Jump to content

Fallout 3


MiGsa

Recommended Posts

poster.gif

footage not ingame shot, exept background (still beta), guy on picture 1 out of 3 of our great beta testers

Company: Bethesda Softworks/ ZeniMax

Genre : action Fantasy SF RP Horror real life simulation MMO of new generation

Features: new generation of graphics, questing and overall experience

Release Date: TBA

User comments about closed beta testing :

Voodoo:

Best game i ever played, and doesn't matter i m still one of few that playing in it! Graphix rocks!

Voodooo:

Best game i ever played, and doesn't matter i m still one of few that playing in it! Graphix rocks!

VuDu:

Best game i ever played, and doesn't matter i m still one of few that playing in it! Graphix rocks!

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Living in Oblivion sneak peaks:

Todd Howard Junior: "We figured out by our last few products that general population of game players, those mature ones, but lot of children also, don't like to be lost in some big maps, as it was in Oblivion The Game of the Year, so we ll use a way smaller maps and "instanced" dungeons. We also maybe put way too complicated fights in Fallout 3 and Oblivion The Game of the Year, so we decided that "Living in Oblivion", or as we like to call it - LION, will have much better combat system - simple one. After long talk with fans, checking fans sites etc. our development team got great idea. I shouldn't tell this maybe, but cause our fans: it ll be system of jumping on foes heads. Ofc, we will put last generation of slow motion or bullet time jumping for unique experience, that will great work in massive multy play.

LION will have wide range of mobs as orcs, aliens, werewolves, up to transformers (yes, we got licence for it also) and big dynos as bosses prolly. They ll have also unique AI to call for reinforcements, for example: they might jump on each others, so player cannot jump that high etc etc.

The game will have also unique graphics that will follow latest achievements of DirectX 10.1.b.l.a and support of Vista Revamped and new graphics cards. We tested internet speed required for the LION and it shouldn't be problem to play it on standard 1Mbps connections. Our servers, both USA and EU (maybe even some for Asia, and for first time Australia, South America and Africa) will support up to 1000 people in same time! There will be ofc PvP, PvE and RP servers. We think of one more type of servers, but i think i ll keep this now as secret "winning card" for sure best MMO ever.

Music will be done...should i tell or not? Ah... here you go: Mis Britney Spears and Mr Boy George!!

Ah, dunno if i mentioned but, LION will have really unique gaming, graphics and overall experience, much better than any existing MMOs on market, and yes, i ll tell ya - they all sux!

Stay tuned about upcoming news or get ours newslatter on your mail!"

One of beta testers:

"Best game i ever played, and doesn't matter i m still one of few that playing in it! Graphix rocks!"

few great shots, with outstanding planned graphics (one of first low-lvl instances in the game, Mental Institution of Evil Dr. Where) :

10.jpg

new feature for those that like to farm inside instance: yours own "bank" inside!

07.jpg

One of little "tricks" to use environment for big jumps!

cover.jpg

easiest mobs, not hard to jump on them!

8156.jpg

"tricky" mob!

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

rofl odlichna 2 posta brue

a ne slushaj rejza po pitanju mythosa, poenta je utji u parti sa ljudima (kojih ima stotine online at all times) i uzeti neku opremu i kesh bez umiranja (kao sto je sluchaj kad igrash solo i smorish se od inicijalne tezhine trenutnog bilda igre....

edit in response to ovo dole - naravno bole da si i kriv i duzhan, as always...

Link to comment
Share on other sites

vudu... ti se malo vise palis nego sto bi trebalo. ti nesto kenjas o g!-u, mada koliko sam ja skontao citajuci ovaj topic, ti si JEDINI kome smeta njegovo kacenje intervjua, prikazivanje slika i stavljanje komentara, a realno gledano to je igra koju vecina nas ovde cega da vidi vec mnooooogoooo godina. i sad mi ako zelimo mozemo da budemo kriticni. jer vidis vudice, mene grafika uopste ne zanima, kao ni vecinu ljudi na ovom delu foruma, jer vidis frp se sastoji u prici ne u prebudzenoj-jebe-mame-kako-izgleda-magija-sad-cu-da-bacim-drkicu grafici. najbolje frp/rpg igre ikada, koje su dan danas neprevazidjene su :

fallout, baldurs gate1 i 2, torment

ostalo predjes jednom, i igru sklonis da skuplja prasinu, a ukoliko se setis to su igre koje su u fazonu "here come teh pixel people". nwn1 ima krs pricu, oblivion sam igrao punih sat vremena i izbrisao je(radi mi sjajno, bez imalo kocenja sto znaci da nije zbog toga sto nemam "teh_motjnu_mashinu"), jednostavno igra mi je sranje, ocajna nezanimljiva prica.

