Jump to content

Studija o izvodljivosti


Recommended Posts

HAHAHA>>>

ova smrdljiva studija o izvodljivosti jos uvek nije overena !!!...jos je nije potpisao savet ministara evropske unije koji ce to uchiniti na zasedanju 24ili25 aprila po uslovom da general pavkovic do tada bude isporuchen hagu !

@ a to da srbi ne daju mladica i karadzica...to zato jel smo od pamtiveka mnogo glupa i zatucana nacija..jebem nas glupe.....mene iskreno ali najiskrenije zabole zabac za obojicu....sto se mene tiche sutra mogu da ih jebu i posalju !!!

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

lepo su nam rekli da se ni ne nadamo bilo čemu pre 2016.

Krenuo sam da citam topic, onda sam video zwerkov odgovor na dve strane (kako te nije mrzelo da kucas ©) i onda sam nekako samo malo bacao pogled na raznorazne topice i slicno. Ajd' sad malo ja, necu dugo :

1. Generalno je ok vest studija, jupi, wee ali prvo moramo da sacekamo 25. april da drugari ministri to ratifikuju. Ono zbog cega me studija nije posebno odusevila jeste cinjenica da je to jos jedna od mnogih politickih odluka. Ne bi nam je dali da ovi drugari nisu otisli u hag pa taman da smo deset puta razvijeniji. A da smo kao plemena u Africi ali da smo haske optuzenike isporucili odma', sigurno bi se i oni isprisili za studiju ... To mi se ne svidja ...

--> Cisto mali hejt prema vladi DSSa ... ne znam da li su ista gluplje uspeli da urade u svom mandatu (verovatno jesu) nego sto su Pavkovica koji je inace, da podsetim, bio kandidat na izborima za predsednika Srbije, pustili da im pobegne ... ako su ga uopste pustili a ne dogovorili sa njim ...

Citirao sam cisto Ivana oko godine ulaska u EU i moram da priznam da 2016. uopste ne mora da bude datum ulaska upravo zbog toga sto su politicke odluke tu od presudnog znacaja u odnosu na stvarno stanje stvari. Pa mis'im, ovi novi drugari koji su uleteli 2004. ... pa pola njih nije ni zasluzilo da udje, nego su cistim politickim odlukama upali. Mislim da nije nerealno da se i mi tako necemu nadamo ... ako uopste tako nesto zelimo. Sa druge strane, upravo zbog politickih odluka proces i moze biti usporen. Jedino ako recimo krajem godine kada idemo na proces stabilizacije i pridruzivanja izvucemo iz sesira Ratka, a Radovana sacuvamo za nato recimo, to bi bas bilo do jaja. Kao "Evo vam ga Rade, a vi nas u nato primite" ...

BTW, Zwerko, da nisi izostavio i partnerstvo za mir slucajno? Tesko cemo bez toga igde ...

.to Stator -> Nije samo Slovenija u takvoj situaciji, sve nove clanice prolaze kroz iste probleme, ali je to nesto sto se mora uraditi (barem iz moje tacke gledista). Ni sad nemamo slobodu kretanja radne snage... sto pre udjemo, pre cemo je imati ... EU prirodno mora da se stiti od "navale" sa istoka iz novih clanica ...

Sto se Evropske Unije kao celine tice, prvi test joj dolazi vec u Maju mesecu kada je u Francuskoj referendum za Ustav EU. Francuzi nesto nisu bas raspolozeni i ne podrzavaju tu ideju a Ustav moraju da ratifikuju sve drzave clanice da bi prosao.

Link to comment
Share on other sites

Braca chesi su debelo platili da budu ovde gde su sada... ali ocigledno je vredelo posto su sada jedna od najrazvijenijih drzava Evrope koliko god to neverovatno zvucalo...

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Hm. Evropa. Zanimljivo.

Mislim da je ipak problem u psihologiji naroda. Ljudi koji vode zemlju ka toj "Evropi".

