Jump to content

biblijski kod


Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znas sta mene zanima. Sta si ti dobio ovim saznanjem (uzimam da je tacno to sto pise u spomenutoj knjizi), mislim da je to kljucno pitanje koje treba sebi da postavis.

A sto se tice ozbiljnijih tema, predlazem da procitas (od istoka ka zapadu) sledece knjige: Planina Duse - Gao Sidjijan, Arhipelag Gulag - Solzenjicin, Sramota - J. M. Kuci, Uliks - Dzejms Dzojs i Buka i Bes - Vilijam Fokner. Dakle sve moderna literatura, samo poslednja dva pisca su mrtva, ali su pisala do pre pedesetak godina. E kad to procitas, onda ces da vidis sta su ozbiljna pitanja.

jbg naterala me da razmisljam... nabavicu i te knjige btw [;)]

I naravno neizbezno stivo: "D
Link to comment
Share on other sites

Politika za sobom ne povlaci nikakva duboka pitanja sem jednog: Da li sam dovoljno veliki debil da se njome bavim? A i to pitanje nije toliko duboko u sustini.

Ovo su strateski odabrane knjige, cak nisam stavio svoje najomiljenije jer pokrivaju sve znacajne teme kojima se do sada covek bavio. Trebace ti znatno vise da procitas ove knjige nego ovu iz topika tako da ti prelazem da se bacis na literaturu i da pocnes za Kucijem jer je on najlaksi za citanje, posle njega pocnje pakao.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

hehehe

I dalje stojim pri svom stavu da je sve to jedna velika zabluda i mazanje ociju masi. Ne vidim zashto "Zlo" ne bi moglo da deshifruje tu poruku a "Dobro" bi moglo. Osim ako verujete u svet kakav je u seriji Cari.

Ja imam josh neke teorije o tome, ali ovaj topic nije za takvu raspravu. U svakom slucaju ne verujem u bilo kakve kod-ove i gluposti jer to po meni moze da dokaze samo jednu stvar a to je da su pre 2000 ili vishe godina na ovoj planeti bivala neka bica koja su bila na "napredna" barem kao mi danas a poshto nema dokaza koji bi to potvrdili nemam shta da dodam.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

sudbina ne postoji, postoji samo izbor.

pretskazanja, ako su tacna, znace da je neko video seriju izbora koji ce biti nacinjeni u buducnosti, koji ce odrediti neke dogadjeje. to i dalje NE znaci da je u pitanju sudbina, jer se na izbor ne moze uticati. dokaz za to su sva neostvarena pretskazanja.

ova me cela prica podseca na film Pi.

a ako dodje do WW3, uopste necu plakati nad ljudskom civilizacijom. mozda samo nad pogresnim izborima...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...