Jump to content

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nekim ljudima treba crtati neke stvari da bi shvatili....

pazite ovako ne znate sta ste sad rekli.ali cu da objasnim sad.

Npr. Imas:

putic br.1 ________256km________koji fica treba da prevali za neko odredjeno vreme

putic br.2 __________512km__________koji golf treba da prevali isto tako za odredjeno vreme

putic br.3 _____________768km_____________koji ferari treba da prevali za isto tako vreme

u vezi putica br.1 krs auto krs put tako da ce se fica bogami tesko namuciti da ga prevali nema mesta za zalet raspasce se ako ubrza malo jace posto ipak je to fica, sto u prevodu na ADSL jezik znaci uvale ti krs protok cisto da imas cime da se sluzis a da ne kukas kao sto ljudi ne kukaju na ficu ima sta ima.end

u vezi putica broj 2 to mu dodje neki golf, sta reci golf je extra auto za te pare koje das ima neku udobnost brzinu i sto je najvaznije moze da zavrsi prosecno putovanje a da te nemuci ko fica, sto u prevodu na ADSL jeziku znaci daju ti nesto prosecno cisto da imash da se pohvalis a da nebudes previse napadan.end

u vezi putica br. 3 sta reci kad svi znate divljanje divljanje i divljanje extra siguran extra udoban extra brz ima sve sto ti treba zato ima i cenu,sto u prevodu na ADSL jeziku znaci dali su ti da divljas malo veci duzi put nego ona dva druga tjs da izdivljas posto ces im sledeci put opet tako platiti.

tako da smo dosli do zakljucka da put ili ti protok, ima veze sa autom ili ti pingom

e sad ako ti imash 60pinga sa 512k a ja isti toliki sa 256k to znaci da je tebe neko lepo zeznuo za sve pare.znaci kad potpisujete ugovor procitajte sta pise etc i gledajte da vas ne zveknu po usima.

a to vladice sto ti imash sbb sa 60 pingom i da ne discoje to svi znamo kako si pricao na junku e krs sbb ne radi dolaze da ga popravljaju pa onda na acc u stavis 5discometer or so disc je disc i on dolazi zbog zagusenja ili ti p2p posto nasa pop uzima net samo zbog toga pa ti gledaj kada zveknu svi od jednom mozes da se ceses ima dana kada tog zagusenja nema ili taj dan se zove ponedeljak zato sto je prvi dan u nedelji svi dodju s posla mrtvi umorni i da sad ce odma na e mail ne nego ce da odspava tako da end of story.

sva pitanja u vezi adsl i kako neko moze da bude mnogo glup postujte na forumu a ja cu vam odgovoriti posto sam se nagledao mnogo slucajeva moj ne spada u te!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Svejedno kod nas su ti zanemarljive brzine protoka,kad pogledas,ti moras da izdvojis bogatstvo da bi imao 768kb,a opet kada uporedis DSL u bilo kojoj drugoj zemlji,ovo izgleda smesno...Fazon 8mbit net je redovna pojava,svim boljim igracima je ping ispod 15 i jos im laguje TT...Da je ovako kako svi pricaju,svi bi hostovali za SK i 4K,a ne bi dolazio Patrick smarach sa netom od 15mbita i cepio se Grubbyju da bi mu hostovao partije...Korejancima je isto ping 0,svima...Sigurno ne sa 256K :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

i dalje tvrdim da protok nema veze sa pingom :P

ukoliko ti imas neki protok (nevazno koji) zagusenje linka preko koga ide tvoj signal moze da prouzrokuje samo gubljenje paketa, a ne povecnje pinga, do povecanja pinga dolazi samo u slucaju kad sam preopteretis svoj protok, a i onda kada ga preopteretis ping ti je porastao ali se i dalje paketi ne gube

ukoliko link koji koristi tvoj provajder omogucava npr 60 ping i ukoliko je igri koju igras dovoljan protok 64k ( a war-u jeste), apsolutno ti je isto da li ces igrati na 64k ili na 768k ili vece.Druga je varijanta ako je rec o jako velikom protoku koji koriste optiku i drugu opremu jer je tada moguca razlika u pingu.

Link to comment
Share on other sites

Kakva sramota da neki i dalje misle da ako imaju veci protok imace manji ping.

