda debilno pitanje, ali ipak da pitam :)

Izgubio sam negde USB flash memory pre ~10 dana, a hteo bih neshto da prebacim. Imam digitalni fotoaparat pa me interesuje da li bi bilo moguce da prebacim neki bezvezni file na njemu, poshto mi izgleda kao obichni usb kad prebacujem slike na komp. Da li bih neshto sjebao na taj nachin i koliko tu ima memorije ?

Ako neshto pomaze, aparat je marke Minolta, 4.0 mega pixela.

Sve zavisi od aparata, ne znam kako ide Minolta po tom pitanju. Ja sam recimo sa Canonom fotografisao sa karticom na kome je pored slika bilo gomila pizdarija drugih (koristim tu karticu kao flash disk) i nista se nije bunio i svi podaci i slike su posle bili tu. Generalno gledano ako ti se foto-aparat u Win XP prepoznaje bez ikakvih dodatnih drajvera trebalo bi da to moze, ali u svakom slucaju ako to pokusavas prvo skini sa kartice sve slike koje ti mozda trebaju. Ako ne uspe kasnije uvek mozes da obrises celu karticu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Shto se tiche memorije to me interesovalo, tih 3-7 %... Znam i ja toliko da izrachunam da je 1024 bolje od 512 :)

Shto se tiche oznake, ne mogu da nadjem onaj papir koji sam dobio sa kupovinom kompjutera gde mogu da vidim koji hardware imam... mada vishe ni neznam da li su to tachno ispisali ( namerno naravno ) jer kad sam kompjuter kupovao, stavio sam im do znanja da veze nemam o kompjuterima... Ortak mi je napravio konfiguraciju, a ja sam otishao sa kevom da kupim komp... Neznam gde na kompu mogu da vidim tu oznaku, poshto to nisam uhvatio kad se palio komp.

Shto se tiche procesora, eh, zashto ne verujem firmi 100% ( compart je u pitanju ) je zato shto kad sam kupovao komp uzeo sam 2.4 Ghz, tad nisam imao pojma shta uzimam, a nisam neshto ni gledao na startovanju kompa shta pishe ( bilo pre neshto vishe od 2 god. ). Nosio sam komp u servis pre pola godine pa opet nisam proverio shta pishe... i onda sluchajno, letos vidim da pishe 1.800+... Znam da ima neki fazon tu... da je kao 2.4 ali radi na 1.8 ili kako vec, ali nije to, proverio je ortak i potvrdio da me neko zajebao... sad ja nemam vishe rachun ni od jednih ni drugih... Da odem u compart, reci ce mi : "ej bre, bilo pre 2 godine, sad si doshao..." a i sigurno mogu da primete da li je neko otvarao komp ili ne...

Da odem u servis... opet je kasno... tako da sam prestao da mislim o tome...

Sad sam gledao u control panelu da vidim shta pishe za procesor jer mi brzo promakne na dizanju sistema, a mrzi me da ga resetujem 10 puta... pishe ovo... :

AMD Athlon XP 1800+

Za memoriju stvarno neznam kako da vidim tu oznaku ... to DDR 400 ili 330...

Shto se tiche aparata... nisam izvalio da moze neka kartica da se izvadi, a nemoguce je da uslikam aparat sa svih strana pa da vam pokazem :) Potrazicu ako jos uvek imam ( pre oko 3 god. kupljen u Singapuru... ) ono upustvo pa mozda i imaju neke slike...

Link to comment
Share on other sites

Shto se tiche oznake, ne mogu da nadjem onaj papir koji sam dobio sa kupovinom kompjutera gde mogu da vidim koji hardware imam... mada vishe ni neznam da li su to tachno ispisali ( namerno naravno ) jer kad sam kompjuter kupovao, stavio sam im do znanja da veze nemam o kompjuterima... Ortak mi je napravio konfiguraciju, a ja sam otishao sa kevom da kupim komp... Neznam gde na kompu mogu da vidim tu oznaku, poshto to nisam uhvatio kad se palio komp.

Shto se tiche procesora, eh, zashto ne verujem firmi 100% ( compart je u pitanju ) je zato shto kad sam kupovao komp uzeo sam 2.4 Ghz, tad nisam imao pojma shta uzimam, a nisam neshto ni gledao na startovanju kompa shta pishe ( bilo pre neshto vishe od 2 god. ). Nosio sam komp u servis pre pola godine pa opet nisam proverio shta pishe... i onda sluchajno, letos vidim da pishe 1.800+... Znam da ima neki fazon tu... da je kao 2.4 ali radi na 1.8 ili kako vec, ali nije to, proverio je ortak i potvrdio da me neko zajebao... sad ja nemam vishe rachun ni od jednih ni drugih... Da odem u compart, reci ce mi : "ej bre, bilo pre 2 godine, sad si doshao..." a i sigurno mogu da primete da li je neko otvarao komp ili ne...

Da odem u servis... opet je kasno... tako da sam prestao da mislim o tome...

Pa ako to jeste tako onda sad mozes samo da kukas, a od toga nema vajde [:D]

Sad sam gledao u control panelu da vidim shta pishe za procesor jer mi brzo promakne na dizanju sistema, a mrzi me da ga resetujem 10 puta... pishe ovo... :

AMD Athlon XP 1800+

Procesor koji bi ti mogao da stavis na tu plocu ti ne bi doneo nikakvo znacajno poboljsanje, najvise 10-20%. Ako bi nesto menjao najbolje bi bilo da zamenis i plocu i uzmes neki Athlon64, to bi bila jedina isplativa investicija.

Za memoriju stvarno neznam kako da vidim tu oznaku ... to DDR 400 ili 330...

Metoda koju ja najcesce koristim jeste da uzmem i da pogledam u komp :) No, pretpostavicemo da u ovom slucaju to nije opcija. Postoje mnogi programi koji ti mogu dati informacije o svim stvarima koje se nalaze u tvom racunaru. Jedan od najpopularnijih je Sisoftware Sandra koju mozes skinuti odavle.

Shto se tiche aparata... nisam izvalio da moze neka kartica da se izvadi, a nemoguce je da uslikam aparat sa svih strana pa da vam pokazem :) Potrazicu ako jos uvek imam ( pre oko 3 god. kupljen u Singapuru... ) ono upustvo pa mozda i imaju neke slike...

A da mozda prepises oznaku aparata iz tog uputstva, nekako mi to deluje lakse :)

U svakom slucaju sam karticu pominjao kao primer sa Canonom, tvoj aparat 99% poseduje neku vrstu memorijske kartice, ali to tebi u ovoj situaciji nije bas bitno. Uzmi skini sve slike koje ti ikada mogu zatrebati sa aparata, prekopiraj sta ti treba, pa pokusaj da to skines na drugi komp. Ako se nesto sjebe samo posle uradi delete all i skljocaj nove slike.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...