Jump to content

Softverska scena - tema za razmi


Stator

Recommended Posts

ja ne znam sto se uopste pokrece rasprava oko toga :) ako se nekom programira ne znam kakav program za jebenih 0 dinara i tapsanje po ledjima od kolega entuzijasta neka mu. takodje i podrzavam microsoft i sve druge gigante tipa IBM jer su to kompanije kao i svaka druga. ajde da hejtujemo Knjaz Milos zato sto prodaje vodu koja izvire u zemlji nasoj Srbiji, sto je ne pakuje iz svoje dobrote i razdeljuje staricama koje ne mogu da izadju iz svoje sobe zbog reume/skleroze/whatever. Vecina firmi je nastalo tako sto se skupilo nekoliko genijalnih ljudi stvaralo programe i resenja a potom ih nudili highest bidder-u ili ih samostalno prodavali i tako kreirali svoj brend. treba da ih mrzimo sto zaradjuju pare? niko tebe puskom ne tera da ti kupis windows. tekst jeste dosta izfoliran ali i odgovor na tu UUU vi prodajete ono sto napravite ajde da vas mrzimo. nemam nista ni protiv jednih ni protiv drugih. ako neko napravi dobar program za mene i ja taj program treba da platim 0 dinara, puno mu hvala. takodje ako napravi isto tako dobar program i trazi $39.99 opet nhf tvoje pravo ti si ga napravio trazi koliko hoces. trziste ce da odredi koliko ces primeraka tog programa da prodas? ajde nek neki entuzijasta napravi program tipa Adobe Photoshop i neka ih onda deli od kuce do kuce sa sve kodom, sta je to isprogramirati, samo par godina zivota... Ono sto je Linus uradio 92-3 koje li je opet potpuno logicno.. ne moze covek da priusti sebi OS fuck you napravicu ja sam sebi a potom cu razdeliti kolegama... opet bi bilo i logicno da je taj kod zastitio dopunio sa par strucnjaka i prodavao kao neki drugi os...

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

onu gde ni jedan uredjaj koji predstavljaju ne vredi manje od 600e?i gde misle da su im najave mnogo duhovite?

I gde uredjaje ni ne vade iz kutije kada ih "testiraju" :>>

Sve u svemu, mi ni nemamo drugih komp emisija pored te dve spomenute, prolupatora i gejm overa, tako da i nije neki preterani izbor. Dobro, tu je i Silicon, koji je gejmerski, mozhda netvvork ali je on reklama za mobtel, i eto.

Link to comment
Share on other sites

Nemam ništa protiv Microsofta sve dok njihov marketing proturaju kao marketing. Kada marketing počnu da prikrivaju "stručnim tekstovima", analizama, editorijalima i sl. ozbiljno počnu da mi smetaju.

slažem se da nervira, ali te stvari prosto tako funkcionišu u kapitalizmu, retki su novinari koji su "servis za istinu", daleko su mnogobrojniji oni koji lobiraju za ovo ili ono.. tako je u politici, tako je u sportu, tako je i u IT-ju.

Link to comment
Share on other sites

A to da nam je los izbor IT emisija kod nas to stoji 100%. Zasto ne znam? Ili nema dovoljno publike. Ili smatraju da je publika retardirana ili su uslovi za rad na nasim televizijama ocajni bar za tu vrstu takvih emisija stvarno ne znam...

kome da prave emisiju? :) tu emisiju ce da gleda nas par stotina geekova od kojih mozda trojica imaju finansije da kupe to sto ovi predstavljaju (sto uglavnom predstaljaju - ultra brzi LCD ili najnoviju graficku kartu iz porodice RadeOn sa zilion megabajta radne memorije...)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Vule, Chaintech krsh?

shto se tiche vremena cellyja 300a, chaintech 6btm je bila jedna od najboljih plocha, kao i danas zenith nf3 i nf4, uz dfi

nemoj ici u stvari koje ne znash plz :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

da li da i ja kazem nesho ili je sve vec recheno??? :)

odakle da pochnem... shto se tiche teme ja se u potpunosti slazem sa cker-om...

shto se tiche emisija i tu se slazem da je katastrofa... u principu je PCTV ok ali ima i on nekih vecih ispada...ne znam da li znate za ono kada su u emisiji (i ne tako davno...mozda pre godinu dana najvishe) linux ispljuvali i govorili kako je M$ mnogo sigurniji od linuxa i da se samo cheka trenutak kada ce se na sceni pojaviti masa virusa pisanih samo za linux (ne to nije bio intervju kasperskog)... neke takve stvari umeju da iritiraju...a eTV... njih najcheshce i gledam iako znam da nema shanse da kupim neshto od toga... p.s. njihove najave mi uopshte nisu duhovite... :)

p.p.s. nazovite me neznalicom ali na kojim su kanalima silicon i network... nisam chuo za te emisije... :)

poz

Naposletku ti si dobro znala ko sam ja...

Forum Grada Nisa

Link to comment
Share on other sites

chek ako si ti menjao plochu znachi da je losha?

meni je npr crko abit bx-raid 133, koji se smatra uz msi bx master za najbolju plochu sa bx chipsetom, jebiga deshava se. A shto se tiche slabe tehnichke podrshke, ona je takva za sve proizvodjache u Srbiji, ne samo za chaintech.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...