Jump to content

Licna karta


Recommended Posts

Posto mi je istekla licna karta, prosetao sam se do supa da se raspitam o potrebnim papirima za izdavanje nove.Sluzbenica na salteru mi je saopstila kako su mi pored pasosha, uplatnica i stare lk potrebna i dva svedoka koja ce da potvrde da sam to ja? Ok, ajde nisam na vreme zameniu licnu, pa kontam da to ide tako.Posle par dana sa svim potrebnim stvarima i sa dva svedoka odlazim da zavrsim to vec jednom.Na salteru je ona ista sluzbenica koja me pita zasto sam poneo pasosh kad mi to ne treba? Hej, ko je ovde lud pre dva dana mi je rekla da to donesem, al ajde mirno vracam pasosh u dzep i cekam da mi vrati ostala dokumenta.Kada je sve zavrsila rekla mi je da ce policija izvrsiti terenski uvidjaj... wtf is terenski uvidjaj? Saznao sam za sat vremena kuci gde su mi banula dva pandura sa pricom da provere dali ja stvarno stanujem na toj adresi! I dok jedan standardno gleda moju staru licnu, a drugi zapisuje (po ko zna koji put ) moje ime i prezime u neku svesku na male i velike linije, a da se ne bi zavrsilo na tome pitali su me za imena komsija i dali me oni poznaju i dali bi mogli da potvrde da ja stvarno zivim ovde! Yea pomislih sad cemo i komsije da cimamo da ih pitamo ko sam ja ( inace sa komsijama nisam bas u najboljim odnosima ) I dali ja stvarno stanujem ovde, ali na srecu samo su im zapisali prezimena pa ce oni to da obave neki dr. put. Kontam da ce proveravati dali sam lagao za njihova imena i da oni nece ni znati za ovo ( ali ko zna mozda i njih iscimaju na neki priv. razgovor :) ) Covece pa ovog nije bilo ni u doba komunizma. Da, a inace prosle godine kad sam vadio pasosh, sluzbenica na salteru me je pitala gde idem?! Sta njih briga gde ja idem, a izmedju ostalog mogao sam da joj kazem bilo sta. Pomislio sam da me pita onako iz zezanja, ali vazi dobio sam papir na kojem je pisala drzava koju sam joj napomenuo! Inace onako usput dok sam cekao za licnu primetio sam neki pano na kom je pisalo u kom vremenskom roku se zavrsavaju dokumenta, za lk je pisalo u roku od 3 dana, sluzbenica mi je na kraju rekla dodji za nedelju dana. Sad kada su zavrsili sve provere, meni i dalje nije jasno zasta su sluzila ona dva svedoka u celoj toj prici kad su mi panduri dosli na gajbu? ( verovatno da mi uzmu 450 din. koje sam morao da dam za taj papir ) Razumeo bih to da sam ja bio neki problematican lik sa dosijeom velicine knjige rat i mir, ali ja koji nisam nikada bio ni privodjen, to mi bas i nije jasno, doduse skoro sam sam se osisao na keca pa im mozda sumnjiv zbog toga, ali to je ono lol...

Link to comment
Share on other sites

ali omfg,

ne verujem stvarno koja prica,

jbga vazno je da imas licnu kartu na kraju :P

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

He, he xenomorph sta da ti kazem, valjda se nije samo meni dogodilo...

( mozda sam zaboravio da napomenem da mi je licna istekla pre godinu dana.. )

upravo tako..

ako necesh da te zajebavaju procedurama nemoj da prekrshish rok od 6 meseci za novu LK..

Ja sam izgubio na Adi lichnu kartu proshle godine, samo sam otishao po izvod iz matichne i u opshtini sam odmah sve zavrshio. 5 dana kasnije sam samo svratio da je pokupim.

devedesetih je bila mnogo veca jebada, ako si izgubio LK ili su ti je ukrali morao si u muriji da izveshtaj potpishesh itd.

Link to comment
Share on other sites

a brate, samo mi reci kolke su im plate, na kolko debila nailaze,... uopshte nije lako raditi tako neshto, verujem da ne rade zato shto vole taj posao, vez zato shto moraju... 0 tolerancije, odradi shta ima pa pauza... pa fajront...

btw. ja sma izgubio licnu, i trebalo mi je oko 4-5 dana da izvucem novu,.... mada sad sam ponovo izgubio licnu:D

()...

mrbean6hi.jpg
Link to comment
Share on other sites

Verujem liku da ne laze,znam koliko je meni bilo izdrkavanja kad sam vadio za punoletstvo,tek iz 4-og puta sam uspeo,t.j. kad smo ih cale i ja iznapusavali,sto kazes cimaju te treba ti to i to,a sledeci put niste trebali to nego nesto drugo,debilcine retardirane nesposobne,u ovoj drzavi jedino mozes uz viku i napusavanje nesto da uradis...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...