Jump to content

Ajnstajn i E=mc2


S8N

Recommended Posts

...sada da se nadovezem na onaj citat...Naime on je tu 100% u pravu,ali samo prividno...

jer ako su axiomi i hipoteze,pretpostavimo,pogresni onda je sve sto proistekne kasnije,jednostavno bazirano na pogresnoj pretpostavci i stoga ne moze biti tacno,bez obzira na opsteprihvacenost.

E pa posto ste na prethodnom topicu o ovoj temi,zatvorili dalju pricu,jer je tamo neko rekao

da je c najveca brzina u prirodi,sa obrazlozenjem da je to tako i nikako drugacije,ja bih molio one kojima se ne dopada kriticki osvrt na ovu temu,koji bi eventualno gubili zivce u ovakvim stvarima...da jednostavno pustite nas koje zanima,da pricamo o ovoj temi sa ove tacke gledista.

Posto cu ubuduce spominjati teslu,molio bih one koji o tesli razmisljaju kao o produktu psihickog stanja srba u zadnjih 15 godina,da se uzdrze takvih komentara,jer nije pristojno na taj nacin vredjati coveka koji je uveo struju na trecu planetu.

No Pity For The Majority

Link to comment
Share on other sites

Sto se brzine svetlosti tice,tesla je 1900.g. dokazao svojim experimentom da je dobio brzinu talasa od 475 000 km/s za sta postoje pisani dokazi u raznim strucnim casopisima tog vremena.

Na 100-godisnjicu teslinog experimenta,jula 2000 u firenci veca grupa strucnjaka je obavila experiment

u kojem je koriscena antena koja moze da emituje,na frekvenciji od 10 giga herca,snopove elektromagnetskog polja.Naspram nje je postavljena antena koja ima mogucnost merenja i vizuelnog prikazivanja dotoka ulaznih informacija.Rezultat experimenta je zabelezeno kretanje brzinom od 375 000 km/s.Mislim da su 97 strucnjaci vazduhoplovnog instituta u Moskvi dokazali takodje vece brzine od c,ali se zaista ne secam detalja.

Ja ne zelim da kazem da su ajnstajnove teorije sranje ili totalna glupost.One se jednostavno vise ne smatraju sasvim prihvatljivim tumacima kosmosa.One su sliku kosmosa bitno redukovale,jer su postavile c kao apsolut,a kao sto znamo nista nije,niti moze biti apsolutno.

No Pity For The Majority

Link to comment
Share on other sites

Molio sam osobe koje nisu u stanju da daju bilo kakve odgovore osim etiketiranja i sl. da se uzdrze od takvih komentara,jer to samo govori o njihovom stepenu komunikacije i opsteg (ne)obrazovanja.

Edited by S8N

No Pity For The Majority

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam nista antiajnstajnski opisao vec sam samo prilozio neke detalje njegove biografije koji su strasni za one koji se plase,pa to svrstavaju u zonu sumraka i sl.Kada budete imali nesto razumno da napisete,onda to i uradite.Mogao bih i ja kao vi,primitivno,da vas etiketiram kao nekoga ko je celog zivota uronjen u jedno jedino informaciono polje i ponasa se kao cuvar jrdne jedine istine,ali necu to nije moj stil.

Tomekus,ako ti smeta ovakvo pisanje onda jednostavno ne citaj,a ako hoces neku raspravu,onda nemoj da bezobrazno etiketiras,vec kazi pokoju naucnu rec

No Pity For The Majority

Link to comment
Share on other sites

divni tekstovi...

za neke sam informacije cuo, a za neke ne i ne poznajem previse Hokingov rad, ali moj razredni u gimnaziji, profesor fizike, je pisao magisterijum iz oblasti astronomije i on nam je objasnjavao da je vakuum zapravo gusci od materije.

zanimljiv pogled na Ajnstajna. i ja mislim da je Tesla bio jedan od najvecih umova svih vremena.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

divni tekstovi...

zanimljiv pogled na Ajnstajna. i ja mislim da je Tesla bio jedan od najvecih umova svih vremena.

Slazem se za tekstove...

Takodje mislim da je Tesla bio jedan od najvecih umova...

Interesantno kako Hrvati hoce da ga "prisvoje"... tj. zalosno je.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Interesantno, neki Nemci za Ajnstajna tvrde da je svoje radove kopirao od drugih nemackih naucnika tog vremena, a Srbi, eto, da je sav posao obavila Ajnstajnova zena. Ti isti Nemci cak ponekad tvrde da je on E=MC2 lupio pa pogodio...

Die thread, die!

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije samo lupio tek tako,ali na ajnstajnovu pojavu treba gledati i sa te strane da je on imao onu frizuru...kao...otkaceni genije.

Sto se srba i mileve maric tice,to nije nikakvo preuvelicavanje,ona mu i jeste odradila svu fiziku i matematiku.Jos jednom cu da podvucem za one koji ne znaju:SVI ajnstajnovi radovi su potpisani sa ajnstajn-maric,ali bas SVI

No Pity For The Majority

Link to comment
Share on other sites

Vidi, nije tajna da je Ajnstajn bio los matematicar ("Every boy in the streets of Gottingen understands more about four-dimensional geometry than Einstein. Yet, in spite of that, Einstein did the work and not the mathematicians." - Hilbert). Ideja STA da se racuna je bila njegova. Samo "fizikalisanje" je mogao i on sam da odradi, ali nije. To je kao kada radis Lagranza iz Analize 1 - prvo treba naci koja je to funkcija, a onda vise nema problema...

