Jump to content

Gospodin Rože Federer


Guest

Recommended Posts

Cuj Nadala usralo!

Pa lik je ko rodjen za sljaku,i osvojio je zasluzeno.Necu da kazem da je odvalio Federera ali ga je bas ugazio fino.

Znaci decko se posteno uradio,ima ruku ko bacac kugli a uz to je brz i stize svaku loptu,baca se na sve strane.Inace ima da tako kazem specifican udarac,kad udara lopticu zamahuje reketom ko lasom(zato i ima tolku ruku) i onda lopta ide da tako kazem ko balon,al kad padne na na zemlju,dobija neverovatan spin sto je igracima uglavnom tesko da vracaju,jer treba dosta snage da je vratis kad je loptica u visina glave.A uz to svaka mu pada bukvalno na liniju...

I ko sto je bolknoski rekao trava je najbrza podloga,zato i nije prosao drugo kolo na vimbldonu.

A sto se tice Federera svaka mu cast,al jednostavno lik je poceo da me smara,Ko sto je Sumi bio u F1 to je sada Federer u tenisu.

I nemoj sad neko da kaze Sampras je isto tako,pa nije,kad je Sampras igrao tu je bilo dosta konkurencije,a Agasi ga je prilicno mucio.

Danas nema ko da prismrdi Federeru,sem mozda Nadala al samo na sljaci.Rodick kad god se sastane sa pomenutim,jednostavno je nemocan,pa makar imao i najjaci servis ikada...Jednostavno nesto tu ne stima.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uopste se ne slazem da Roze nema konkurenciju, to su price za malu decu, naravno da igrac kakav je Roze nema konkurenciju, takav se nije pojavio najamnje 40 godina u tenisu. Sta je vama ljudi, Marat Safin nije kao Stih, Kafenjikov??? Pfff. A da ne govorim o Kurijeru koji je smesan. Federer je bolji od Samprasa u svakom segmentu (sem na mrezi, ali kako nije servis volej igrac onda nema problema), a da ne govorim da se danas igra mnogo brzi i jaci tenis nego sto se igrao pre samo pet godina. Pitajte Agasija i gledajte njegove igre.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Uopste se ne slazem da Roze nema konkurenciju, to su price za malu decu, naravno da igrac kakav je Roze nema konkurenciju, takav se nije pojavio najamnje 40 godina u tenisu. Sta je vama ljudi, Marat Safin nije kao Stih, Kafenjikov??? Pfff. A da ne govorim o Kurijeru koji je smesan. Federer je bolji od Samprasa u svakom segmentu (sem na mrezi, ali kako nije servis volej igrac onda nema problema), a da ne govorim da se danas igra mnogo brzi i jaci tenis nego sto se igrao pre samo pet godina. Pitajte Agasija i gledajte njegove igre.

ok, ajde da pogledamo sta je uradio taj marat safin ove godine. Osvojio je Australian Open , pobedivshi federera u polufinalu... i nakon toga nista.na ostala tri grendslema nije dosao dalje od cetvrtfinala...

A Kurijera ne diraj. On je bio daleko bolji igrach nego sto je to danas npr Rodik

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Jao, jao, jao!

Sampras ni u najludjim snovima nije imao bolji bekhend od Rozea i sveopste poznato je da je Samprasova najveca mana bio bekhend. Ako neko misli suprotno tu cemo se onda zaustaviti.

Sto se tice servisa i voleja, s obzirom da je Sampras bio servis volej igrac (kao sto sam vec rekao), normalno je da je bolji u tim segmentima, a sam stil je atraktivniji (kao sto sam vec rekao), sto ne znaci da su ti udarci tezi za izvodjenje. Ko je imao prilike da gleda finale US Opena i zna nesto o tenisu, zna i to da udarce sa osnovne linije koje su oba igraca vracala su najtezi udarci u tenisu (zajedno sa smechom u skoku, Samprasova specijalnost). To sto igra nije atraktivna ne znaci da je laka, vratiti paralelu posle napada preko dijagonale na bekhend je fantasticno tesko, kao i odigrati slajs u prvi metar sa kraja terena (sve u napomenutom mechu).

