Jump to content

U smrt bez pilota i kiseonika


Recommended Posts

Kako ste uzasni, dolazim na rur da se malo opustim, a umesto toga gledam snimke deteta koje leti niz zgradu i polupanog aviona gde su svi izginuli. Otvorite neki deo foruma "SMRT & ZLO". Jebote, nije vam dosta sranja.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

http://www.pprune.org/forums/showthread.ph...15&pagenumber=1

ima ovde diskusija o tome, nekih 15+ strana

evo jednog zanimljivog komentara

If pax were freezing this seems to indicate flying without any "packs" in operation..... no pressurisation...... oh dear.......

moguce da posada nije ni podesila pritisak ili vec kako se zove pre poletanja, pa kada su dostigli cruising visinu, tih nekih 20tak minuta posle poletanja, kontakt je nestao.

ps: a onaj sms je idiotizam, to su novinari izmislili najverovatnije

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

Bedak.Samo mi nije jasno kako ovi nasi skrnavi dc9-10/boing 737-747 ne padaju.Pu pu pu, ja cesto putujem avionom.Ne mislim da su teroristi u pitanju.Nije mi jasno kako su prvo pilot i kopilot zamrli pa onda polako putnici...

Never underestimate the predictability of stupidity!

'Ajde mala bubice, vreme je za pesmicuuu!

NOS.gif

TSsaradnik.jpg

Link to comment
Share on other sites

evo jos par detalja

The flight took off from Luton Airport when the tail sustained minor damage after take-off and the pilot had to decide whether to return to Luton for safety reasons or go on to land at Stansted, where it landed safely.

In September of the same year, a Helios flight from Larnaca to Luton carrying over 100 passengers was forced to divert to Rhodes due to engine failure. The pilots of the Boeing 737 noticed a problem with the engine around 40 minutes into the 9am flight out of Larnaca and immediately diverted to Rhodes where it landed safely. The Boeing was later given a new engine.

Three months later, three passengers from a Helios flight from Warsaw were taken to hospital after the aircraft lost cabin pressure and was forced to make an urgent landing at Larnaca airport.

Several more of the 35 passengers and six crew members were treated at First Aid in the airport after the emergency services were mobilised.

The reports said that the Helios captain had contacted the Control Tower at Larnaca saying they had lost a significant amount of cabin pressure and that passengers had reported feeling dizzy as the plane was coming in to land.

In February this year, A Helios Airways plane was struck by lighting on its way from Larnaca Airport to pick up a number of passengers for a flight to Luton.

The Boeing 737was carrying 62 passengers and seven crew members when it left Larnaca for Paphos at around 9am. As the plane was coming in to land, the lightning struck but the landing was not affected.

It is not clear whether the Boeing that crashed yesterday was involved with any of the four incidents but reports were rife that the particular plane had had problems in the past, including problems in the aircraft

Link to comment
Share on other sites

Jbt,pa sad je vec jednako opasno sesti u avion kao i otici u Iraq.

i to si zakljucio na osnovu jedne nesrece??

avio prevoz je i dalje najbezbeniji, najmanje ljudi godisnje pogine u avio nesrecama. Jedino je malo nezgodno kad padne avion jer je velik body count od jednom ali opet je mali u odnosu na druge prevoze.

ako je neka uteha, nisu se mucili

Link to comment
Share on other sites

Bah... Avion je neophodan ako zelish da u dogledno vreme vidish neko mesto koje je 1000+ km od tebe. Deshavaju se nesrece, ali ako pogledate realno za godinu dana padne mozda 2-10 putnichkih aviona. Shto je manje od 1% svih aviona koji lete nad nama...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

pre dve nedelje je u torontu airbus a340 prebacio sletnu stazu za 200 metara (neki sistemu su bili, najverovatnije, osteceni udarom groma plus je bilo veoma vetrovito) i zapalio se, na srecu, nakon sto su evakuisani putnici (oko 300 njih)

pre nedelju dana pao je u vodama severno od sicilije, italijanski atr 72 koji je leteo od barija do tunisa, i poginulo je oko 20 putnika.

a sada josh i ovo.

Ali mislim da je glupo da se postavljaju teme o ovom.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

btw koliko sada jat ima operativnih aviona kojima redovno leti?

sad sam se setio i one priche o kupovanju novih aviona, koja je bila aktuelna pre jedno 2, 3 godine, kada su otkazali narudzbinu Erbasa i preshli na Boingove (mislim da je bila u pitanju neka nova generacija boinga 737, jer svi noviji su preveliki za potrebe jata, sem mozda 757), zbog kojih su trebali valjda da plate neku kaznu, predvidjenu u ugovoru, od oko 20 miliona dolara.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

btw koliko sada jat ima operativnih aviona kojima redovno leti?

sad sam se setio i one priche o kupovanju novih aviona, koja je bila aktuelna pre jedno 2, 3 godine, kada su otkazali narudzbinu Erbasa i preshli na Boingove (mislim da je bila u pitanju neka nova generacija boinga 737, jer svi noviji su preveliki za potrebe jata, sem mozda 757), zbog kojih su trebali valjda da plate neku kaznu, predvidjenu u ugovoru, od oko 20 miliona dolara.

imaju nekoliko 737, ne znam tacan broj, dc9 koji ne moze da se leti po EU zbog propisa oko buke... pa leti za cg, afriku...

a trebalo je da nabave, valjda iznajme, dva 767 za letove do USA, ali mislim da od toga nema nista

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...