To mozda u nekoj drugoj drzavi ali kod nas ne i vidim da neki nemaju pojma o internetu,dok moji sugradjani Yuri i Freeman su naucili.. :)

Grubby ima ping 10 zato sto je Holandija prva zemlja pre svedske u kojoj je server.Frog ima ping 0-7 jer zivi u zemlji u kojoj je bnet server.Nemci imaju ping od 16-48 jer je nemacka druga zemlja pre bnet servera.Koreanci imaju ping 0 jer je u Seulu server za aziju.U cemu je problem?

Link to comment
Share on other sites

,Jun 19 2005, 20:40]Kakva sramota da neki i dalje misle da ako imaju veci protok imace manji ping.

To mozda u nekoj drugoj drzavi ali kod nas ne i vidim da neki nemaju pojma o internetu,dok moji sugradjani Yuri i Freeman su naucili.. :)

Grubby ima ping 10 zato sto je Holandija prva zemlja pre svedske u kojoj je server.Frog ima ping 0-7 jer zivi u zemlji u kojoj je bnet server.Nemci imaju ping od 16-48 jer je nemacka druga zemlja pre bnet servera.Koreanci imaju ping 0 jer je u Seulu server za aziju.U cemu je problem?

ti care ne znas o cemu pricas,bnet hostuje telia a to je nemacki provider,kako moze holandija da bude druga zemlja u kojoj je server (?!) sta rece sad...naravno da protok ima veze sa pingom ,pa onda bi svako sa 64kbit netom imao ping 0... Edited by zerox[pro-team]
Link to comment
Share on other sites

,Jun 19 2005, 19:20]ti care ne znas o cemu pricas,bnet hostuje telia a to je nemacki provider,kako moze holandija da bude druga zemlja u kojoj je server (?!) sta rece sad...naravno da protok ima veze sa pingom ,pa onda bi svako sa 64kbit netom imao ping 0...

Nemacka je nekad hostovala bnet za evropu i premesten je u Svedsku koliko se meni cini.. jel znas za komandu "tracert 213.248.66.170" ?? lepo uradi to i vidi kroz koje zemlje prolazi internet pa ces videti.

Svako bi imao sa 64bit netom ping 0???? kakve su ovo gluposti molim te?

Razumljivo je da npr na SBB-u imam isti ping ja sa 128k i onaj sa 512k... ili ti to jos ne znas? kao i na adsl-u onaj paket od 256 i onaj od 768,samo je veci protok,ping je isti.

blah smorio sam se kad moram da edukujem ljude :)

Edited by Jerry[ns]
Link to comment
Share on other sites

beogradjani jerry.werra vas je ownovao :)sta reci brate nije bitno koju vrstu ti interneta imas niti koji protok (naravno pricamo od 128 pa navise) ako taj provider ima neki prioritet ili direktan link na b net tebi je ping mali a ti mozes imati 1000 mb-ita ako to putuje do afrike i nazad tvoj ping ce biti veliki... easy :)

btw sbb sad sabija ima 0% izgubljenih paketa i do jaja radi discovao je pre ali u protkelih 5-10 dana svaka im cast..

Ma Pusite Ga KraLjU Vladici Ekekekke :D :P :

Link to comment
Share on other sites

beogradjani jerry.werra vas je ownovao :)sta reci brate nije bitno koju vrstu ti interneta imas niti koji protok (naravno pricamo od 128 pa navise) ako taj provider ima neki prioritet ili direktan link na b net tebi je ping mali a ti mozes imati 1000 mb-ita ako to putuje do afrike i nazad tvoj ping ce biti veliki... easy :)

btw sbb sad sabija ima 0% izgubljenih paketa i do jaja radi discovao je pre ali u protkelih 5-10 dana svaka im cast..

citavih 5dana :)) ma vidis da se sprdam ;)) btw ja se i dalje drzim mojih autica

LONG LIVE PLANETARION PREBISE ME UPRAVO OTISLO 70k TERRANSKIH BRODOVA ALI SAM MAKAR UKRAO 7k ROIDA MWHUAHAHAHHA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

pazite ovako ne znate sta ste sad rekli.ali cu da objasnim sad.

