Jump to content

Kada ste zadnji put uradili nesto po prvi put?


Recommended Posts

Po podacima zavoda za statistiku, prosechan zivotni vek beogradjanki je 77 godina, a muskih stanovnika Beograda 70 godina, a zajednicki je najcesci uzrok smrti - kardiovaskularna oboljenja pa zatim karcinomi. . Sve ovo znachi da ce za nekih 65 godina (rachunam na produzenje zivota zbog poboljsanja uslova zivota) 90 trenutne populacije ovog foruma biti pokojno ( lepsha rech za mrtvo i dva metra ispod zemlje , na Bezaniji, u koju ce se na zadusnice zabadati cigare ili flashe neke zestine). Od tih 65 godina, samo ce 44 godina biti svesno jer se rachuna se da prosechno covek potroshi jednu trecinu svog zivota u snu, najmanje u adolescenciji a najvishe pre svoje trece i posle pedesete (cuvene poslepodnevne dremke). A tih cetrdesetak svesnih godina, kako stoje stvari,bice ispunjene globalnim problemima od kojih ce nas najvishe i najverovatnije pogoditi nestanak rezervi nafte i ostalih fosilnih goriva koja pokrecu svetsku ekonomiju a zatim klimatske promene, prenaseljenost,...a da ne govorimo sta sve moze da nam se desi od saobracajnih nesreca, bolesti...

Poenta prethodnog pasusa nije da paranoichno prikaze svet kao jedno tmurno i opasno mesto, nego da podseti kako je zivot istovremeno veoma vredan ali i kratak i prolazan a mi sami mu dopustamo da nam tek tako prodje. Moderni nachin zivota se uglavnom svodi na neke rutine koje se ponavljaju svakog, prvo, skolskog a potom radnog dana ....Cak se i ljubavne veze, sex posle nekog vremena pocinju da ponavljaju ..

I napokon moje pitanje - Kada ste zadnji put uradili nesto po prvi put u svom zivotu i sta je to bilo ? Koliko volite da probate nesto novo ili vishe volite sigurnost koju pruzha pouzdana rutina zivota.

evo na primer ja sam u nedelju isao da letim letecim motornim zmajem, sa jednog malog sportskog aerodroma blizu Batajnice, pored autoputa.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

extra topic,ali trenutno ne mogu da se setim niceg novog...evo,ocekujem da cu uskoro da odem po prvi put na paintball...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

nista.. jebeno nista... poslednjih godina (citaj od kako sam qpio komp) mi se zivot sveo na jelo/spawanje/komp/sex(ako nisam solo).

umro sam na sve strane.

cak me je i taj prvi pasus utamanio u pojam, a nije mi palo na pamet da je zivot isuvise kratak da bi se bacao na neke tako gluposti. e ta cinjejnica, da mi je prvo ovo palo na pamet govori sve... jebm me...

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

Prvi put idem preko granice (u Bugarsku), ne rachunam shverc-komerc u Rumuniji... Dobar topic, zaista.

Chizro nemoj da se bedachish zbog blejanja u monitor, to nam je svima trip, i do jaja nam je, a to je najvaznije... [:D] (Sad da li je glupo to zavisi shta smatrash pod pametnim...)

Ja ne nosim gace.

Falcon.jpg

Nikada i nisam.

Link to comment
Share on other sites

Leteo avionom ,

bio u Herceg Novom,

morao da se snalazim za hranu(:D),

vozio se u pedalini,

duvao vutru ^^

itd ne mogu sad da bas prisecam

Pa bogami Mitro nisam ocekaivao to od tebe...ccccccc....

reci cu te kod mame i tate samo da znas.....sram da te bude.....

Prvi put sto mi se desilo je da sam se skucao sa skuterom...ali da li je zadnji put to ne znam :D

Edited by _Gotti_

don't grow up it's a trap

Link to comment
Share on other sites

brate za dosta toga treba kinta da bi se uradilo.. ja bi npr voleo da bunje jumpujem ili da se penjem na neke planina da vozim karting da odem na more kao prvo ali za sve to treba kinta.. koje nema :) jedina stvar vredna pomena u moje zadnje 2-3 godine je koncert Metallice (ako ne racunamo da sam upisao fax i tako to...) .. tuzno ali jebiga...

des' bio nigde, stas' radio nista... [b)]

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast za topic!