za grafiku mi seva paja, ja hocu da se utripujem u svet igrice kad igram nesto.

da ti objasnim sad ja nesto.

zasto svi ljudi govore da je bolje citati knjige nego gledati filmove? ne nemoj da kazes "zato sto su frikovi koji zive u proslosti". pravi odgovor je sledeci: ti kad citas knjigu ti si u to vreme u tom svetu, zamisljas te likove, zamisljas okolinu, na osnovu opisa zamisljas kako izgleda jebeno nebo.

kad ti neko to sve servira u filmu, pa lepo je to sve, fensi izgleda, ali to nije to...

ako spadas u grupu ljudi kojima je vrhunska knjiga alhemicar i omiljeni lik iz knjige hari poter slobodno zaobidji prethodnu stavku.

ti govoris svima na ovom topicu da odrastu.

druze... odrasti ti. nemoj da skenjavas topic sa tvojim trolovanjem o nebitnim stvarima tipa "lol nemate pojma grafika is teh best, igrivost? prica? atmosfera? ma to je proslost!!!!!111 bas ste smesni rolf a svi ce te je igrati jer ste smesni hahahahahagrokhahaha", lepo otvori sebi topic koji nosi ime "ja sam grafik fan i mrzim fallout iako nikad nisam izasao iz templa na pocetku dvojke" i usreci dan i sebi i nama.

ti vise neces morati da citas "nase glupe i retardirane komentare kako unistavaju igru a u stvari grafika ce biti do jaja" a mi necemo morati da slusamo tvoje inteligentne i neutralne komentare iskusnog fana koji tvrdi "lol oblivion rox!!!!111"

mozda je tebi oblivion i najbolja igra svih vremena, mozda i jeste a ja sam suvise ogranicen da to shvatim, ali pazi da ti odam jednu tajnu... samo pst. nemoj nikome da kazes!

OVAJ TOPIC SE JEBENO ZOVE FALLOUT!

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

"lol nemate pojma grafika is teh best, igrivost? prica? atmosfera? ma to je proslost"

"ja sam grafik fan i mrzim fallout iako nikad nisam izasao iz templa na pocetku dvojke"

Izvini, ali ja ovako nešto za grafiku nikad nisam rekao niti sam u fazonu gameplay=grafika. Da si nekada negde video kako izgleda kad neko kaže da je neka igra super a onda dva pasusa posveti opisivanju mapinga na teksturama i performansi u odnosu na AA/AF modove, kao recimo na Benchmarku, znao bi šta je graphics whoreness. Ja definitivno nisam u tom fazonu, jer sigurno bolje poznajem sebe nego neko odavde ko me procenjuje na osnovu loše interpretiranih postova.

Drugo, to da nikad nisam izašao iz templa je dži rekao. Keca praktično nisam igrao ali dvojku jesam.

Ja ne volim (ne mogu reći mrzim, mržnja je ozbiljna stvar) Fallout iz jednog jedinog razloga, a to je sklonost onih koji su ga igrali da se osećaju "elitnije" u odnosu na ostale igrače. Elitizam nema mesta u svetu video igara! To je možda normalna pojava u književnosti i muzici, ali igre su drugi svet koji su izmislili gikovi sa potpuno drugačijim i čistijim pobudama. Dakle, elitisti -> door that way.

I da razjasnimo do kraja, pošto ti je post pun nekih stvari za koje se ne sećam da sam ikad rekao (a pritom je jutro pa sam još svež): Oblivion mi nije najbolji rpg. To su mi Morrowind, NWN i Kotor. A samo NWN sam prešao jedno pet puta. Za Oblivion mislim da je jedna odlična igra i sasvim solidan RPG, i da nikako ne zaslužuje onoliko blaćenje. A odlična mi je upravo iz tog razloga što mi je omogućila da se potpuno uživim u (istina previše generički) fantasy svet.