Npr. Imas:

putic br.1 ________256km________koji fica treba da prevali za neko odredjeno vreme

putic br.2 __________512km__________koji golf treba da prevali isto tako za odredjeno vreme

putic br.3 _____________768km_____________koji ferari treba da prevali za isto tako vreme

u vezi putica br.1 krs auto krs put tako da ce se fica bogami tesko namuciti da ga prevali nema mesta za zalet raspasce se ako ubrza malo jace posto ipak je to fica, sto u prevodu na ADSL jezik znaci uvale ti krs protok cisto da imas cime da se sluzis a da ne kukas kao sto ljudi ne kukaju na ficu ima sta ima.end

u vezi putica broj 2 to mu dodje neki golf, sta reci golf je extra auto za te pare koje das ima neku udobnost brzinu i sto je najvaznije moze da zavrsi prosecno putovanje a da te nemuci ko fica, sto u prevodu na ADSL jeziku znaci daju ti nesto prosecno cisto da imash da se pohvalis a da nebudes previse napadan.end

u vezi putica br. 3 sta reci kad svi znate divljanje divljanje i divljanje extra siguran extra udoban extra brz ima sve sto ti treba zato ima i cenu,sto u prevodu na ADSL jeziku znaci dali su ti da divljas malo veci duzi put nego ona dva druga tjs da izdivljas posto ces im sledeci put opet tako platiti.

...

Fato, jesi razmishljao nekad da se lechish ? Chuo sam da Ghost ima dobrog "doktora" pa ti vidi sa njim da ti da broj... [:p]

...

a da, hvala za smileya [:D]

"I'm normally not a praying man, but if you're up there, please save me Superman."

- Homer J. Simpson

Link to comment
Share on other sites

Nemacka je nekad hostovala bnet za evropu i premesten je u Svedsku koliko se meni cini.. jel znas za komandu "tracert 213.248.66.170" ?? lepo uradi to i vidi kroz koje zemlje prolazi internet pa ces videti.

Svako bi imao sa 64bit netom ping 0???? kakve su ovo gluposti molim te?

Razumljivo je da npr na SBB-u imam isti ping ja sa 128k i onaj sa 512k... ili ti to jos ne znas? kao i na adsl-u onaj paket od 256 i onaj od 768,samo je veci protok,ping je isti.

blah smorio sam se kad moram da edukujem ljude :)

Ma OK nebitno je gde je,ali kad malo bolje razmislim u pravu si,SBB svi protoci imaju isti ping,a telekom sprecava da sa ADSLom imamo bolji...(ping)nesto sam gledao...itd...

Link to comment
Share on other sites

,Jun 20 2005, 19:30]A sada malo on topica:Shortround je lood i mislim da ima velike sanse da uzme tur,ako neko izbaci Moona,cak je i Ducka savio...WinneR se dobro drzi ali mislim da ce ga izuti Short jer je legenda,prelazim na elfa zbog njega !!! :D @Yuri ;p

Winner sabio Short-a :), ali zajedno prolaze u polufinale jer xiaOt pobedio Ducka. Zacard ponovo izgubio od Moona koji ide u polufinale sa GoStopom koji je dobio FoV-a. Znaci 2UD i 2NE.

Edited by StormRider
Link to comment
Share on other sites

Ja sa sezamom 512/122 ping od 78-94, mogu da se opkladim da za adsl ne vazi isto pravilo ko za cable sto se tice pinga i propusne moci protoka... jebesh mi sve sledeci mesec uzimam ovaj 712 pa da vidim ima li razlike...

burzuj

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

beogradjani jerry.werra vas je ownovao :)sta reci brate nije bitno koju vrstu ti interneta imas niti koji protok (naravno pricamo od 128 pa navise) ako taj provider ima neki prioritet ili direktan link na b net tebi je ping mali a ti mozes imati 1000 mb-ita ako to putuje do afrike i nazad tvoj ping ce biti veliki... easy :)

btw sbb sad sabija ima 0% izgubljenih paketa i do jaja radi discovao je pre ali u protkelih 5-10 dana svaka im cast..

jbt vladice, zadivljujuce.. da li si radio upgrade mozga mozda u medju-vremenu?

:)))))))))))))))))))

j/k batice.

Link to comment
Share on other sites

Winner sabio Short-a :), ali zajedno prolaze u polufinale jer xiaOt pobedio Ducka. Zacard ponovo izgubio od Moona koji ide u polufinale sa GoStopom koji je dobio FoV-a. Znaci 2UD i 2NE.

Ma da razocarao me Short,mada jebem li ga,sada Ce biti : Moon 3:0 Short i WinneR 3:2 GoStop,moja PROgnoza ... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...