Stvari koje sam uradio prvi put u poslednjih 6 meseci:

1.Duvao

2.Probao cigaru

3.Prevario devojku

4.Vratio se zgazen kutji

5.Izdrko 6 puta za redom

Sada moj pogleda na te stvari i ujedno odgovor na pitanje "da li volim da probam nesto novo ili volim ustaljen ritam zivota"

Kao prvo definitivno volim da probavam nove stvari u svakom pogledu zivota , znaci pocev od najbanalnije stvari kao sto je probati neko novo jelo , upoznavanja novih ljudi , izlazenje na razna mesta sa razlicitim tipovima ljudi.

Uglavnom ja sam na listu stavio stvari koje su mi se desile u poslednje vreme , znaci za neke se ne moze reci probao jer neke su se samo desile , or whatever ne mogu najbolje da objasnim :)

Anyway:

1.Ovo sam hteo da probam jer 50% mojih drugova voli da dune dok nekih 20% redovno duva i jednostavno sam morao da probam i vidim chari kanabisa ,uzeo sam jedan dim i rekao da netju da duvam i tacka jer znam previshe ljudi iz kvarta koji su zbog droge zavrshili , hajd da kazem u najmanju ruku neslavno....

2.Znaci ovo je bilo dok sam bio na moru u bugraskoj , i otisli smo u neku diskoteku i ja sam se to veche zgazio vishe nego obicno jer sam sreo neke curice iz shkole bla,bla,bla , uglavnom ja sam se posadio na shank i ortak zaboravio cigare i ja reko daj da napokon probam i eto probao sam i pushio sam na moru i sad svaki drugi vikend odprilike po pola kutije. Dakle to sam iz dosade probao

3.NIKAD VISHE , josh smo na pocetku veze pricali o tome i rekla mi je da ako ikad budem hteo da budem sa drugom da je bolje da je nazovem na mobilni i da raskinemo nego da ishta radim iza ledja , a shto je najgore ja mrzim kad me neko prevari i njoj sam rekao da ako me prevari da ce biti svasta...Uglavnom ispao sam jako nefer i licemeran i slomio joj srce , jedna od retkih stvari zbog kojih se jako jako kajem

4.Nis posebo al je bilo prvi put u 6 meseci , keva provalila , izgubila poverenje & stuff.Jedino mi je zao sto 2 godine pijem i vracam se pijan kutji i nikad nije provalila i sad je bash bila budna.

5. I PWN !! [:D]

Ima josh stvari , chim se setim necheg zanimljivog , javitju.

Link to comment
Share on other sites

Pazi ovako, u poslednjih 6 meseci sam uradio dosta "cool" stvari, ali pre toga bas nista. Bas to sam rekao sebi pre 6 meseci ... zivot je kratak. get a life :)

znaci otprilike ovako:

1- skakao sam sa padobranom, 2x uz pomoc posle totalno solo - bas je dobro, ali never more, usro sam se ko malo dete ... nisam ja za toliki adrenalin rush :)

2- prijavio sam se sa ortakom na amaterski turnin u boksu, koji ovde postoji. U sustini nije boks, nego se likovi prijave napravi se raspored, uzmete rukavice i peglate se, onako sportski .... razbili su me ko picku jer ne znam dobro da se bijem, al dojaja bilo - onako zategnuta atmosfera :P (slabija nijansa fight club-a, samo legalno ... ;)

3- Pokupio svu kintu koju sam iamo i otisao sa ortacima do jedne skupe javne kuce u centru Praga. Ostali smo tamo do 6 ujutru. Osim standardnih igrarija, prvi put sam posmataro dve rave kako se lizu i pipkaju ... iz blizine, velike blizine :P

(elem, neki su hteli da idemo ovde - javna kuca gde sve imate za dz, ali vas snimaju ... al ja nisam hteo ;)) )

4- naucio se da uvaljam joint, i da ga pusim ... da, tek tek u 22-goj :)

5- Uspeo da zaradim kintu za auto ... jes da ovo i nije tako neka extra fensi stvar, al ajde, meni je to puno znacilo

itd.

Aji sad krece faks, i za mene veoma bitna godina, tako da zasada neam vise zezanja :)

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

U poslednjih 5 godina sam po prvi put uradio sledece:

1. Otishao da zivim u drugoj zemlji

2. Nauchio josh jedan strani jezik

3. Ozenio se

4. Promenio 3 posla

5. Radio na televiziji koju gleda teritorijalno skoro trecina planete

6. Pravio reklame za 3D ekrane

7. Bio u Egiptu i na Kipru

8. Zavrshio vishu shkolu

9. Upoznao direktora marketinga FC Real Madrid :-)

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...