Jump to content

Emulatori & Rom-ovi


Recommended Posts

ja sam retardiran, ne umem da pokrenem metal slug u mameu.

odem u command prompt i mame direktorijum, i kucam mame -ime igre, metal slug folder sa igrom je iskopiran u rom direktorijum, ali kara, netje.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

haha nisam toliki ganci, preimenovao sam folder u metal, a posle video da treba u mslug3, ali opet nije radilo, pa mi je onda dino rekao za kopiranje biosa :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kako da pokrenem Metal Slugove 4 i 5??? Skinuo sam fajlove sa rom-world-a, jedan je te

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

koliko se secam morash da skinesh josh neke dodatne fajlove za sam mame, neko ko zna ce sigurno objasniti, naravno mozda ni moje pamcenje nije shto je nekad bilo:)

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Skinuo sam nekakav Mame32 Plus! 0.113, Metal Slug 1 i još nekoliko igara. Raspakovao sam ih i ubacio u roms folder. Sve igre prepozna korektno osim Metal Slug. Probao sam i refresh ali i dalje ništa. Nemam pojma koji mu je...

Screw You Guys, I'm Going Home!

Link to comment
Share on other sites

Počeo sam da smaram ali koga ću ako neću vas :)

Našao sam u mojoj kolekciji diskova tri CD-a sa romovima pa sam se bacio na testiranje. Koristim Mame32 Plus! 0.113 i [Neo] MAME32 Plus! 0.95 i imam dosta problema i sa jednim i sa drugim. Mame32 Plus! ima gotovo sve igre na listi ali dosta igara ne mogu da pokrenem među kojima su Metal Slug 1 i 2. Pokrenem igru, pojavi se intro screen i onda iskoči u Win. Sa druge strane [Neo] MAME32 Plus! radi savršeno. Sve igre koje sam probao rade, dosta brže skenira roms folder ali imam nekoliko problema druge prirode. Najveći je što ima veoma malu listu igara tako da neke od mojih omiljenih naslova ne mogu da igram pa vas pitam dali je moguće apdejtovati nekako listu igara.

Edited by Myst

Screw You Guys, I'm Going Home!

Link to comment
Share on other sites

Hvala voodoo na pomoći, sada mi je sve mnogo jasnije. Zvanični MAME32 mi nikada nije pravio probleme ali ko će danas da visi u command prompt-u. Ovaj MAME32 Plus! je pun bagova pa nije ni čudo što izbacuju update svaki dan. Problem je u zadnjoj verziji 0.113u1 na kojoj ne radi pola igara, pa sam skinuo sam malo stariju verziju (0.113a) i sada sve radi savršeno.

Još mi samo preporuči kakav dobar space shooter pa da se bacim na uništavanje tastature :)

Screw You Guys, I'm Going Home!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...