Razne stvari su tehnicke prirode i uslovljene odredjenim ispunjavanjima raznih zahteva Evrope. Medjutim niko ne razmislja o fazi tih integracija u kojima ce potpuno vestackim putem da se nama nametne odjednom visok standard zivota koji necemo moci da "platimo". Tu nastupa period patnje koji se u odredjenim tackama verovatno dosta razlikuje od tudjih. Zamislite kako ce ziveti ljudi koj danas ne mogu da skrpe kraj sa krajem tada, kada se digne standard, cene, a plate se pretvore u evro? Kada prosecan stanovnik bude imao platu 100 evra? A patike budu kostale 150 evra? Jer nas mentalitet je kao sto je do sada dosta puta iznoseno potpuno specifican. Ljudima ce sigurno u tom periodu (integracija) puci kurac. A taj period mora da traje minumum 3 godne. Mora se imati u vidu da je standard recimo Francuske, Nemacke, Italije kao clanica Evropske unije gradjen vekovima, jer oni nisu imali period "patnji". Vremenski period koji se nama nudi u tom uspostavljanju evropskih standarda je meren sa nekoliko godina. Tako da je potpuno diskutabilno pricati o tome da li je veca patnja ako duze cekamo, uz postepeno navikavanje, ili ako nam se odma lupi visok standard koji necemo moci da "platimo".

Ipak na kraju krajeva, ovo je tek prva stavka. I to ne u ulasku u evropu, vec samo ka putu ka evropskim integracijama.

Moje misljenje je da bi bela lista "sengena" bio veliki korak ka podizanju tog psiholoskog standarda nase zemlje. Jer, ljudi bi mnogo lakse videli "sveta". Te bi stoga mogli malo da se edukuju o tome kako to zapravo funkcionise u stvarnosti napolju. A ne na TV-u. I iz toga bi im se pruzila mogucnost da "pokupe" ono dobro i ono lose odatle. A u ovoj prici kada se ceka viza i za Uzbekistan, ljudi imaju pogresnu predstavu o nekoj barijeri za putovanje. Kao da je to nemoguce i nedostizno u nasem standardu. Sto je potpuno netacno.

Treba ici postepeno. Bez prognoza. Ali nama je to u psihi. Da prognoziramo nesto cim dobijemo minimalnog povoda za tako nesto. Polako.

Lako je videti svetle stvari u fazi prikljucivanja Evropi. Ali ljudi kao da misle da lose stvari ne postoje. Jebiga, kada zivis u kurcu 800 godina, onda ti je sve posle toga do jaja. A to je jako pogubno razmisljanje.

Eto.

69869493_l.jpg

i fuck my fans.

Link to comment
Share on other sites

1. Generalno je ok vest studija, jupi, wee ali prvo moramo da sacekamo 25. april da drugari ministri to ratifikuju. Ono zbog cega me studija nije posebno odusevila jeste cinjenica da je to jos jedna od mnogih politickih odluka. Ne bi nam je dali da ovi drugari nisu otisli u hag pa taman da smo deset puta razvijeniji. A da smo kao plemena u Africi ali da smo haske optuzenike isporucili odma', sigurno bi se i oni isprisili za studiju ... To mi se ne svidja ...

Nije bas tako, moras uvek da ispunis i ekonomske i politicke kriterijume da bi dobio zeleno svetlo. Nasa sreca je sto nam ispunjavanje ekonomskih kriterijuma ide malo bolje od ispunjavanja politickih. Delovace cudno, ali je nas ekonomski sistem trenutno u boljem stanju od onoga u kome je bio recimo Madjarski ili Poljski 1990. godine. I dok oni nisu imali skoro nikakvih problema da prevazidju politicke kriterijume, imali su ogromnih problema da ispune ekonomske kriterijume. Kod nas je situacija nesto povoljnija jer su politicki kriterijumi glavna barijera, a oni bi trebali da budu satro laksi za resavanje. Ali to ne znaci da ce sa ekonomske strane da tece med i mleko.

-> Cisto mali hejt prema vladi DSSa ... ne znam da li su ista gluplje uspeli da urade u svom mandatu (verovatno jesu) nego sto su Pavkovica koji je inace, da podsetim, bio kandidat na izborima za predsednika Srbije, pustili da im pobegne ... ako su ga uopste pustili a ne dogovorili sa njim ...

