Jump to content

Beogradjani...


Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Danas sam parkirao pored nekog lika koji usput se parkirao na 2 mesta i ja sam se nekako ugurao. Somborske table. TO je bilo na parkingu MC kod fontane. Kad sam izasao njega nije bilo, a meni su bila izgrebana vrata kljucem. JA STVARNO NEKOM MORAM PICKU DA POLOMIM. Ovi ljudi ce od sada da vide moju tamnu stranu(Dart Vejder) pa cemo onda da vidimo sta i kako! !

P.S. Sto je najzalije ja ozbiljno mislim i resio sam...

V

Link to comment
Share on other sites

pa takvog lika i treba ubiti..

meni je ispred zgrade isti fazon.. dođe retard i parkira na dva mesta, pa onda ljudi ostavljaju kola pored kontejnera ili gradilišta.. retardi.

Link to comment
Share on other sites

Plasim se da bih nesto zaboravio ali ako kompletnu stvar grubo podelimo na kapitalne i ne tako kapitalne projekte onda :

1. Metro izgradnja (plus sredjivanje ostatka javnog prevoza, ciscenje, pracenje satnice itd)

2. Sredjivanje onog dela Beograda posebno oko reka koji nichemu ne sluzhi i onako zvrji prazan ili nastanjen ciganima i slicno

3. Pravljenje jos jedno 5 mostova + obilaznica oko Beograda

Od sitnijih stvari :

1. Urbanisticki plan koji odgovara ostatku sveta, sa stvarima kao sto su pravi ivicnjaci, oni delovi za silazak invalida i bicikli, biciklisticke staze, dobra signalizacija, itd itd

2. Restauracija fasada po gradu, mislim da bi grad bio jedno deset puta lepsi da fasade izgledaju normalno + sredjivanje svih zelenih povrsina i sadjenje drvoreda, cveca i slicno

3. Podela svih ustanova na redove za djake/studente/radni narod i penzionere, pa nek penzosi cekaju u posti samo da bi pitali kad ce da im stigne naredni racun za struju ili kod lekara za pregled jer su na televiziji rekli da ce im biti loshe :)

Sad kad malo bolje razmislim, ima jos deset stavki koje bih ubacio, ali ajde nek ostanu tri.

Link to comment
Share on other sites

najvetji deo novca koji se prosipa po bg-u(ili preciznije po centru bg-a) bih preusmerio na sve ostale delove zemlje(i grada) da najzad vetjina ljudi dobiju vodu i kanalizaciju. a bg bih detaljno ochistio, mnogo je ruzno kada je ulica, 2 bloka udaljena od terazija, prljava i gadna da ne mozesh kroz istu protji. takodje uveo bih drakonske kazne za sve sitne prekrshaje. odsecanje ruke netje sprechiti gladnog da ukrade hranu, ali 10ak hiljada po dzepu tje sprechiti prostacus urbanuse da bacaju shlajmarice po ulici i parkiraju na 2 mesta i popunili bi gradski budzet samo tako

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

neshto sam nacuo da ce mzda da grade solitercinu od 100 (300+ m) spratova u bloku 26... true?

na studiu b, aj tink... su kao spominjali tako neshto...

pa sad mi je malo nelogicno, kako na tom tlu, ako bi to radili trebali bi da dovedu nekog arhitektu iz japana il odakle vec ( ko je upoznat sa soliterima, itd... jer kontam da ovde niko nije radio taklo neshto), treba to da se isfinansira (hu d fak hez several handred milionz), ne samo izgradnja tog objekta vec i opremljivanje( hu d fak hez few bilions tu sper), iz dis true?

to sam cuo pre 2-3 dana, al secam se da su tu hteli da izgrade crkvu i neki trzni centar... sad ko koga ovdje vishe ebe?... shta ovi ljudi rade?...

( [;)] )...

mrbean6hi.jpg
Link to comment
Share on other sites

postoji generalna zamisao da se u bloku 26 izgradi biznis centar beograda, neboder koji bi bio medju najvisim u evropi, koji bi bio sediste beogradske berze, beogradskog svetskog trgovackog centra. Cak je i jedna grupa belgijskih firmi izradila projekat nebodera visine 340 metara, koji bi sa tom visinom postala najveca zgrada u evropi (od trenutno zavrsenih, posto se pravi vishe nebodera sa istim ambicijama u moskvi, frankfurtu i londonu) ali su se oni izgleda povukli posto nisu dobili jasan odgovor od gradske vlade koja nije izradila odgovarajuci urbanisticki plan niti im je vlada ponudila pomoc u finansiranju projekta koji se procenjuje na cak 250 miliona evra.

za sada su to samo mastarije. Pre ce se zavrsiti kula bliznakinja CK na uscu ( koji se u septembru ponovo otvara za koriscenje)

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

@Shumi svaka cast na postu

Migso, jel siimao prezentaciju?

Sto se mene tice, "ja bi' to ne bi' nista diro", mislim da je generalno los stav biti negativan i to sto je neko negativan ne znaci da je i kritican. Stvari se krecu onako kako se krecu, sto nije neka nevidjena brzina, ali treba biti realan. Kao sto Igz rece treba delati i postoje takvi ljudi, samo Beogradjani su poznati po svojoj razmazenosti. Nisam ja to shvatao dok nisam otisao van zemlje i bio po drugim gradovima (koji recimo nisu bili bombardovani tri puta u 60 godina). Za jedan grad nije najbitnije urbanisticko resenje, jeste bitno, ali ne najbitnije.

Dosta sam vremena proveo u Parizu i kada me neko pita: sta da radim kad odem tamo, sta treba videti - ja mu kazem treba samo biti na ulici i setati. Posle izvesnog vremena niko ne obraca paznju na mrtve gradjevine, vec na ljude, na atmosferu i na ono sto Beograd najvise krasi, na pozitivan duh.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...