Jump to content

Ajmo sad malo i na H U N T E R A


MadFarmer

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sto se tiche maga to je bug koji se chesto deshava , ali kada se stvori do tebe ne moze da udara jer je on ustvari josh uvek na fiktivnom putu do tebe , tj to je ustvari njegova projekcija u buducem vremenu ako me razumete ... ne moze da nanese dmg , ali mnogo nervira ...

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Vi ko da igrate neku drugu igru .... pravila o rezistovanju magia i missovanju udaraca na kripove 3-4+ nivoa jace vazi samo za kripove !!! kod pvpa to zavisi samo od resistansa i dodge sanse koju player ima na opremi ili agility ili buff itd itd ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

pa ovako

1) za mohicana i sve koje ovo zanima

-u pvp vazi sledece: missovanje udaraca zavisi (pored gore pomenute opreme i dodge sanse od statsa) i od defence skilla. a defence max skill raste postepeno sa svakim lvl-om... tako da veci lvl>veci defence>manja sansa da ga udaris.. ima warriora koji skupljaju opremu i na nju stavljaju enchant da bi imali oko 500 defence skill (na lvl 60 max je 300 kao i svaki drugi skill) sto ih cini super uber tenkovima. lepo je samo videti ih kako stoje na mostu u av a pesku alliance im nemoze nista.

-u pvp vazi i ovo: resistovanje magija zavisi od resistanca na neku skolu magije to je tacno, ali..... primetices da ti u inventaru pise kad predjes kursorom preko resistanca za neku skolu magije da je to resistance protiv protivnika tvog lvla (bio on krip ili player)

2) a sto se tice teme ovog topica

hunter je DALEKO od imba..... VERY FAR AWAY

-kao ranged nije los u mass pvp da skida spellcastere, tako da kad vidite da su hanteri prvi u av recimo to je samo zbog toga sto ta lista boduje killing blows iliti... ako pise da on ima 150 killsa znaci da je 150 puta on dao poslednji udarac protivniku... sto je njemu jako lako. Kad kazem nije los znaci ima i boljih od njega... recimo mag =) mnogooo bolji ranged dmg i mnogo trazeniji i potrebniji za instance... ili bilo sta drugo.

-kao melee je najgori... posle popa recimo, cak i druid ima veci melee dmg cinimi se (kad je medjed verovatno), i svako rolanje na +crit/agi kad je i roug u grupi je zlocin vredan haga. Zasto? pa zato sto ce to roug mnogoooooooo bolje iskoristiti. isto vazi i za roll na neki int+sta/spi item kad je neki spellcaster u grupi.

-a to da njegov pet cini cuda i da je hunter obavezan za jace instance.... buahahaha pa budite realni i recite (hanterima se obracam) ako ste na iole popunjenijem serveru (ja sam na shattered hand) kad stignete do 50+ lvl kakvih problema imate da nadjete grupu za instancu, jedino primaju huntere koji su iz gilde pa kao jbg da ih ne ispale ili ako im ocajno treba jos neko pa primaju svakoga.

3) za kraj

-ja sam rogue koji obozava pvp ali ne i duele posto je to bleda verzija pvp-a (a i rouge je u startu osakacen zato sto nema element iznenadjenja) i blejim u av kad god stignem smorilo me sve ostalo. Hunter je veverica... govorim za klasu ne za igrace koji ih igraju... mada na mom serveru 95% huntera su ili deca ili klasicni retosi a to je ipak klasa koja zahteva velik skill

shaman je IMBA, pa onda palamura

-

Link to comment
Share on other sites

E pametnjakovicu da igras igru i da znas o cemu pricas ne bi lupetao kao odgovor na moj post ...

svakome se po nivou povecava max defence skill za 5 do maximalnih 300 + oprema a 25 defencea daje 1% dodge chance i 1% parry chance a ako napadnes kripa 5-6 nivoa jaceg od sebe neces uopste moci da ga pogodis sto je mnogo vise od 5 nivoa puta 5 defencea tj 1% parry i dodge ....

