Jump to content

Star Wars: Episode III


Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E konacno odgledah i ja E3 kao sav normalan svet.I mogu reci da je FENOMENALAN.

Glumacka ekipa je odlicna Samuel Jackson i Gregor su fenomanalno odradili posao jedino

Portmanova glumi ko da je pala sa kruske u celu tu stvar sa Star Wars-om.

Dijalozi koje svi tako spominju, da su losi mislim da nisu nego nekako kao da nisu

uskladejni sa tematikom filma.Film je mnogo mracniji od Epizode II a dijalozi su bas na nivou

E II.

Prelazak na mracnu stranu nije brz i traje kroz ceo film.Poceo je kad Palpatin kaze Anakinu

da ubije Dookua.Pa onda jos u tri cetri runde mu je punio glavu raznim bubama.

Specijalni efekti su fenomanalni kao i koreografija koja je za medalju pogotovo borba Yoda vs Sidius

i naravno Kenobi vs Vader.

Ali pored svih tih pokreta,eksplozije,jurnjave i price film bi po meni bio savim prosecan da

nema tih emocija koja znaju jako da menjaju raspolozenja gledalaca tokom filma.Recimo momenat dok Anakin

klizi u lavu a Kenobi mu prica stvarno je emotivankao da je Sekspir osmislio ili kad Klonovi ubijaju

dzedaje Jodin izraz lica i muzika koja ide u pozadini stvarno teraju coveku suze.Pa onda kad

sastavljau Vedera nogu po nogu to je bas zastrasujuce skoro pa horor.

Sve u svemu ovaj film je bolji od svih prethodnih mracniji je uzbudljiviji i zatvara ciklus nakon

cega mozemo da slozimo kockice sta se kako desilo.

E sad valja uzeti svih 6 delova na DVD-eu i odgledati pa onda reci misljenje o celom serijalu.

Neukrotljivi!

Link to comment
Share on other sites

kako nije brz prelazak na dark side.. u jednim trenutku anakin preti da ce izdati palpatina councilu sto i uradia posle 3 min filma dotrchava i spase ga.. posle 30 ces pogubi sve klince... ovaj... to je bzvze (mada generalno konachan prelazak je kada vejder patetichno vrisne nooooooooooo)

portmanova je cool skroz.. ona zapravo glumi....

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nisam bash siguran za natali - iako je gotivim, mislim da nije neshto odglumila. Izgledala je kao da uopshte ne shvata shta se deshava sa njenim muzem.

ne ne...to ti je onaj fazon da roditelji zadnji saznaju da im je dete narkoman...:)

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

E da, i ja sam uspeo konachno da bacim pogled na film. E sad, pre nego shto neko iskochi i pochne da pametuje kako, shto, poshto, da odmah naglasim da sam fan SW serijala. Fan ne znachi fanatik vec neko kome se svidja data ideja, zamisao, pricha...

Film je jak. I dok sam donekle pokushavao da pratim prvu trecinu fima nikako nisam prozhiveo, niti mogao. Isuvishe dinamichna i prebrza za moja shvatanja. To Grieveous ima meksichki akcenat tu i tamo donekle smeta. Akcija je neverovatna i verovatno tu prvu trecinu mogu opisati samo kao neku ludu vozhnju na ringishpil zavrzlamama. E sad dolazi druge dve trecine koje su, bar kako sam se postepeno uzhivljavao, i emotivne i dovoljno duge da ostave snazhne utiske. Obi je maher (poprima neke osobine svog uchenika), Palpatin je shubler (par njegovih ratnih uzvika mu donelo datu titulu) i previshe naivan a Anakin toliko glup da ne mozhe da odluchi shta ce izmedju njih dvoje - shto ponavlja, jelte, u VI delu. Ali ako izuzmemo cele te filozofije "linija manjeg otpora" i "ocu jare i pare" koje se tichu Anakina, film je dobar i na malo drugachiji nachin prikazuje strahote rata i izdaje gde, kako u ovom filmu a tako i u drugim (LOTR...), kao i uvek stradaju kako nevini tako i najharizmatichniji likovi koji se nalaze pored junaka(?) u fimu. Verovatno najjache scene za mene su bile kada biva nalozhena likvidacija dzedaja kojima bukvalno pucaju u ledja. Zatim slede scene koje su uz malo vishe realizma i bolje glume/sinhronizacije mogle da budu mnogo "jache":

- na kraju duela kada Obi posmatra svog uchenika u najgorim mukama, znam da adrenalin mozhe da potisne bol ali onakve bolove, sumljam;

- paralelne scene na operacionim stolovima kada se radjaju Luk i Leia i kada nastaje Dart Vejder kakvog svi znamo, mnogo bi bile bolje da su vrisci uradjeni za obe strane dok ovako Anakin vrishti a u sledecoj sceni Padme lezhi k'o da je na Bahamama, daje utisak loshe montazhe.

Sve u svemu jak film, za one koji se uzhivljavaju.

Muzika koja prati ova deshavanja je za medalju, znachi da skroz odgovara scenama i radnjama.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nikako nije na mestu pravdati film kako je los zbog toga sto je navodno pravljen za decu, pa tom i dzeri su za decu ali su oni meni i danas do jaja:) Mozda ja primer malo drastican ali kapirate sta ocem da kazem.

Inace mi smo posle filma dosli do zakljucka da ovi koji su pravili druga 3 dela izgleda nisu licno gledali prva 3:) Ne ozbiljno, samo je neka kao opna ista prvim I drugim delovima ali u biti to su totalno razlicite stvari

"Ako putnik ne naidje na boljega od sebe ili na sebi jednakoga, neka se cvrsto drzi svoje osamljene staze jer nema druzenja sa budalom."

Dharmapade [5]

Link to comment
Share on other sites

film je patetichan

zbrzana radnja koja se svodi na one linere do sledece scene fajta. sve deluje povrshno, banalno.Gluma ochajna, Yoda je delovao bolje kao lutka jer u Cg verziji kao da sija. Zaista treba biti veliki fan pa smatrati ovaj film najboljim do sada ili najboljim sto je mogao biti.

Empire Strikes Back je ipak u serijalu filmova na prvom mestu.

Star Wars bajka je okonchana. Mozda i prekasno

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo sasvim je normalno da ovaj film i ako se od njega najvise ocekivalo

pokazao ne tako popularnim kao 4,5,6 epizoda.Kao prvo jer je onda film sa takvom tematikom i tim efektima za to doba preveliki uspeh.A danas kad u svakom

filmu sve prsti od efekata,vise ni nema price nego je film postao kolekcija efekata

nekog slinavog americkog rezisera kome je neka budala dala pare da se izivljava sa kamerama.

A zamislite recimo Episode III u bioskopima 1992.

Neukrotljivi!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...