Jump to content

Gospodin Rože Federer


Guest

Recommended Posts

zrikavi amer;) uvek me je nervirao, kao i chen :P mrzim linijashe, a narochito one koji 75% svoje igre zasnivaju na no-return posle jakog servisa... (video si da je 90 % izlazaka na mrezhu bilo kazhnjeno federerom)...

ok, ali nemoj previše da gledaš kako bilo ko igra protiv najboljeg.. meni je rodik sasvim ok kada igra protiv normalnih ljudi :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

naravno, slazhem se.. ali ako si gledao njegove igre do finala (i generalno njegove igre), skapirao si da jako mnogo ulazhe u prvi servis, i da je poprilichno jak (fizichki) teniser.. k'o da mu je rusedski bio teacher:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

obrisao bih ti post da znam da neću srušiti forum tako :)

kako god, kod federera mi pomalo smeta što nikad nije u fazonu da pobedi ubedljivo, gotovo stalno igra taman onoliko dobro koliko mu treba da bi bio bolji od protivnika.. ali njegova moć je očigledna u taj brejkovima, od vimbldona naovamo ima 26:6 odnos dobijenih i izgubljenih.

andre je igra sjajno, federer nije mogao da ubaci bekhend jako dugo, ali se onda probudio i odigrao kao zver. u poslednjem setu agasi je imao manje od 10 poena.

agasiju je ovo bio 20. us open i velik je samim tim što je došao do finala (ma, što je prošao drugo kolo).. a federer će nadmašiti možda čak i samprasa, ali ne bih da se pridružim komentatorima koji kažu da je to već uradio.. sedam vimbldona je sedam vimbldona..

Link to comment
Share on other sites

e pa sad.. duži post je čisto isticanje očiglednog.. svako ko je gledao a razume se i bar malo u igru je to mogao da napiše.. s druge strane, ja sam imao potrebu da podelim svoje oduševljenje sa svetom, a za to je i ona tačka bila dovoljna :)

sbb sisa, a komentator(i) na eurosportu su gotivci, znaju dosta o igri i govore mnogo lep engleski..

i da, andre je rekao nešto mnogo gotivno kada su ga pitali da uporedi igranje protiv federera i protiv samprasa, al sam sad zaboravio šta tačno..

Link to comment
Share on other sites

Znaci pazi, ne radi kablovska, kazhu treba im "tri do pet dana". Naravno nisu dosli ni posle 8 dana, a kapiram da samo treba da se povezhe ponovo onaj "konektor" na krovu, i to cu definitivno morati ja da uradim.

Sto se tice topica, pa tacka mozda pojasnjava al' znas i sam da to ne razumeju svi, a ti si postovao da podelis svoje odusevljenje a nisi im rekao (skoro) ni sta te to odusevilo :) Mozhda je izgubio mecheve pa te ganulo kako je podneo poraz :>

Link to comment
Share on other sites

federer jeste bog.jeste najbolji.ali je veliki problem shto nema konkurenciju na tvrdim podlogama kao shto su beton i trava.tako da nikad nece dostici tipa mekenroa ili samprasa,a ima potencijala,ako ne i veceg.

nadal caruje na rolan garosu,jedva chekam prolece:D

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

buahaha:Dvidecemo

nadal je zhivotinja,stvoren za rolan garos gde loptica ide sporija,gde se sve vratja.ma bre rolangaros melem za ochi.

ali moram priznati ,ovogodishnji us open je jedan od najkvalitetnijih turnira koje sam ikad gledao!(npr mech corie u 1/4 finalu trajalo 4 ipo sata!!!)

