Jump to content

Diktafon


Nemananas@

Recommended Posts

Eto tako se ja upisah na fakultet lepih(elektrotehnichkih) umetnosti(nauka) i poshto sam vetj pocheo da se 'vatam za glavu kada videh literature(samo one obavezne a one neobavezne...c,c,c) pa odluchih da se malo modernizujem i da u uchenje ubacim prednosti sada vetj malo ostarele, ali digitalizacijom osvezhene tehnologije.

U pitanju je digitalni diktafon koji tje mi pomotji da one stvari koje nisam stigao zapisati na predavanju chujem nanovo i prepishem u nekoj normalnoj formi.

Naravno da sam dosta o ovoj tematici razmishljao i doshao do jednog problema, koji iziskuje sama priroda diktafona. On, bar koliko je meni poznato, sluzhi za

snimanje na blizinu a ja ne verujem da bi profa bio previshe sretjan kada bih mu ponudio da dok predaje drzhi moju spravicu ispred ustova kako bih ja mogao lakshe da uchim. U prodavnici(tehnomarket evropa), iako sam uvideo da su prodavci jako nestruchni hteli su da me oduche od kupovine diktafona u te svrhe jer kazhu da ne mozhe da snima na daleko. Kakvi su vashi stavovi o ovoj problematici?

I za kraj :Kakve su vashe preporuke(model i karakteristike, mozhe i uporedne)?

Takodje ne bi bilo loshe kada bih odgovore dobio u toku sledetjeg dana jer u petak idem u bugariju, gde se, kako kazhe moj otac, mozhe natji pregrsht tehnichke opreme po manje-vishe povoljnim cenama.

Hvala na pazhnji i zhelji da pomognete.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio zadovoljan snimcima mikrofona na telefonu i mp3 plejeru koji su snimali tako "na daljinu". Ipak moras da pazis da kad podesis mic da snima profana koji je "daleko" ne pravis nikakve shumove i pokrete ti koji si blizu, jer to onda ume da napravi frku. Za dikatfone ne znam, al valjda bi oni trebalo da su bolji. Plus, priblizhi se malo kada slusas predavanja, ne moras da budes u poslednjim redovima.

Link to comment
Share on other sites

kolko sam ja cuo,postoje diktafoni "za daljinu" . znaci fokusira zvuk koji se pravi na odredjenom rastojanju ( ne snima ono sto ti shushkas i sl ) .nista vise ne znam,ni cenu,ni model,ali znam da su neki ortaci o tome blebetali.

isto sam i slusao da je ta vrsta radnje "zabranjena" tako da ga sakrij nekako ! ;p

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

,,Ja sam bio zadovoljan snimcima mikrofona na telefonu i mp3 plejeru koji su snimali tako "na daljinu". Ipak moras da pazis da kad podesis mic da snima profana koji je "daleko" ne pravis nikakve shumove i pokrete ti koji si blizu, jer to onda ume da napravi frku. Za dikatfone ne znam, al valjda bi oni trebalo da su bolji. Plus, priblizhi se malo kada slusas predavanja, ne moras da budes u poslednjim redovima.''

Ja planiram da na predavanjima koja tju snimati budem u prvim/prvom redovima/redu da bi se bolje chulo, ali zharko me je interesovao red velichine do koje mikrofon na diktafonu mozhe da registruje zvuk, takodje i shumove(mada ako je etf stvarno ono shto prichaju onda tje u uchioni biti mrtvachka tishina).

,,to sam ja radio u prvoj godini dakle zakucas se u prvi rek i udri doduse mi smo imali ozvucenje dobro. Ali ako mislis da sam jedanput preslusao to sto sam snimao varas se gadno ''

hehe.. Ja sam prilichno dobar djak bio u srednjoj tako da se na faksu netju skroz oslanjati na to shto budem snimio, vetj tje mi to posluzhiti za one delove koji mi nisu jasni(mogu vishe puta chuti) ili za ono shto sam propustio napisati.; a poshto sam chuo da je mogutja i reprodukcija zvuka sa diktafona onda pred ispitivanja mogu slushati predavanja i onda mogu svojim, pardon bukvalno njegovim rechima izdeklamovati sve(hahaha(mendark smijeh)shtreberija vlada).

,,kolko sam ja cuo,postoje diktafoni "za daljinu" . znaci fokusira zvuk koji se pravi na odredjenom rastojanju ( ne snima ono sto ti shushkas i sl ) .nista vise ne znam,ni cenu,ni model,ali znam da su neki ortaci o tome blebetali.

isto sam i slusao da je ta vrsta radnje "zabranjena" tako da ga sakrij nekako ! ;p''

Pitaj te ortake shto blebetju o tome neshto preciznije i to shto pre molim te!!

Znam da je zabranjeno-(ako sam neshto nauchio iz ubistva to je da nije zabranjeno snimati nekoga(videjom) ali je zabranjeno snimati razgovore-pretpostavljam i kod nas slichno) i naravno da tju to raditi shto tajnije. Naravno da ja to ne radim zarad (velike) lichne dobiti, netju npr. da prodajem te snimke nekom pa da on ne mora na predavanja.. Kapirate me..

Edited by Nemananas@
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...