I najzad, ako porediš igre sa knjigama, to znači da jednostavno ne kapiraš igre. Igre moraju da imaju sve čulne komponente, koje uključuju i vizuelnu i audijalnu (pod vizuelnom ne podrazumevam pixel shadere, nego da se vidi bilo šta smisleno, makar bilo u CGA rezoluciji), i te komponente moraju imati svoju ulogu u celoj priči. Jednostavno, takva je priroda i suština video igara. Ok, ti možda više voliš da vidiš samo tekst a ostalo da zamišljaš, ali to onda nije igra nego knjiga u elektronskoj formi. Dakle video igre po svojoj prirodi nisu elektronska zamena za knjigu ili table-top RPG, već sopstveni nezavisan svet u kome važe nekakva pravila.

A da imam veliki skil zamišljanja, bavio bih se slikarstvom a ne tehnikom. Ali nemam, i kad sam čitao knjige jednostavno sam preskakao te deonice gde se opisuje pejzaž i okruženje. Jednostavno, smatram da je pogrešno kada svaki čitaoc zamisli svet na sopstveni način, jer to onda prođe ko u "Autobiografiji" kad profesor kaže đacima "zamislite more" a svaki zamisli nešto totalno levo. Jedna slika govori kao hiljadu reči, i to treba maksimalno iskoristiti. Ali to je samo moje mišljenje.

Ali opet, jako polažem na spomenutu audio i video komponentu. To možda ne znači ništa nekom ko je daltonista a pored toga i antisluhista, ali ja obožavam kad dizajn krase odlično uklopljene boje i kada sve to prati epska orkestarska muzika. Što opet vodi do toga da ako ovo ne možeš da skapiraš, znači da ne kapiraš video igre i da te komotno mogu smatrati alienom u svom svetu (jer video igre smatram svojim svetom). Ali neću, jer svako na svom kompjuteru može igrati šta hoće.

edit:

I još nešto, nisi li ti onomad kukao za Blind Guardian kako su "smorili" jer su došli samo da pevaju umesto da su priredili neku vizuelizaciju, skakutali po sceni ko Igi Pop i slično, dok smo ti mi objašnjavali da smo tamo bili samo i isključivo zbog muzike i da nas zabole sve ostalo pa makar svirali sedeći sve vreme? Uviđaš li nešto ovde? Ti na muzičkom koncertu, koji po prirodi stvari služi da bi se ljudi okupili samo i jedino zbog slušanja muzike, tražiš neke munje koje su inače izmislili loši muzičari i zabavljači da bi popunili slab performans, a onda mi prigovaraš kako od igara tražim da ispune sve svoje elemente umesto da briljiraju na jednom polju a sve ostale zanemare? S tim što ja od igara imam puno pravo da tražim sve jer im je takva priroda, a ti si preko leba tražio pogaču koja je totalno van priče i srdio se što te ne razumemo.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

jbga, igrati fo2 (koliko god to malo bilo, a mogao si spomenuti koliko si igrao) bez keca je kao jesti praznu palachinku

narafski igre su interaktivna zabava, audio i video su sjajan feature, sve dok te komponente ne uzmu primat nad svim ostalim stvarcicama u razvoju igre,

ali kod rpg-a ta audio vizuelna komponenta nikako ne treba da bude na prvom mestu, postoji milion drugih zanrova gde se to moze oprostiti, ali RPG kao zanr jednostavno ima prechih stvari u gejmpleju, a to danashnji trendovi polako izbacuju jer im je lakshe da su sve igre shto slichnije , troskovi sto manji...