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

pa jeste da ide sporije, al' ne ide toliko sporije od trave na vimbldonu, a svi smo videli shta se tamo desilo ;) hocu reci.. federer nije savrshen, i safin ga je dobio, al' shto se tiche finala rolan garosa, nadal je odigrao partiju zhivota + sudije su mu malo patronirale jer je klinac :)

Link to comment
Share on other sites

upravo si istakao poentu.nadal je mlad.

mozhda i sam primecujesh da je za vrhunski tenis potrebno da igrach sazri.federer je sa 25(odprilike)dina sazreo neverovatno.za to ide respekt.agasi u tries i nekoj dozhivljava drugu mladost,isto kao i pierce.a podsetime koliko nadal ima godina?:)(puerte je sa 29 i skorom 120 poraza i 110 pobeda stigao do finala RG)

uostalom,vidicemo:)go nadal go!:D

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Cek, cek, cek, momci da se ne frljamo. Najbrza podloga je trava, pa onda vestacka podloga na US Openu i Melburnu, a najsporija je sljaka RG. Drugo Federer ima 23 godine, a vec je uzeo 6 grand slam titula, tri puta za redom Wimbldon. Dakle, njemu Odgovaraju brze podloge, sto ce reci da nije nikakav problem da stigne Mekenroa (koga je vec stigao sa tri Wimbldona, dok mu Mekenro bezi za 2 titule na US Openu). Sampras je uzeo 7 Wimbldona, ali ovaj ima tek 23 godine, tako da ne verujem da ce ako ovako nastavi naici na neki problem. Mnogo su vece sanse da Federer uzme RG nego sto je Sampras ikada imao. Ono sto je mnogo teze je da se osvoje sva cetiri turnira, a to je recimo poslo za rukom Agasiju (i jos samo cetvorici), jer to znaci biti kompletan, sto ne verujem da ce za Federera biti problem.

E sad, posto mi se zagubio post.

Tehnicki i takticki nisam u zivotu gledao bolji mec. Agasi je uspeo da kroti Federera i u jednom trenutku (4:2 u trecem setu za Agasija) mislio sam da torima ima sanse, ali onda, dva losa poteza i ode mas' u propas', mada mislim da je ovo najbolji mec koji je Agasi odigrao u zivotu.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

ocesh da ti kazhem shta je psiha?meti pirs:D

a rozhe voli da izgubi prvi set da bi se uvezhbao.naravno kad se igra na 2 dobijena to mozhe da bude pogubno(nadaaal:D).

@bolkonski,pa nismo se razumeli uopshte!pa uzece on za 5 dina sve shto je ikad imao sampras i vishe.ali morash da izvalish da je do skoro drugi na svetu bio rodick(josh da mi neko kazhe da ga gotivi).takozvani monopol drzhi rozhe na brze podloge:Dzato se ja radujem rg jer mu tu nadal parira nikad jache(verovatno nije bolji ni na shljaci,ali eto neizvesno).eto...:D

a za nadala je bila pricha da ce prestici federera,ali izgleda da se ne snalazi na brzhim podlogama

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

chini mi se ipak da se ne mogu tako lako porediti dostignuca samprasa i federera jer je sampras ipak imao stabilniju i brojniju konkurenciju. Necu da omalovazim federera, jer je to nemoguce, ali on na brzim podlogama nema dostojnu konkurenciju. Safin, Nalbandian, Rodik su mnogo loshiji nego sto su u Samprasovo vreme bili Kurijer, Stih, Agasi, Kafeljnikov...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

chini mi se ipak da se ne mogu tako lako porediti dostignuca samprasa i federera jer je sampras ipak imao stabilniju i brojniju konkurenciju. Necu da omalovazim federera, jer je to nemoguce, ali on na brzim podlogama nema dostojnu konkurenciju. Safin, Nalbandian, Rodik su mnogo loshiji nego sto su u Samprasovo vreme bili Kurijer, Stih, Agasi, Kafeljnikov..
alal vera iguana,ubo si sve!to pokushavam da kazhem;)

samo nisam skapiro ko je muster?:)

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

tomas muster...najbolji austrijski teniser svih vremena (barem onih kojih se ja secam) - pre nadala kralj shljake, koji je valjda 96, ili 98. osvojio osam atp turnira na shljaci, sto je ove godine Nadal takodje postigao i prestigao, osvojivshi devet turnira...

kada sam pominjao samprasovu konkurenciju zaboravio sam i dvojicu australijanaca - patrika raftera i marka filipusisa...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...