Jump to content

Song of Ice and Fire ciklus - diskusija


Kole

Recommended Posts

 

"The World of Ice & Fire: The Untold History of Westeros and the Game of Thrones (A Song of Ice and Fire) "

 

 

Koliko mi je muka od ovog podilaženja TV publici, u prvom planu je Game of Thrones, a u zagradi kao tek usput ono što jedino i treba da stoji.

 

Inače, naletoh malopre na neku narodnu digitalnu varijantu, al se sporo skida baš, valjda nije fejk.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Koliko mi je muka od ovog podilaženja TV publici, u prvom planu je Game of Thrones, a u zagradi kao tek usput ono što jedino i treba da stoji.

 

Inače, naletoh malopre na neku narodnu digitalnu varijantu, al se sporo skida baš, valjda nije fejk.

 

Cituckao sam je pomalo i moram reci da je krajnje OK ali nista revolucionarno.

Ilustracije su mamojebi

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ilustracije su super na osnovu onoga sto sam imao prilike da vidim :)

Ocekujem u izdanju Lagune ovaj naslov, tamo negde u aprilu najkasnije :)

Elem, ostaje nam da se nadamo da ce Vetrovi ZIme izaci tamo negde do jula (postoje neke naznake, mada slabe, tj. tako je nesto nagovestio kada je pomerio datum sa ovog decembra), pa da ocekujemo stampanu verziju kod nas do decembra sledece godine...

Uzgred, nemam pojma da li je neko to pomenuo, Laguna je pre par meseci (mislim da je bilu u septembru) izbacila naslov "Vitez Sedam kraljevstava", u principu je ok - price o Dankanu Visokom i Jajetu (Egon V), smestene 80ak godina pre radnje Pesme, odnosno tri price koje je Martin izbacio jos pre par godina ukomponovane u jednu knjigu (The Hedge Knight, The Sworn Sword and The Mystery Knight ) .

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Ne, Mystery Knight je turnir u Whitefallsu.

Pojavljuje se i Walder Fray u mystery knightu! xD

 

Odlicne su sve tri price, sa tim sto je sworn sword ubedljivo najslabija jer ima najmanje "poznatih" likova.

 

Takodje sad ocekujemo She-wolves of Winterfell. Koliko sam nesto citao Dunk and Egg treba da imaju 5 ili 7 novelica koje ce pratiti cele njihove zivote do smrti u summerhall-u.

 

Ima odlicne audioknjige da se skinu.

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je na kraju (ako me secanje dobro sluzi) neko ubedio debelog da bude 7 prica, posto kao ono, simbolike radi - 7 kraljevstava, 7 knjiga (za sada jos uvek tako planira, mada nemam pojma, mislim da ce biti nekih dodataka u najmanju ruku receno), pa kao hajde zato i 7 prica :) Ovo nije proverena informacija, samo se prisetih negde kroz maglu, moguce i da je obicno rekla-kazala :)

Sworn Sword je i meni bio realno najslabije napisan :) Mystery Knight mi je bio cool, zbog licnog razjasnjena nekih dogadjaja :) The Hedge Knight - odlican, bas mi se svidela prica :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je na kraju (ako me secanje dobro sluzi) neko ubedio debelog da bude 7 prica, posto kao ono, simbolike radi - 7 kraljevstava, 7 knjiga (za sada jos uvek tako planira, mada nemam pojma, mislim da ce biti nekih dodataka u najmanju ruku receno), pa kao hajde zato i 7 prica :) Ovo nije proverena informacija, samo se prisetih negde kroz maglu, moguce i da je obicno rekla-kazala :)

Sworn Sword je i meni bio realno najslabije napisan :) Mystery Knight mi je bio cool, zbog licnog razjasnjena nekih dogadjaja :) The Hedge Knight - odlican, bas mi se svidela prica :)

 

Pa ideja je da se serijal prica zove A knight of the Seven Kingdoms, pa samim tim svi pretpostavljaju da ce biti sedam prica iako nigde to zapravo nije receno, ali zato medjutim

 

Martin has said that he would like to write a number of these stories (varying from six to twelve from interview to interview) covering the entire lives of these two characters. Martin announced on his 2011 national book tour that the Dunk and Egg series will be collected into a book and published by Bantam Spectra after the fourth novella is first published in an original anthology he and Gardner Dozois are editing. However, in a 2014 blog post he announced that the compilation, titled A Knight of the Seven Kingdoms, would consist of only the three published stories and would include art work throughout by Gary Gianni.[4]