Dok u pvpu se to racuna najnormalnije i lik lvl30 recimo moze da pogodi lika lvl60 .. malo teze posto mu je zbog njegovog loseg skila sa oruzjem mali chance to hit itd itd ali opet player lvl30 na playera lvl60 ce lakse da pogodi nego player lvl30 na kripa lvl36 ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

E sad ovo vezano za hantera opet ne lupetaj gluposti ... za end game instance hunter je jedan od najbitnijih dmg dealera a u pvpu su prvi zato sto imaju kakav takav aoe i veruj mi bolestan dmg na rangeu ... nas hunter iz gilde je redovno prvi po nanesenom dmgu u moltenu a inace njemu je dps samo na rangeu bez skillova oko 170 sto mu dodje ko magov arcane missiles samo sto ne trosi manu vec strele kojih ovaj ima 2800+ i svejedno mu je dal peglanje traje minut ili sat vremena dok mag moze da potrosi recimo 7k mane i onda evocation da napuni jos 7 i onda ga duva .... pogotovo u instancama gde ne moze da izadje iz combata ....

elem hunteri izdrzljiviji od magova + neophodni za end game instance kad se bossovi peglaju po 20ak minuta i vise ... ali opet ljudi vole da kenjaju a da ne znaju ... i ja sam pre kenjao kako je hunt bezkoristan .... kad budes video moltena skapiraces ... a da ne pominjem kad upoznas skilled huntere a ne retarde ....

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ja licno od beast talenata imam jedni Aspect of the hawk svih 5, ostalo mi je sve na Marksmanship do Troushoout aure...sad planiram da nastavim survival...koj ce mi kurac pet i onako ga niko ne de dira u PVP-u, jedino koristi za tanking ali ako imam u damage sve talente nece dugo ziveti da ga ubiju. Po meni pet talenti je uzaludon bacanje bolje investirati u sebe i u survival.

jel znas uopste kako radi beast mastery? ako si procitao sta radi skidam ti kapu :)

Endurance Traning 5/5 - Daje petu 10% vise helta , na vec postojeci health

Thick Hide 5/5 - Daje 10% veceg armora , na vec postojeci armor

Unleashed Fury 5/5 - Daje 10% veci dmg , na vec postojeci dmg

Ferocity 5/5 - Daje 15 % sanse da pet udari kritial

Frenzy -5/5 - Daje 100% sanse da pet udara 30% brze 8 sek nakon sto je pet dao kritikal

Spirit Bond 1/1- Daje sansu da svaki put kada pet udari dobijes 20 Healtha , kao vampiric aura radi :)

Ovo nije dobra kombinacija za pvp , ali moze vrlo zajebano da bude nekim klasama , licno ne preporucujem

Iskreno sve klase sam dobio 1na1 izuzev shamana kojeg nisam ni duelovo , sta vise mogu reci da magove dobijam iz 2 udarca posto koriste cloth kao i sve klase koje koriste isti , sto naravno daje vecu sansu za veci kritikal . Naravno najteze je dobiti dobrog druida , koji vazi za jednu od najboljih klasa u igri , ali i kod njega pali scare beast u bear formi :) Sta vise mogu reci da nepravedno osudjuju huntera kao klasu , ali hunter jedan od najvecih crit dealera moze da zada dosta problema

Kao sto kaze mohican , hunteri su jedni od najvecih dmg dealera u instancama :)

Edited by c0nfy

I wish that BACKSPACE works in life!.

 

76561197968543066.png

Link to comment
Share on other sites

da vidis bice da je mohikanac u pravu za pvp miss i dodge, tako mi i treba kad ocu da solim pamet posle igranja wowa celu noc (jbg moram da se vadim ne lazem)

ali za huntera je tako mozda na tvom serveru koji god on bio, na mom high pop EU Shattered hand je uzas za huntera da nadje grupu za strat/scholo/ubrs/itd pogotovo ako je 5 man a ne raid, a sto se tice mc... jedini hunteri koji su videli mc su oni koji znace nesto u svojoj gildi (a takvih je malo, plus nema puno gildi koji rade mc iako je high pop server, mozda desetak gildi ili manje) zato sto bi svi da rade sa najosnovnijim klasama pogotovo ako rade raid 30, znaci tenk, pop / druid(prelepo leci:), mag i lock, roug, i shaman.... pa dobro nisu svi najosnovniji ali svi lakse nadju grupu od huntera.

govorim za moj server, takodje to je mozda posledica loseg iskustva sa hunterima koje uglavnom igraju swe klinci do 15 ljeta, naravno nepricam o mom losem iskustvu, mene su na vreme upozorili.

p.s. na istom serveru postoji i problem sa klincima shamanima.... mada ne toliki posto svi ostali samani imaju skilla ko da su iz koreje, a i saman je naj imba tako da se ni neprimecuje

