Jump to content

Detektivske price...


Recommended Posts

Pazljivo procitajte price i pokusajte tacno da odgovorite:

#1 Bila jednom jedna bogata porodica koja je imala veliko imanje. Kod njih je radio jedan batler. Jednoga dana, batler je iznenada nestao. Detektiv je dosao, pregledao je celu kucu ali nigde ga nije nasao. Zatim je otisao u dvoriste u kome se nalazila jedna kula koja je imala samo stepenice, koje su vodile do vrha, gde su se nalazila vrata. Nikakvih drugih ulaza i prozora nije bilo na kuli. Kada se otvore vrata od kule dole je provalija (nema poda, nego samo rupa). Kada se detektiv popeo na stepenice, otvorio je vrata, pogledao dole i rekao : " Ovo nije samoubistvo. "

Pitanje: Kako je detektiv znao da nije bilo samoubistvo ????

#2 Bila jednom dva brata blizanca. Isto su izgledali, isto su se oblacili, imali su ista kola... Jednog dana su otisli u restoran na rucak. Jedan je svoja kola parkirao levo a drugi desno. Usli su u restoran. Jedan je narucio viski i kutiju malbora, drugi je narucio takodje viski i kutiju cigareta koje nisu imali. Posto je tada pocela da pada kisa on je trazio od konobara da ide da mu nabavi cigarete ali kada je konobar odbio ovaj je ipak krenuo sam. Seo je u kola, odvezao se po cigare i na povratku je udario babu i ubio je. Nije bilo svedoka a kisa je oprala krv sa haube tako da je on samo nastavio dalje. Vratio se u restoran i ponasao se kao da se nista nije desilo. Posle nekog vremena dosao je detektiv i pitao ih da li su negde isli u zadnjih pola sata. Posto su oni rekli da nisu detektiv je izasao napolje, pogledao je malo bolje kola, vratio se unutra, i rekao da je ovaj levo parkiran ubio babu. PS: Na kolima nema nikakvih ulubljenja niti tragova udesa.

Pitanje: Kako je znao da je taj levo ubio babu ?

#3 Bio jednom jedan bogat covek sa velikim imanjem. Imao je nocnog cuvara. Jednoga dana covek je rekao cuvaru da sutra ide na put i da ovaj malo bolje pripazi uvece na imanje. Cuvar mu je na to rekao da ne ide, jer je on juce uvece sanjao da ce avion da se srusi. Covek se dvoumio ali ga je ipak poslusao i nije otisao. Sutradan kada je cuo na vestima da se avion stvarno srusio otisao je kod cuvara, zahvalio mu se, dao mu puno para ali i otkaz.

Pitanje: Zasto mu je dao otkaz ????

#4 Na jednom elitnom krstarenju brodom pocele su da nestaju stvari od vrednosti. Slucajem okolnosti na brodu se nasao jedan detektiv koga je kapetan unajmio da resi slucaj. Detektiv je jednog dana sedeo u svojoj sobi, razmisljajuci ko bi mogao da bude lopov, kada je neko pokucao na vrata, usao i ugledavsi detektiva rekao: " O izvinite, ja sam mislio da je ovo moja soba " i zatim izasao. Detektiv je odma zakljucio da je on lopov.

Pitanje: Kako je detektiv znao da je bas on lopov ???

sherlock.jpg[:D]

1127426265i36372pd.gif
Link to comment
Share on other sites

#1 - nigde se ne pominje da je batler mrtav, nema lesha - nema (samo)ubistva (a ako je dole ispod kule lesh - zatvorena vrata na vrhu nisu dovoljan pokazatelj da nije suicid=o))

#2 - verovatno su na sedishtu i podu ispod vozacha bili tragovi vode...

#3 - zato sto je spavao na poslu (iako postavka kazhe uveche sto bi moglo da bude i pre nego sto je preuzeo "nocnu" smenu)

#4 - zato sto je pokucao

mislim da su ove prichice mnogo bolje usmeno kada se postavljaju...pismeno samo lepo prochitash i sve se vidi...

Link to comment
Share on other sites

Za br 1. mislim da je upravo u vratima fazon, ako se batler samoubio ili sluchajno pao ne bi imao ko da zatvori vrata, znachi da mu je neko "pomogao" i posle zatvorio vrata.

Br 2. - fora je da je ispod kola koja nisu pomerena (desna) ostao suv asfalt/beton/whatever, dok je ispod ovog drugog oprala kisha dok je isho po cigare.

3 & 4 - slazem se sa dijagnozom Koleta Holmsa :)

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

#2 Bila jednom dva brata blizanca. Isto su izgledali, isto su se oblacili, imali su ista kola... Jednog dana su otisli u restoran na rucak. Jedan je svoja kola parkirao levo a drugi desno. Usli su u restoran. Jedan je narucio viski i kutiju malbora, drugi je narucio takodje viski i kutiju cigareta koje nisu imali. Posto je tada pocela da pada kisa on je trazio od konobara da ide da mu nabavi cigarete ali kada je konobar odbio ovaj je ipak krenuo sam. Seo je u kola, odvezao se po cigare i na povratku je udario babu i ubio je. Nije bilo svedoka a kisa je oprala krv sa haube tako da je on samo nastavio dalje. Vratio se u restoran i ponasao se kao da se nista nije desilo. Posle nekog vremena dosao je detektiv i pitao ih da li su negde isli u zadnjih pola sata. Posto su oni rekli da nisu detektiv je izasao napolje, pogledao je malo bolje kola, vratio se unutra, i rekao da je ovaj levo parkiran ubio babu.  PS: Na kolima nema nikakvih ulubljenja niti tragova udesa.

Pitanje: Kako je znao da je taj levo ubio babu ?

kako zna koji je ubio babu kada su obojca indenticni?

wltdo.jpg
Link to comment
Share on other sites

bravo, atila.

znas moze sada da keze da je onaj sa mokrim kaputom ali u cemu je fora!

po zakonu nemoze da osoduis osobu za koju nisi 100 % sigurna da je ubila osobu(sem kod nas) tako ako obojca cute nemoze da zatvori ubicu!

i jos nesto veliko pitanje je zasto su oni osumljiceni uopste? koliko je ljudi to moglo da uradi!

wltdo.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

kako zna koji je ubio babu kada su obojca indenticni?

On nije rekao da zna koji je tačno ubio već "da je ovaj levo parkiran ubio babu." A najlakše je otkriti ko vozi taj auto uz saobraćajnu, vozačku ili nešto slično (šta god već ide), ili samo pitati konobare ili nekoga od prisutnih ko je napuštao restoran. ;)

I

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam više bio na fazon

a) vidim naslov topica

b) otvorim topic, vidim puno teksta, ko će to sad da čita

c) skrolujem malo kroz odgovore...

d) KOLE ODGOVORIO?!?!

e) brz pogled na datum

f) a, ok, sve je u redu, sad da vidim ko je ovo dig'o iz mrtvih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...