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

Znam da nije nikakva tajna da je AA bio los matematicar,samo smatram da su njega I njegovu teoriju isfurali I isforsirali do besvesti,I pritom gurnuli u stranu mnoge druge teorije I objasnjenja prirode I sveta koji nas okruzuju.

E pa kako je I terijski I experimentalno dokazano da postoje vece brzine od c,ja jednostavno vise ne pridajem neki preveliki znacaj E=mc2.

Posto je odavno otkriveno postojanje supernove na 18 milijardi sv.godina,otpalo je dotadasnje verovanje da je granica nama poznatog univerzuma na 12 milijardi sv.godina.

Tek tada vecina naucnika shvata da gravitacija nema prevelik uticaj na kosmicke dogadjaje,vec da tu postoji jos nesto.Jos 1900.godine tesla je pisao da u vakuumu postoji ogroman energetski potencijal,koji moze da se kanalise I upotrebljava kao neiscrpan izvor energije.O cemu se radi?Tesla je,nasuprot uvrezenom misljenu tog vremena,pricao o kosmickim zracima,tacnije o slobodnoj kosmickoj energiji koja konstantno,svakog trenutka,

No Pity For The Majority

Link to comment
Share on other sites

Pa ima primene mnogo toga(ne samo iz f. ex),samo ocigledno nisi dovoljno upucen,sa ovim stvarima se i te kako manipulisalo u zadnjih 50 godina,i postoje mnogobrojni podaci o tome u naucnoj i strucnoj literaturi.Samo treba traziti,i interesovati se dovoljno.

No Pity For The Majority

Link to comment
Share on other sites

@zoolok

ok to je tvoj izbor,vidi se da si lepo naucen kako da odbacujes sve sto kosi sa tvojim priucenim shvatanjem sveta.

Znaci ja sam zdravorazuman covek,i kada 2 odvojene grupe naucnika,jedna u prinstonu,druga u firenci(vec sam pisao o tome) experimentalno dokazu da su dobili brzine vece od c,a pri tom niko nije uspeo niti pokusao da obori rezultate experimenta,iz toga,za mene proistice cinjenica da c nije najveca brzina u prirodi,a samim tim sva ucenja koja su bazirana na pretpostavci da je c najveca brzina dobijaju jako klimave noge i samim tim vise nisu pouzdane.

Zato i ne pridajem znacaj toj teoriji jer su joj osnove,na kojima je izgradjena,debelo poljuljane.

No Pity For The Majority

Link to comment
Share on other sites

Pa ima primene mnogo toga(ne samo iz f. ex),samo ocigledno nisi dovoljno upucen,sa ovim stvarima se i te kako manipulisalo u zadnjih 50 godina,i postoje mnogobrojni podaci o tome u naucnoj i strucnoj literaturi.Samo treba traziti,i interesovati se dovoljno.

priznajem da nisam neki ljubitelj nauke, ali dosta znam o vojnoj tehnici, i siguran sam da mi nevidljiva i teleportujuca postrojenja / letelice ne bi promakla

Inache kad bi bilo tachno da filadelfijski eksperipent nije prevara, nije postignuta samo optichka nevidljivost, vec je pri drugom pokushaju brod teleportovan na drugu stranu amerike - shto je otkrice ravno cepanju atoma, ako ne i znachajnije

Pretrazhivao sam net i nisam nashao nikakvu praktichnu primenu vojnoj tehnici - mozhda trazhim pogreshno, molim te daj mi neki link

Link to comment
Share on other sites

Istorijat celog tripa pocinje 1930. godine,kada je tesla zajedno sa jos grupom naucnika sa univerziteta u cikagu poceo da experimentise sa kretanjem kroz vremensko prostorni kontinuum,kao I sa postizanjem opticke nevidljivosti pomocu elektriciteta.1939 projekat je prebacen na univerzitet u prinstonu,koji je nedaleko od filadelfije,gde su uspeli experimentalno da ucine male objekte nevidljivim.Rezultate su predali vojsci,koja od tada ima sva raspolaganja tim znanjima I rezultatima.Cak je I ajnstajn,posle tesle,ustanovio da ova tehnologija,kada bi u potpunosti bila razvijena,nikako ne bi sluzila za dobrobit covecanstva.Zato je I tesla gomilu svojih izuma sastavljao iz nekoliko delova,upravo iz razloga da ih neko evrentualno ne bi zloupotrebljavao.

Sto se knjiga o konkretnoj temi tice,ima nekoliko knjiga autora Carlsa Berlica(Charles Berlitz) I Vilijama Mura(William Moore),a necu da lazem ,naslova se zaista ne secam,sto se tice naucnih stvari I prikaza postoji dosta dokumentacije o filadelfijskom experimentu,koja se nalazi po raznim bibliotekama(naucni casopisi tog vremena I sl.),najvise u usa.Snimljen je takodje I dvodelni film

No Pity For The Majority

Link to comment
Share on other sites

shto se tiche teslinih projekata to sam vec pisao u nekim drugim temama... medju projektima je i cini mi se onaj koji bi svojim delovanjem mogao da podeli planetu na dva dela... posle tesline smrti je nastala jurnjava za tim projektom - e sad, da li su ga nasli pitanje je...

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...