Jump to content

NASA World Wind


Zoolok

Recommended Posts

Satelitski snimci... Dakle, prvo gledas Zemlju iz orbite, pa zumiras, pa zumiras, pa zumiras... I na kraju gledas tribine stadiona - dakle, ne verujem! Al' trazi vezu na Net, no pretpostavljam da burzuji sa ADSL-om nemaju problema sa tim :>

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

Generalno, ono, treba vam 500tinak mega za instalaciju (fajl je 180MB), i oko 2GB da bi program uopste mogao da radi. Predstavili su ga jos odavno, u Avgustu ili tako negde, ali je tek u Oktobru napravio "boom". Nije loshe zezanje programom "sirom sveta" ali je jedini problem sto pravu snagu opet ne mozes da gledas osim ako nisi u USA jer tamo moze da se zumira bas bas detaljno, dok se u drugim delovima sveta mozhe zumirati na fazon onih malcice detaljnijih planova grada.

Link to comment
Share on other sites

Ja se zlopatim na 45,2 kilobita, ali vredi svake minute. Ladno sam nasao grafit napisan na putu na kom pise "Love is the answer" :)

Inace, te najpreciznije slike americkih gradova su slikane iz aviona (govorim o USGS Urban Layeru). Preciznost je od 0.1 do 0.25 metara, a radarski snop koji je merio visinu (i pomocu koga vidite "ispupcene" planine kada spustite kameru) je emitovan na svakih 90 metara. Pokrivena su cele SAD, ali Nasini (tj. Terraserveri) jos nisu sve obradili. Suska se da je za sada na raspolaganju (ili ce biti, ne secam se) oko 4,6 terabajta.

Btw, skoknite i ovde: http://www.worldwinddata.com/

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

e da li su te slike real-time? kako funkcionishe taj program uopshte.. to jest ono shto ja vidim krstaretji svetom tim programom, koliko je proshlo od tog "deshavanja" u real-timu?

laki.. ne znam.. provajder preko kog ja idem ima pakete od 200kbs i 400kbs.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, evo par slika:

Grafit koji sam spomenuo gore

Neki stadion za bejzbol u Los Angelesu...

Jos jedna slika LA-a

Neki poznati brod, mislim Queen Mary's, permamently docked

Ok, to je to za sada :) Inace, od slika gore, samo je grafit maksimalno zumiran, a sve ostalo jos moze da se uveca.

Nego, da odgovorim na neka pitanja. Ovo nije uzivo, slikano je u periodu od 1990. do 2000. Ljude jos nisam video :)

Sto se tice "nasih" slika, za nas je aktivan samo Community Landsat 7 Pseudo Color Layer, sto ce reci, ne bas nesto zanimljivo za gledanje. Crnogorsko primorje moze da se vidi na NT Landsat7 satelitu, u prirodnoj boji. Primer:

Boka Kotorska

Ok, sad odoh :)

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...