a i kad vec spominjesh audio vizuelnu komponentu, treba imati sjajne umetnike koji bi taj potencijal iskoristili, a toga i dalje ima veoma malo u game industriji ovih dana, jer je originalnih, lepih, zanimljivih dizajneraskih reshenja premalo da bi se opravdao toliki hype oko cele audio&video stvarchice

edit

e da tvoje kakenje o elitizmu jednostavno ne pije vodu, to sto ti primesh sve to toliko k srcu dovoljno govori o tvom problemu

niko se ovde ne oseca superiornim sto voli fallout onakvim kakav jeste, ali svakako treba da se oseca inferiornim onaj koji trabunja u bilo kom kontekstu nwn the best rpg evar!!!1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pogresno si razumeo moje gundjanje oko blind guardiana. meni je potrebna samo atmosfera. nista vise nista manje, ne mora tu biti vatroment, ne mora tu biti neko tesko kurchenje mora biti samo dobra atmosfera. to je i najbitnije i za frpove, grafika je po bitnosti realno nebitna.

Morrowind, NWN i Kotor

morrowind ne mogu da prigovaram jer nisam igrao duze od pola sata. jednostavno mi je repulsivno kad igram frp iz prvog lica

nwn je dobra igra ako uzmes prebudzenog fajtera bacis ga u fajt i gledas kako se kurci sa pokretima, ali ako hoces pricu, amosferu, dijaloge, nelinearnost...

kotor(igrao sam dvojku) ima odlicnu pricu ali je opet previse linearan, ali meni je to odlicna igra jer sam jedi frik

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Hteoh da napisem mali tekstic ali sam onda shvatio da se isto vrti vec 72 strane ...

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

tražiš neke munje koje su inače izmislili loši muzičari i zabavljači da bi popunili slab performanste ne razumemo.

Na ovaj komentar moram da se ubacim: Dodatne scenske efekte nisu izmislili losi muzicari. Odgledaj serijal pod imenom " Seven Ages Of Rock", BBC-jev dokumentarac i sve ce ti biti veoma jasnije.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne volim (ne mogu reći mrzim, mržnja je ozbiljna stvar) Fallout iz jednog jedinog razloga, a to je sklonost onih koji su ga igrali da se osećaju "elitnije" u odnosu na ostale igrače. Elitizam nema mesta u svetu video igara! To je možda normalna pojava u književnosti i muzici, ali igre su drugi svet koji su izmislili gikovi sa potpuno drugačijim i čistijim pobudama. Dakle, elitisti -> door that way.

Da bre, večito to proseravanje, igrali jednom šah i odjednom im iks'oks dosadan, bagra uobražena...

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

I najzad, ako porediš igre sa knjigama, to znači da jednostavno ne kapiraš igre. Igre moraju da imaju sve čulne komponente, koje uključuju i vizuelnu i audijalnu (pod vizuelnom ne podrazumevam pixel shadere, nego da se vidi bilo šta smisleno, makar bilo u CGA rezoluciji), i te komponente moraju imati svoju ulogu u celoj priči. Jednostavno, takva je priroda i suština video igara. Ok, ti možda više voliš da vidiš samo tekst a ostalo da zamišljaš, ali to onda nije igra nego knjiga u elektronskoj formi. Dakle video igre po svojoj prirodi nisu elektronska zamena za knjigu ili table-top RPG, već sopstveni nezavisan svet u kome važe nekakva pravila.

Tačno tako, ali ti mašiš poentu, jer tu nije kraj. Svaka umetnička vrsta ima svoja pravila i svoj jezik koji se moraj sprovesti i poštovati da bi bila ta umetnost. Tako igre (sada) moraju biti audijelne, vizuelne i interaktivne. Ono što spaja svaku umetnost je hajd' da kažem "umetnički osećaj" koji te ispuni kada konzumiraš neko delo, bilo knjigu, bilo film, bilo igru.

A da imam veliki skil zamišljanja, bavio bih se slikarstvom a ne tehnikom. Ali nemam, i kad sam čitao knjige jednostavno sam preskakao te deonice gde se opisuje pejzaž i okruženje. Jednostavno, smatram da je pogrešno kada svaki čitaoc zamisli svet na sopstveni način, jer to onda prođe ko u "Autobiografiji" kad profesor kaže đacima "zamislite more" a svaki zamisli nešto totalno levo. Jedna slika govori kao hiljadu reči, i to treba maksimalno iskoristiti. Ali to je samo moje mišljenje.