 

 

Tako da u sustini apsolutno nista ne znamo osim da se sledeca zove Shewolves of Winterfell koja se desava na severu i da ce peta verovatno biti The Village Hero koja se desava u Riverlandsima

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

U principu, samo znamo da jedva cekamo da procitamo sta-god-da-bude-sledece o Vesterosu :D

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ej, posto povremeno imamo obicaj da se bavimo raznim teorijama, evo jedne, vezane za Pesmu, a ne za desavanja u njoj :D

Dakle, naleteh pre neki dan na jako zanimljiv clanak o Pesmi, Martinov novi intervju :)

 

Naime Martin je davao izjave o mestima na kojima ce biti, a na kojima nece, najavio je da je moguce da se prvi put ove godine nece pojaviti na comicconu, sto mu je inace jedna od jako omiljenih destinacije koje ne preskace, kao i na jos dva tri takodje omiljena mesta (na kojima je bio godinama unazad). Na kraju tog dela, koji je cini mi se zaokruzio ceo intervju, rekao je da zadrzava pravo promene toga sto je upravo sada najavio ako zavrsi knjigu do tada. Ujedno, u gotovo isto vreme producenti serije objavljuju da ce najverovatnije strpati ostatak Gozbe i Ples u istu sezonu, odnosno u sledecu sezonu.

Mene recimo ovo navodi na to da zauzmem stav da ce debeli izbaciti sledecu knjigu najkasnije do CC-a, sto bi iskreno bilo mega super :)

I, da, izvinjavam se, imam obicaj da postujem linkove o svemu ovome, medjutim, trenutno nemam vremena da ih potrazim ponovo :)

 

Tek, mislio sam da ce vas sve ovo mozda ovo malo obradovati :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

po onom sto sam ja citao 6. knjiga, na zalost, il ove jeseni/zime (americki "book season" peak je neki novembar) il tek sledeceg proleca ako obrada probije rokove...stvar sa knjigom je sto on cak da "zavrsi" pisanje danas imas proces od x meseci rada sa urednicima oko sredjivanja svega i pripreme za stampu...pa onda spremanje za lansiranje svega...

 

inace ,producenti serije su vec rekli da ce serija da spojluje knjige mnogo i iako ce u seriji da dumru neki zhivi u knjigama i ostanu zivni neki dmrtvi u knjigama, sama prica tv serije ce da zavrsi na istom mestu kao dream of spring samo putanja dotle nece biti ista kao u knjigama...

 

sem toga, hbo skuplja tovare blaga na konto serije tako da ce nakon sto potrose sav napisan materijal da krenu sa shirenjem i svojim nekim zapletima/glupostima kako bi izvukli neke extra sezone/vishe love...'mer'ka i kap'talizam...

Link to comment
Share on other sites

Jebani filleri.. 

 

Citam sada The World of Ice and Fire: The untold history of westeros and the Game of Thrones.

 

Ne moze da se pohvataju sva imena targerijana, ko je kog ubio, ko je kog jebao, ko je skim ozenjen i ko su cija deca, sva imena su im ista i slicna.. 3 puta citam isto i gledam porodicno stablo da bih pohvatao sta se desava

 

edit: Inace knjiga je ekstra i preporucujem svakom.. 

Edited by SpiRo
Link to comment
Share on other sites

Da, okacio sam vec negde - bice i na srpskom, naravno u Laguninom izdanju cini mi se uskoro :)

@ Kole: Za sada se kazem najvise govorka o tome da ce do avgusta biti u prodaji :) Videcemo, u principu sto se mene tice, neka bude sto pre :D

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

ih, pa i ja bih najradije da knjiga izadje prekosutra da je citam lepo za vinekd ali ajvar =o(

avugust je za pet meseci, a sdcc je u julu

da knjiga izlazi u avgustu ne bi bilo price "ne idem na konvencije ove sezone zbog pisanja" nego bi on vec bio gotov i editing bi vec bio u toku i pocelo bi cross promo hajpovanje sa novom sezonom got na hbo

ovaj atlas sto su izdali proslog novembra je bio najavljen dal 18 meseci dal 2 godine unapred...u trenutku kad cujes "izlazi winds of winter" to ce da znaci minimalno cekanje od 6 meseci...mada sad se i ja nadam da ce u avgustu ;oP

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...