Sram da te bude! [:D]

Citirao sam cisto Ivana oko godine ulaska u EU i moram da priznam da 2016. uopste ne mora da bude datum ulaska upravo zbog toga sto su politicke odluke tu od presudnog znacaja u odnosu na stvarno stanje stvari. Pa mis'im, ovi novi drugari koji su uleteli 2004. ... pa pola njih nije ni zasluzilo da udje, nego su cistim politickim odlukama upali. Mislim da nije nerealno da se i mi tako necemu nadamo ... ako uopste tako nesto zelimo. Sa druge strane, upravo zbog politickih odluka proces i moze biti usporen. Jedino ako recimo krajem godine kada idemo na proces stabilizacije i pridruzivanja izvucemo iz sesira Ratka, a Radovana sacuvamo za nato recimo, to bi bas bilo do jaja. Kao "Evo vam ga Rade, a vi nas u nato primite" ...

Rekao sam vec i ranije, Radovana niko ne gleda kao nas problem. Ratko ce postati nepremostiva prepreka ako tu stvar ne resimo do trenutka kada se nadjemo u fazi u kojoj je Hrvatska sada, istu situaciju oni imaju sa Gotovinom. Opet rivalitet politickih i ekonomskih kriterijuma, Hrvatska je ekonomski mnogo spremnija za EU od Bugarske, ali Budari ulaze 1.1.2007 jer nemaju politicku omcu oko vrata.

BTW, Zwerko, da nisi izostavio i partnerstvo za mir slucajno? Tesko cemo bez toga igde ...

Nisam ja nista zaboravio, ti i Bole idete ahead of schedule. Ja sam govorio samo o formalnim uslovima za prikljucenje EU, ne o drugim integracijama. Formalno to nije povezano, a sa druge strane ove bezbedonosne integracije mogu da izazovu puno kontraverze. sto se tice integracija stavovi vecine su otprilike: Partnerstvo za mir OK (skoro da su svi za to), EU ne bi bilo lose ali ako bi moglo nekako lakse (otprilike pola-pola), a kad se pomene NATO imam utisak da se formira ne tako mala gomila ljudi ispod mog prozora koja prica nesto o nekakvom lincu ili tako necemu [:D]

primanje u nato netje uslovljavati nichim drugim do milijardama raznobojnih novchanica za refitting na nato complattible opremu...bratju chehe je u njihovo vreme to kohstalo 4.2 mrd $ worth of US merchandise and equipment...

Ja sam i u kontekstu prikljucivanja EU pricao o cenama koje cemo morati da platimo. NATO je posebna prica.

Braca chesi su debelo platili da budu ovde gde su sada... ali ocigledno je vredelo posto su sada jedna od najrazvijenijih drzava Evrope koliko god to neverovatno zvucalo...

Jedna zanimljivost. Cesi su dugo vremena smatrani za najrazvijeniju zemlju bivseg Istocnog bloka koja je sada usla u EU. Najnoviji podaci govore da su Cesi tek peti. Ispred njih su Estonija i Slovenija, zatim Madjarska, a sto je najzanimljivije pretekla ih je i Slovacka! Tako da ne treba ocajavati, stvari mogu jako brzo da se menjaju, ako ima dobre volje.

Razne stvari su tehnicke prirode i uslovljene odredjenim ispunjavanjima raznih zahteva Evrope. Medjutim niko ne razmislja o fazi tih integracija u kojima ce potpuno vestackim putem da se nama nametne odjednom visok standard zivota koji necemo moci da "platimo". Tu nastupa period patnje koji se u odredjenim tackama verovatno dosta razlikuje od tudjih. Zamislite kako ce ziveti ljudi koj danas ne mogu da skrpe kraj sa krajem tada, kada se digne standard, cene, a plate se pretvore u evro? Kada prosecan stanovnik bude imao platu 100 evra? A patike budu kostale 150 evra? Jer nas mentalitet je kao sto je do sada dosta puta iznoseno potpuno specifican. Ljudima ce sigurno u tom periodu (integracija) puci kurac. A taj period mora da traje minumum 3 godne. Mora se imati u vidu da je standard recimo Francuske, Nemacke, Italije kao clanica Evropske unije gradjen vekovima, jer oni nisu imali period "patnji". Vremenski period koji se nama nudi u tom uspostavljanju evropskih standarda je meren sa nekoliko godina. Tako da je potpuno diskutabilno pricati o tome da li je veca patnja ako duze cekamo, uz postepeno navikavanje, ili ako nam se odma lupi visok standard koji necemo moci da "platimo".

