Jump to content

live8


Recommended Posts

mislish jel gleda neko;)

gledao sam neshto loma na pochetku,video bona,iznerviraro se i iskljuchio tv.

nije mi jasna poenta cele priche,bolje da su skupljkali kesha,tako bi zapravo neshto korisno i uradili;ovako sve zabole za afriku.od g8 zemalja jedino je tu japan neshto ozbiljan ove ostale zemlje naravno samo brinu o svom dupetu.da ne govorimo da je evropa trenutno u sranju,tako da ni momenat za ovako neshto nije bash naj srecniji.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Nije bilo bolje osobe da počne Live 8 od Bonoa.

Nego, evo baš sad je došla ona devojka za koju se pre dvadeset godina mislilo da je umrla. Gledao sam neku emisiju o njoj na BBC-ju pre godinu-dve, imao sam osećaj da će Ser Bob da je dovede :)

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

nije mi jasna poenta cele priche,bolje da su skupljkali kesha,tako bi zapravo neshto korisno i uradili;ovako sve zabole za afriku.

A ne skuplja se kesh?Lepo je sto oni to rade, ali svi znaju da se nista nece promeniti...ta njihova pomoc ce potrajati par nedelja.U stvari verovatno ce vecina pomoci biti razgrabljena pre nego sto stigne do onih kojima stvarno treba.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne skuplja se nikakav novac ili bilo kakva "opipljiva" pomoć. Poenta priče je da se izvrši pritisak na G8 da pomogne Africi. Baš tu devojku koju sam spomenuo gore, a koja je jedna od mnogih, je Bob Geldof predstavio kao dokaz da ono što se radilo 1985. i ovo što se danas radi ima efekta.

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

The 8 most powerful leaders in the world


50,000 people are dying, needlessly, every day of extreme poverty.


At this year's G8 summit meeting, it is within your power to put an end to this tragedy. It is an extraordinary opportunity which it would be shameful to ignore. We urge you to take these 3 steps to make extreme poverty history...


   1. Double the aid sent to the world's poorest countries,

   2. Fully cancel their debts,

   3. Change the trade laws so that they can build their own future.

Blogovi o ovome dogadjaju: http://live8.technorati.com/

I naravno ono sto ce vas najvise interesovati je hejt o ovome istom dogadjaju.... http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/4637801.stm

Za svaki slucaj ako neko ne zna ko sacinjava G8: USA, Canada, Great Britain, France, Germany, Italy, Japan and Russia.

Edited by Stator
Link to comment
Share on other sites

Pa ne, nije mi samo jasno sta ima ljudi da salju kesh kad svi ti muzicari koji su se prihvatili posla da kao ucestvuju u ovome mogu da pokupuju sve zemlje Afrike i da se super provode :) Ono, da im ne puca kita za afriku nego samo hoce malo da se ispromovishu mogu da se otvore za koju desetinu/stotinu hiljada kada leze na milionima i daju mnogo vishe tako solo nego sto sto hiljada ljudi moze da prikupi kinte slanjem SMSa i ne znam cime vec. A vidimo da ih ima na stotine, i eto ti milijarde za afriku da jedu nesto ;) A G8 im iovako nece dati, samo pogledajte ko je uopste u G8.

Link to comment
Share on other sites

Šefe, novac se skupljao 1985, ovo sada služi da podigne svest ljudi o onome što se dešava u Africi ("raise awareness").

Bob Geldof je i rekao da ovo slobodno može da bude i totalna katastrofa, pažnja na Afriku je barem malo pojačana. I, ono, Ser Bob bar nešto pokušava, za razliku od onog lika sa Statorovog linka na BBC-jev sajt (Davida Stubbsa, a i ostalih kao što je on), koji bi radije da "sedi na tavanu i razmišlja" nego da mrdne dupetom i uradi nešto.

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

ali ljudi...morate priznati da je muzicki repertoar bio impresiwan...i dobro su sve organizovali...e sad...oni su i mogli da skupe kes kao i pre 20 godina...ali i ta pomoc bi pomogla jednom procenty siromasnih...a 99% bi nastavilo po starom...tako da kapiram da su oni hteli da vrse pritisak na G8 da pokrene neku vecu akciju i promeni situaciju u citavoj oblasti or something...po pitanju siromastva...ali bice ono...da da naravno pomocicemo...i onda dovedu 3 crnca na skolovanje u USA...posle toga naprave fotoseshn sa predsednikom...objave to na cnn-u...i imamo cijelu stvar...:)

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

Pa ne, nije mi samo jasno sta ima ljudi da salju kesh kad svi ti muzicari koji su se prihvatili posla da kao ucestvuju u ovome mogu da pokupuju sve zemlje Afrike i da se super provode :) Ono, da im ne puca kita za afriku nego samo hoce malo da se ispromovishu mogu da se otvore za koju desetinu/stotinu hiljada kada leze na milionima i daju mnogo vishe tako solo nego sto sto hiljada ljudi moze da prikupi kinte slanjem SMSa i ne znam cime vec.  A vidimo da ih ima na stotine, i eto ti milijarde za afriku da jedu nesto ;) A G8 im iovako nece dati, samo pogledajte ko je uopste u G8.

taj fazon :))

blabla, signa, blabla

Link to comment
Share on other sites

pink flojd drugi dan oko 1 uvece!!!!!!!!:)

I am the centre of this universe.The wind of time is blowing through me,and it's all moving relative to me, it's all a figment of my mind in a world that I've designed. I'm charged with cosmic energy. Has the world gone mad or is it me? I am the creator of this universe,and all that it was meant to be,so that we might learn to see.This foolishness that lives in us and stupidity that we must suss ! How to banish from our minds,if you call this living I must be blind.Ma ja sam puko!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...