Link to comment
Share on other sites

Pazi za 5 man instance naravno ljudi pre uzimaju rogue-a ili maga zato sto u 5 man varijantama bitnije je da u burstu izbacis sto vise dmga i savladas 4-5 elite protivnika mada hunter tu ne zaostaje mnogo posto kad hunter iskoristi svu manu za jedan okrsaj dodje i on na slican dps kao i rogue/mage + hunter je takodje disabler kao i ova dvojica samo sto hunt nije samo na humanoid/beast vec na bilo sta sto je jako korisno ... ali generalno stoji hunt ne zahteva mnogo skila i puno ljudi ga igra bez skila mada dobar hunter zahteva mnoooogo znanja i moze jako dobro da se iskoristi ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ovako, imam dva talent poena koje zelim da rasporedim u streljastvo ali mi jedna stvar nije jasna. Koja je svrha aimed shot-a? Tamo pise da povecava ranged damage za 70, ali da dodaje 3 sekunde na napad. Za te tri sekunde ja mogu da izvedem skoro dva obicna ranged napada od kojih svaki pravi ~ 120 damage-a. U cemu je onda poenta ovog talenta i sta sam ja ovde prevideo?

Link to comment
Share on other sites

eto zamisli da ti je meta u frost zamci i cim joj naneses dmg ona izlazi iz iste ... zar ne bi bilo lepo da taj prvi dmg bude tipa 600-800dmg ili po 2k sa critom pa tek onda da pocne peglanje .... ili recimo onaj shot sto te confuse-uje na 5 sec a ako ga udaris ranije prekidas efekat i slicno ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

eto zamisli da ti je meta u frost zamci i cim joj naneses dmg ona izlazi iz iste ... zar ne bi bilo lepo da taj prvi dmg bude tipa 600-800dmg ili po 2k sa critom pa tek onda da pocne peglanje .... ili recimo onaj shot sto te confuse-uje na 5 sec a ako ga udaris ranije prekidas efekat i slicno ...

Bilo bi prelepo, ali odakle 600-800 dmg kada pise da samo dobijas dodatnih 70 dmg?

Link to comment
Share on other sites

@ Nothingman

Kasnije , kada budes dobijao nivoe dobices opciju da dignes skill aimed shota do ranka 6 koji daje 650dmg + dmg koji nanosis obicnim pogotkom , sto moze kao sto kazu ostali da napravi bolestan kritikal i da prelomi svaku dobru klasu na pola helta , i naravno tek onda pocinje okrsaj

I wish that BACKSPACE works in life!.

 

76561197968543066.png

Link to comment
Share on other sites

@ Nothingman

Kasnije , kada budes dobijao nivoe dobices opciju da dignes skill aimed shota do ranka 6 koji daje 650dmg + dmg koji nanosis obicnim pogotkom , sto moze kao sto kazu ostali da napravi bolestan kritikal i da prelomi svaku dobru klasu na pola helta , i naravno tek onda pocinje okrsaj

A to je znachi u pitanju :) Ja sam pitao za talenat aimed shot (koji radi ono sto sam rekao), nisam znao da postoji isti skill [:I]

Jebiga tako ti je kad pet levela stedis za mounta pa ne znas ni koje nove skilove mozes da nauchis [:)]

Link to comment
Share on other sites

nothingman

aimed shot je skill samo sto ne mozes da naucis taj skill levela 1 vec moras talentom da ga dobijes i posle samo uzimas jace nivoe tog skilla .... ali zove se isto aimed shot samo je na kraju recimo rank 10 a prvi koji uzmes talentom je rank 1 ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

nothingman

aimed shot je skill samo sto ne mozes da naucis taj skill levela 1 vec moras talentom da ga dobijes i posle samo uzimas jace nivoe tog skilla .... ali zove se isto aimed shot samo je na kraju recimo rank 10 a prvi koji uzmes talentom je rank 1 ...

Skapirao sam jutros :)

Problem je bio u tome sto u talentima nigde nije pisalo da je to u stvari skill koji ces kasnije moci da unapredjujes, zato nikad do sad i nisam potrosio talent poen na njega. Sada ne znam kako sam mogao da zivim bez toga [:)]

Link to comment
Share on other sites

Sorry myst. nisam hteo da uvredim,ta mi rec pade prva na pamet. Pri tom sam naravno mislio na ljude koji sa shamanom izgube od mene kao druida 1 na 1...

Bro, nisam se uvredio, nego samo kazem. btw nikad nisam ni igrao shamana :-)

Ili neko ko nije chitav zivot proveo igrajuci igrice, nego mu to dodje kao relax time :)

Upravo :-)

Name Aimed Shot

Description An aimed shot that increases ranged damage by 600

Cost 310 Mana

Level 60

Ako padne crit.. uzas veliki dmg [8D]

btw druidi vole Improved Counterspell [:D]

Craziness is directly related to having a vagina.

