Jump to content

pre nepuna 3 sata, telekom izgubio monopol :)


Recommended Posts

tachno u ponoc je telekom izgubio dugogodishnji monopol, ako se ne varam sada ce doci strani operateri, pri cemu bi trebao da nastupi rat cena :), ziveli :)

inache sta mislite, koji ce strani operater mobilne telefonije doci kod nas?

ja cenim da ce t-mobil, ima ih u hrvatskoj, pa shto ne bi i ovde :)

Dopefish lives!

Link to comment
Share on other sites

Ipak se slazem sa time da razloga za slavlje svakako ima, s obzirom da ljudi u telekomu stvarno nisu imali duse sto se odredjivanja cena tice. Primer: ceska, koja ima tri mobilna operatera, od kojih t-mobile ima daleko najvise cene, koje su sa druge strane za oko trecinu do polovinu nize od onoga sto se kod nas moze naci. E sad, uporedite gde su cesi a gde mi, pa jos kad skapiramo da pucamo vise kinte za telefon nego oni, nesto tu ipak pocinje da smrdi.

Koji god operater dosao, dobrodosao, samo se nadam da to nece biti prilika za izrabljivanje. Celoj stvari ipak treba pristupiti sa malo razuma.

Link to comment
Share on other sites

vidis u prvom trenutku sam i ja pomislio na fiksnu telefoniju a onda vidim ljudi se raspravljaju o mobilnoj......pa ja sam jako jako srecan,znam da ce proci jos dosta vremena dok ja promenu ne osetim na svojoj kozi ali nema veze ko ceka doceka.....

ja sam godinama na net isao preko 40 centrale,zlopatio se ko budala,radovao sam se ako sam 20 min na netu a da mi ne pukne veze....onda mi neko preporucio lucent modem i sa njim su stvari postale bolje....a zamislite moje odusevljenje kad sam od telekoma dobio pisamce da me prebacuju na 2-ojku.....i sve je to bilo leo tacno 2 meseca a onda su me govnari prikljucili na PCM...ocu stranog operatera!

Link to comment
Share on other sites

1. lokalni pozivi mogu samo da poskupe, pojeftiniće međunarodni najviše

2. teško će razdvojiti fiksnu telefoniju od adsl-a

3. nadam se da će telekom prestati da bude jedini internet provajder

4. računi za fiksni i mobilni su mi dovoljno mali (300-400 din), al se ne bih bunio da adsl bude oko 1000 :)

Link to comment
Share on other sites

hmm ja ipak mislim da je u pitanju monopol na sve vrste usluga koje vrshi telekom, od fiksne telefonije, preko internet provajdinga, do mobilne telefonije. sada cete reci kako postoji mobtel, ali ako se ne varam telekom je 51% vlasnik istog. meni bi iskreno bilo najbitnije da bilo koji stranac dovuche svoju optiku i da krene sa rachvanjem po celoj srbiji, e onda ce da padnu cene linkova, a samim tim i provajding usluga. e pa onda voip, i dosta drugih stvari koje su bile zabranjivane u toku prethodnih godina. ziveo pad monopola.

Dopefish lives!

Link to comment
Share on other sites

Ma pochevshi od odvratne usluge, pa do kradje impulsa i do ostalih stvari ziveo pad Telekoma, mada vishe bi voleo da dodje neki operater tipa Vodafon [znajuci da je ponudio pakete u Britaniji koji su minimum 1mbps] ili sl. a ne t-mobile [znam ljude koji zive u cro i koriste njihov adsl cene im uopshte nisu popularne nego ovde]

Edited by sTaLjin
Link to comment
Share on other sites

ja ne znam shta ste se istripovali .. u svemu ovome jedino shto moze da nam se isplati jeste dolazak novog mobilnog operatera .. za fiksnu telefoniju nema shanse da se neko pojavi skoro a i da se pojavi bice poskupljenja domaceg razgovora (sa istom cenom medjunarodnog ili eventualno malo nizom cenom) .. a oko interneta, pa tu telekom i posle ovog zakonskog monopola i dalje drzi monopol u smislu da je cela optika po srbiji njegova .. tako da i ako dodje stranac on bi trebalo da provlachi kablove po celoj zemlji shto je projekat od 2g i u prvoim godinama sigurno nece pasti cena

tako da ne znam chemu celo odushevljenje .. raspitajte se kako je npr u makedoniji gde su uleteli stranci .. fixna je otishla skyhigh dok je mobilni skoro dzaba i sada svi koriste mobilni =) za net mi taj lik nije znao reci

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

tako da ne znam chemu celo odushevljenje .. raspitajte se kako je npr u makedoniji gde su uleteli stranci .. fixna je otishla skyhigh dok je mobilni skoro dzaba i sada svi koriste mobilni =) za net mi taj lik nije znao reci

U Makedoniji su mobilni sve samo nisu jeftini cak su duplo skuplji nego kod nas. Kod hrvata je ADSL nesto skuplji nego kod nas, mada su sad krenuli kod njih drugi operateri u fixnoj telefoniji ali je jos rano da bi govorili o nekoj konkurenciji.

Poenta je sto ce domaci razgovori sigurno poskupeti jel su realno jeftini, jedini profit ce biti voip, tj mnogo niza cena medjunarodnih razgovora i da koliko god pozelis linija kuci, a ne da predas zahtev i da tvoji unuci docekaju odgovor (naravno negativan)

vuksigna.gif
Link to comment
Share on other sites

fiksna ce biti toliko skupa da ce svi da je ukidaju dok ce mobile da pojeftini skoro pa za dz +one varijante fontele za 5 eura uz pretplatu na godinu i vise dana... tako ce biti jer je odrzavanje mobilne telefonije mnogo isplativije jer je tehnichki naprednije manje ljudi zapsolenih etc etc.. tako bi trebalo da bude u idelanim uslovimakoji naravno kod nas ne postoje...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja imam adsl i radi mi super ne bunim se sto se tiche usluge al bi cene mogle biti nize zato zelim da dodje konkurencija i u fiksnoj i mobilnoj telefoniji da odredjeni ljudi u zemlji nedrze monopol i ogromne pare sebi u dzep stavljaju a nije im to dovoljno nego josh kradu impulse i da nepricham shta sve josh rade jednom rechju strashno

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...