Jump to content

need help [XP, virusi, budzenje....]


ch1zra

Recommended Posts

e ovako... sve u svemu, meni je masina otisla tamo gde nije lepo da se ide.

sve je pocelo blagim seckanjem pri najobicnijim igrama (tipa neke retardirae kuglice na koje se napalis pa ne mozes da stanes itd). pa je onda ortak iskenirao hdd i izvalio da mu je skoro svaki .exe zarazen virusom. a sad, posto taj ortak, jedna drugarica i ja stalno vucaramo hardove jedan do drugih, iskeniramo i mi, i naravno ,i njoj i meni jedno 90% exe-ova zarazeno [WinHidrag.a virus je bio u pitanju]. Sve u svemu, skinuo je ortak [tada] najnoviji update za kasperskog, i kao iskenirali mi sve hardove, poobrisali sve fajlove koji nisu mogli da s edezinfikuju, i naravno posle toga sm morali da pucamo sistem (jer *oh oh* nista nije radilo).

od kad sam pukao sistem, masina mi je const u qrcu, kako se nakacim na net, kaspersky mi posle par minuta iskoci i kao win\system32\.exe is infected.... pa taj exe, pa neki mpsys.exe, pa syshost.exe itd. jedno vreme sam imao kerio fw, al je poceo previse da mi uqcava masinu kad se nakacim. samo se freezuje sve i moram manuelno da ga restartujem. onda sam ga skinuo, pa sam mogao donekle da budem online. sad mi se jednostavno posle nekog vremena skuca, moram da killnem explorer.exe, ida tako vlejim dok ne skinem sve sto sam zapoceo, pa onda rucni restart. svako vece skidam update za kasperskog, svakog jebenog dana derem full scan (i cekam 3-4 sata da iskenira sve)... pitao sam neke likove na undernetu sta da radim, rekli su mi da skinem f-prot av. skinuo sam i njega, al i dalje je isto sranje...

enivej, ako je neko imao slicnih problema, i uspeo da ih resi, ili ako neko ima ideju sta da radim, aj pomagajte plzz....

[btw, sad sam per nego sto sam poceo da pisem ovo killno explorer, pa mi se skuco i winamp i necu moci da ga startujem dok ne restartujem masinu, tako da sedim kao konj bez muzike, a net bez muzike sux...]

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

ma da, uzmes hdd i samo ga turis u tudj komp...............

kili, jel si ti probao ovo nekad da uradis???

ako ne, probaj............

ch1zro, ne gine ti reinstall.....................

btw: mene bash cudi kako ja ne dobijam viruse.....................

znam da sam iza rutera, jel on mozda ima neki firewall ili sam jednostavno srecan................

Jes' ruterov firewall je i meni odradio posao. Pre mi je komp non stop bio pod zarazama

zbog "uhvacenih,, zarazenih paketa sa bg wireless-a.

Link to comment
Share on other sites

ne verujem da je zbog memorije.. skoro mi je zveknulo napajanje, ploca i procesor, pa sam qpio novo. a vec sam pukao sistem jednom...

nije meni prob da ga zveknem o5, samo mi je smaranje oko svih programa posle....

btw, palo mi na pamet low-level formatiranje.. samo sto nisam uspeo da pronadjem bilo kakav prog za to...

ima neko neki koji radi ??

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam ja problema sa hidrag-om i to jako velikih, otprilike sve sto sam imao od .exe fajlova na kompu mi je bilo zarazeno (posto ga nisam uopste skontao dok nisu neke aplikacije prestale da rade) ali format+reinstal je odradio svoje. To mi je bio prvi virus za 4 godine online :) a sto je najveci fazon uopste ga nisam dobio sa neta nego sa cd-a od jednog ortaka.

Samo pazi svi diskovi koje si narezao dok si imao hidrag su ti verovatno zarazeni (naravno ako ima .exe fajl na njima), posebno obrati paznju na autorun.exe kod divx-a, posto ako je zarazen i ako se pokrene kad ubacis cd you're fucked again ;)

Go then. There are other worlds than these.

Link to comment
Share on other sites

btw, palo mi na pamet low-level formatiranje.. samo sto nisam uspeo da pronadjem bilo kakav prog za to...

ima neko neki koji radi ??

Cisto da dodam, to se cak ni ne preporucuje da radis, a pre se to radilo kroz bios, sad pojma nemam.

Link to comment
Share on other sites

@ baya

iskljucio sam autorun za CD-ove... mnogo me nervira kad ga ubacim, a on mi splash-uje...

@ lucky

znam da se ne preporucuje, to bi hteo da odradim malom, tj starom hardu. posto je vec otisao u kurac, lupa mu glava, nece da ga prepozna svaki put i tako...

a i sto sam provereno preko njega to navatao... bikoz nisam imao fon mesec i po dana, a njega sam setao...

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

Low-level formatu se pribegava samo ako sve ostalo ode u propast (ko meni prekljuce, nestalo struje u sred formatiranja) ono to traje extra dugo tipa oko 8 satti tako da nemoj da se neko zajebe ko ja da ga stavi u 8 uvece da se radi :) . I radi se tako sto odes na satj proizvodjaca tvog harda skines neke fajlove narezes na cd ili stagod i butujes odatle...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...