Greška. "Zamišljanje" nije "skil" :) koji je osnova slikarstva. Umetnici su ljudi koji imaju potrebu da se izraze i to znaju da urade u formi koja definiše umetnost. Mislim, mašta je u tehnici jako važna takodje, kao i u nauci. Svi veliki pronalasci u nauci plod su nečega što je nekada bila ideja, mašta.

Što se tiče toga da svaki čitalac zamišlja stvari, to je poenta priče, to je deo interaktivnosti ili draži umetnosti. To što su igre multičulna iskustva ne znači da koriste SVA čula. Meni je recimo miris u životu jako važan, a teško da bih prešao stotku kila da nije i ukus. :) Ta dva čula i čulo dodira ne postoje u igrama, to je ono što mi sami dodajemo i to je takodje individualno i to je odlično što je tako.

Bez uvrede, ali ovde mi je logično da osoba koja ne kapira prvi folaut poziva na uniformnost i protivi se individualnosti i raznolikosti. Ako gaming industrija nastavi ovim stilom, izumreće klasični RPG, a imaćemo neke akcione avanture u kojima se budže statsi i rade se fetch/kill kvestovi i zvaćemo to RPG. Ali, to što je to trend, ne znači da je to dobro i ispravno i da tako treba i, daleko bilo, da ljudi ne treba da se bune zbog toga.

Ali opet, jako polažem na spomenutu audio i video komponentu. To možda ne znači ništa nekom ko je daltonista a pored toga i antisluhista, ali ja obožavam kad dizajn krase odlično uklopljene boje i kada sve to prati epska orkestarska muzika. Što opet vodi do toga da ako ovo ne možeš da skapiraš, znači da ne kapiraš video igre i da te komotno mogu smatrati alienom u svom svetu (jer video igre smatram svojim svetom). Ali neću, jer svako na svom kompjuteru može igrati šta hoće.

I ja, brate, polažem na audijelno i vizuelno i to mnogo. Posebno na audijelnu komponentu. Ali, tu ne mislim samo na generičku orkestraciju u epskom/lirskom patosu, nego na opšti zvuk. Dan-danas ne mogu da čujem neke ptice a da ne pomislim da neko negde igra Arcanum. Preteća muzika u kojoj dobar deo teme ode na jedan ton kome varira glasnoća kada se upari sa mračnom, razrušenom i ozračenom bazom je meni dobra audio-vizuelna komponenta.

I najvažnije, slika može da bude dobra koliko hoćeš, ako nema mesa ne služi ničemu. Kao u filmovima, gldeaš nešto što je slikano najmodernijim tehnikama, a kadrove komponovao konzorcijum slikara, a nema radnju, priču, likove i smisao - nije baš dobar i zabavan film, ne?

I samo još jedna stvar. Kada bi se sada originalna Troika udružila sa Spektorom da rade, npr, novi nastavak Setlersa, a tom prilikom objavljuju polako da će igra imati više RPG elemenata, da će dijalog sa NPC-ovima biti važan i da će razvoj naselja voditi konačnom cilju koji će se granati, a fanovi Setlersa krenu da osipaju drvlje i kamenje po njima i da ih razvlače na sve strane, ja ih ne bih branio.

Brate, Setlersi nisu ma thing, Fallout jeste.

Isto tako, Fallout nije your thing, Elder Scrolls jeste.

Kojom si ti mehanikom spojio da moraš da napadaš druge fanove za nešto što ne znaš, ne poznaješ, nisi igrao, ne zanima te, ništa ti ne znači, nije mi jasno.

Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da je za svo vreme za koje pratim i učestvujem u ovoj temi, ovo prvi potpuno smislen i konstruktivan post koji će zapravo promeniti tok rasprave :) Čestitam :)

A ovima što aludiraju da svoje privatne probleme istresam ovde, mogu samo poručiti da su ekstremni Falloutovci najfrustriranije osobe koju sam u životu video.

Link to comment
Share on other sites

kul vec sam ocekivao ono cuveno, ne vidis shumu od drveca, pa da bacim peglu, ali avaj :)

lurdusamija je konachno skapirao, jer je valjda samo on imao zivaca da u sitna crevca crta i objashnjava ono sto su mu neki objashnjavali u mnogo kracoj formi

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...