 

Link to comment
Share on other sites

E sad ovo vezano za hantera opet ne lupetaj gluposti ... za end game instance hunter je jedan od najbitnijih dmg dealera a u pvpu su prvi zato sto imaju kakav takav aoe i veruj mi bolestan dmg na rangeu ... nas hunter iz gilde je redovno prvi po nanesenom dmgu u moltenu a inace njemu je dps samo na rangeu bez skillova oko 170 sto mu dodje ko magov arcane missiles samo sto ne trosi manu vec strele kojih ovaj ima 2800+ i svejedno mu je dal peglanje traje minut ili sat vremena dok mag moze da potrosi recimo 7k mane i onda evocation da napuni jos 7 i onda ga duva .... pogotovo u instancama gde ne moze da izadje iz combata ....

elem hunteri izdrzljiviji od magova + neophodni za end game instance kad se bossovi peglaju po 20ak minuta i vise ... ali opet ljudi vole da kenjaju a da ne znaju ... i ja sam pre kenjao kako je hunt bezkoristan .... kad budes video moltena skapiraces ... a da ne pominjem kad upoznas skilled huntere a ne retarde ....

poprilicno tacno, hunteri su jedna od korisnijih klasa u mc,dobar dmg ne traze healing,skidaju aggro sa fd al opet mene kao maga hunter moze outdmg u mc jednino kad radim decurse, cak i sa striker mark i blastershot launcer.

sto se mane tice ja imam "samo" 6k i nekad mi nestane na garr-u (skine sve buffove pa i mage armor... :)ostali bosovi nikad...

al recimo na golemaggu gdje je samo dps sanse nema da hunter outdmg maga (koji zna sta radi)

missiles>mana ruby + major mana>missiles>evocation>missiles>mana jade+major mana>missiles do kraja i to je to, nema sanse da nestane mane :)jos ako uleti mana tide...

normalne missiles rade 200dmg,moje 220, sa CoS 260,crit 400, imam +16 na crit sa spellovima preko itema

Jedini ko me moze outdps na bossovima je neki dps warrior (recklessnes+excutes sa obsidian edged blade recimo)

Link to comment
Share on other sites

Trenutno nosim kompletan tough scorpid armor (osim bracers, jer imam bolje), 48. sam level i interesuje me sta dalje? Ovaj armor mi daje ogroman agility boost, tako da ne vidim ni jedan armor koji bi mogao da ga zameni jer dragonscale armori ne daju nikakav agility bonus. Nije mi nesto frka da uopste menjam armor, ali me interesuje ako neko moze da mi kaze kada mogu da ocekujem zamenu i da li postoji kasnije jos neki dobar mail armor sa agility bonusima?

Link to comment
Share on other sites

tough scorpid scale set daje visoke agi i osrednje spi bonuse i brutalan je za levelovanje huntera =o)

generalno, hunteru ne treba nista bolje do lvl 51-3...e onda se postavlja pitanje koliko si sposoban da ustedish para tj ako si klasika skin/leather da li uspeshno valjash te armour patcheve =o)

lepo izmedu lvl 49-51 mozhesh (pametnim investiranjem ;o)) za ispod 80 golda da pazarish gryphonwing longbow ili onaj shotgun od 30dps (ali luk je lvl 50, gun je 53...zatim beaststalker bindings i belt...i na kraju obichnu zelenu of the monkey i of agility opremu sa level requirements lvl 51-3 (ornate armour delovi su ok po bonusima koje daju, armouru i ceni ali su rUUUzhniiii =o))

znachi sve ovo za ispod 80, mozda 90 golda da ne preterujem... u trenutku kada nabavish tu lvl 53~ opremu do lvl 60 ti ne treba nista bolje sem ako bash naletish na neki drop u instancama, ali generalno tu lvl 53 opremu cesh menjati tek BSom pa nakon lvl 57 samo gledaj kako da se ubacujesh u lbrs i strat baron runove, u lbrsu jurish BS sholdere i rukavice, a u stratu ti treba 5 stvari: 2x bone slicing hatchet od Malekija, BS boots od NErub'enkana i leggings od barona, kao i cape od the balck baron

kad ti ziadju na nos ove dve instance i mislish da ne mozhesh vishe krenesh u ubrs po chest i u scholo po helm i ancient bone bow...gospode kako mrzim scholo.... =o))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...