Sto se aseva tice to vec ne znam, ali kako Federer ima oko 70% ubacenih prvih servisa po mechu, a jedan je od ljudi koji najbrze servira, asevi su irelevantni.

E sad, Kurijera sam prvi put gledao na finalu RG protiv Brugere 1993. kada ga je Brugera dobio u petom setu. Kurijer je Smesan igrac, ali aj, mozda sam ovde malo subjektivan, ipak je on daleko od klase Agasi, Sampras, Federer. E sad, Safin je naravno bolji i od Kafenjokova i od Rodika i od Kurijera i samo kada bi bio psihicki sabilniji mogao bi mnogo mnogo vise (ali plasim se da nece). Safin prakticno jedini igrac koji je na brzoj podlozi (Melburn ove godine) na velikom turniru dobio Federera, a da ne govorim da je u finalu US Opena pobedio Samprasa. Takodje je i on mlad '80. godiste tako da ima vremena (nece biti kao Sampras, ni Agasi, ali ovi ostali su smesni).

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Mora Bole da ima drugachije misljenje....

safin nikada nece biti sampion, Bole. Ma sta ti tvrdio. Dzabe njemu snaga kada je posle prvog brejka to totalno drugachiji igrach, koji se predaje,drami...

Federer sada nema konkurenciju. Safin sjeban u glavu, rodik ispadne u prvom kolu US opena,Nalbandian i Koria igraju sporadichno dobro...Nadal je mlad i tehnicki slabiji od federera (igra na mrezi...lik praktichno se ne pomera sa osnovne linije- veceras sam ga gledao u polufinalu China Opena protiv Ferera i konstantno je bio na osnovnoj liniji)

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

haha safin i chuveno lomljenje reketa.sudija mu govori 100 dolara on lomi,200 on lomi,stigo lik do 600:)

nije losh marat,ali s obzirom na psihu koju ima,nikad nece biti vishe od prosechnog igracha.kao ni rodick budjavi.hjuit je vec druga pricha,ali nema ni jedan segment igre bolji od rozhea,samim tim mozh' da bude 2.

kapiram da ce ova dva amera biti dobri ,ginepri i blejk(bekhend majstor)

nadal jednostavno nema bolji nachin od osnovne crte na travi(gde se igra china,valjda)a ako se ne varam dobio je.

ali kako se zove matori lik shto je igrao sa rozheom sad na us openu?neki talijan chini mi se

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

hjuit je vec druga pricha,ali nema ni jedan segment igre bolji od rozhea,samim tim mozh' da bude 2.

kapiram da ce ova dva amera biti dobri ,ginepri i blejk(bekhend majstor)

Ma Hewit je isti kurac ko Safin,samo sjeban na drugi nacin.Ne lomi rekete ali samo sto ne pocne da place od nerviranja.Bas onako,ko pickica...Doduse takav je ranije bio,nisam ga skoro gledao,posle one povrede ili sta vec.

Sto se tice Blejka,mislim da ne moze dalje od ovoga.To je njegov maximum.Decko igra tako odkad sam cuo za njega i nista ozbiljnije nije napredovao.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

@Ivan

Iskucao ja, al ko velim, sta da pricam balavcu.

@Grass

Blejk se vratio posle jako duge pauze, jer je bio povredjen. On je mlad i veliki talenat, ovo mu je bilo prvo takmicenje posle ko zna koliko, a dosao je do polufinala, ja ga ne bih tako lako otpisivao.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

nisam imao prilike da ga gledam do sada. ali Spanci su uvek imali dobru skolu tenisa, mada samo za shljaku.

Nadal osvojio China open na brzoj podlozi, pobedivshi u polufinalu i finalu Ferera i Koriu. To mu je valjda prvi atp trofej van sljake

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...