Ovde si dosta u pravu, samo ti termin standard nije bas najprecizniji. Mi ne mozemo da konkurisemo nasom privredom evropskoj privredi, pa samim tim zivotni standard nasih gradjana znacajno opao ukoliko bi sutra usli u EU. Zato mi i pregovaramo o tome koliko ce trajati nas proces pridruzivanja. Sa druge strane ako bi mi bez ikakvih pritisaka cekali da dostignemo njihov nivo privrede to bi moglo potrajati decenijama. Samim tim kraci rok moze biti podsticajan za nasu privredu, ali i los za one koji ne mogu brzo da se prilagode.

Moje misljenje je da bi bela lista "sengena" bio veliki korak ka podizanju tog psiholoskog standarda nase zemlje. Jer, ljudi bi mnogo lakse videli "sveta". Te bi stoga mogli malo da se edukuju o tome kako to zapravo funkcionise u stvarnosti napolju. A ne na TV-u. I iz toga bi im se pruzila mogucnost da "pokupe" ono dobro i ono lose odatle. A u ovoj prici kada se ceka viza i za Uzbekistan, ljudi imaju pogresnu predstavu o nekoj barijeri za putovanje. Kao da je to nemoguce i nedostizno u nasem standardu. Sto je potpuno netacno.

Putovanja nasih gradjana u Evropu bi sigurno dovela do toga da se poveca pozitivno javno mnjenje ka pridruzivanje EU. Ali opet, belu sengensku listu nije tako lako dobiti, sto zbog nekih tehnickih problema (losi su nam pasosi i sistemi pogranicne kontrole), sto zbog objektivnih problema da ako bi trenutno dospeli na belu listu nekoliko desetina hiljada ljudi odavde bi otislo u Evropu bez ikakve ideje da se ikada vrati. Tek kada oni budu bili sigurni da se to nece desiti cemo mi dospeti na belu listu, jer trenutno mi nismo nista manja imigrantska pretnja od recimo Tunisa ili Turske.

Zanimljiv je jedan drugi primer, u Bugarskoj. Znate kako vi sada da biste dobili vizu od zemanja Sengenskog ugovora morate da popunite nekih milion papira, da pokazete da ste student ili ucenik, da imate ne znam koliko para na racunu i sl. E sad Bugarska je dospela na belu sengensku listu, a 1.1.2007. ce jos biti liberalizovan sistem putovanja u EU. I sad Bugari imaju svog carinika koji vam otprilike trazi sve to (dobro nesto malo manje) sto treba i za Sengen. Zasto? Pa zato sto Bugarima nije u interesu da im strucni ljudi odlaze u EU, vec im je u interesu da ostaju u Bugarskoj. Kolo srece se okrece...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

kada ljudi shvate da mi nemamo kuda da idemo osim da idemo u evropu i kad shvate da za to moramo da se sagnemo i da pustimo da nas svi ka*aju kako hotje onda mozhda neshto i bude od ove zemlje. a sve je to cena koju moramo da platimo jer smo bili glupi u proteklih 50 godina.

Link to comment
Share on other sites

Mora se imati u vidu da je standard recimo Francuske, Nemacke, Italije kao clanica Evropske unije gradjen vekovima, jer oni nisu imali period "patnji".

Hmm, da ti nisi mozda zaboravio I i II svetski rat?!? Mislim Nemachka ekonomije je bila skroz unishtena i posle I i posle II svetskog rata pa ipak su se podizali veoma brzo. Glavno je da postoji zelja da se neshto izmeni, a to je ono shto nama fali... Kako god okrenesh nikako necemo vishe ziveti kao 80-ih.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...