Jump to content

Koji auto


Roki

Recommended Posts

Za nekoliko dana cu ici na auto pijacu da pogledam stanje,a vas zelim da pitam za misljenje:

Audi A8 (ali ne najnovija generacija vec 7 i vise godina stariji)

ili

BMW serija 5 (takodje stariji - 525/575...)

...ili predlozite neki drugi po vasem misljenju,ali da bude u rangu srednje klase.Mislim da bih mogao da izdvojim do 15 000 E.

Link to comment
Share on other sites

Za nekoliko dana cu ici na auto pijacu da pogledam stanje,a vas zelim da pitam za misljenje:

Audi A8 (ali ne najnovija generacija vec 7 i vise godina stariji)

ili

BMW serija 5 (takodje stariji - 525/575...)

...ili predlozite neki drugi po vasem misljenju,ali da bude u rangu srednje klase.Mislim da bih mogao da izdvojim do 15 000 E.

meni je licno lepsa bembara 5

ali kao sto su vec rekli za te pare mozes da nadjes bolji auto ;)

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

za 15k da nadjesh nekog da ti uzme kola iz nemachke jer ima extra stvari

tipa eclipse 2002 za 10k ili peugeot 406 coupe, ili shta god hoces, mozes da birash

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

a8 i bmw 5 nisu ista klasa.. a najbolji su ovi koji ti preporučuju kompakt klasu, kupee ili terence..

ljudi, čovek valjda bira auto prema potrebama, mislim, ako traži veliku limuzinu, glupo je malkice da mu preporučujete golfa, ne?

elem, moj ti je savet da sa sobom vodiš nekoga ko se do jaja razume da u startu eliminišete škart, pa tek ako pređe taj inicijalni pregled vodite auto kod dobrog servisera koji će prikačiti ECU na komp i pročitati sve o stanju motora i još ko zna čega (automobili više i visoke klase imaju dosta telemetrije), pretresti trapove, pogledati da nije udaran, itd..

takođe ti ne savetujem da auto kupuješ na pijaci, jer se tamo uglavnom prodaju bivša službena kola, havarisana vozila, itd, i naravno ništa nije iz prve ruke..

najbolje bibilo da nađeš kola koja ti odgovaraju u nemačkoj i platiš nekoj špediterskoj firmi da ti ih dotera.. ali sada je maksimalna starost tri godine, a tako nov auto ne bi uglavio u 15k evra :(

što se tiče konkretne dileme, audi a8 ili bmw 5, kao što rekoh - to nije ista klasa.. a8 je u klasi sa sedmicom, a sa peticom je a6.. drugo, kod izbora polovnjaka je mnogo bitnije stanje u kojem je konkretni primerak od nekih opštih osobina.. najbolje bi bilo da na adac.de pogledaš statistiku kvarova (pouzdanosti) ta dva modela.. samo se nemoj iznenaditi što su na vrhu liste honda i tojota :)

dalje, budi svestan da kupuješ luksuznu limuzinu, iako polovnu.. održavanje i delovi koštaju kao za ganc nove osmice/petice, a za starost od 7 godina je potrebno više održavanja nego za nov auto..

jesi razmišljao da 15k baciš kao učešće i da uzmeš nov auto više srednje klase (bmw5, merc e, 607, 300 c, ...) na kredit?

Link to comment
Share on other sites

Dobar je Ivanov predlog za kredit. Naravno, samo u slucaju da tih 15.000 evra nije fiksna cifra - odnosno da postoji i dalji priliv novca, zbog daljih rata naravno. A i ne moras da dizes kredu na neki toliko luksuzan auto. Recimo da su Honda Accord, zatim Opel Signum ili mozda novi Audi A4 sasvim korektni automobili srednje klase, a da ne dajes ucesce vece od 10k evra. Ja bih konkretno, da sam u takvoj situaciji, digao kredit/skupio novce za Citroen C4 iz prostog razloga sto sam oduvek gotivio tako zanimljive nove modele koji su (zahvaljujuci tome sto su novi) poprilicno ekstravagantni.

I uvek pri kupovini apsolutnu prednost treba dati NOVIM automobilima. Nema ono "ma de bre, nemam ja kinte za to" - ako nema para bolje i ne kupovati onda. Pogresan Audi A8 iz neke '98 moze da te kosta duplo nakon prve godine voznje. U tako nesto sam imao prilike da se uverim. Bas losa stvar.

P.S> Ako ti bas treba neki veci auto, a ne daje ti previse para - sacekaj sajam u Bg (25.3.) i pogledaj novu Hyundai Sonatu.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

uvek pre predlazem bmw nego audi ali to je stvar licnog ukusa...znaci 525 je odlican...a mislim da za te pare mozes da uzmes i neki stariji 735...bar sam ja nasao u oglasima...ili naravno M seriju...

meni se licno svidjaju i francuzi...citroen i peugeot...xantia i 406...

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

Aaa, znaci u igri su kola do 150.000 a ne 15.000...? :))

Iskreno, je*es sva ta auta sa limitatorom brzine na 250 km/h! Ok, moz' to da se skine al' to im je generalno malko bezveze - barem kod M5/M6 modela.

Zato lepo uzmes Koenigsegg CCR 806HP i bol' te ushi...

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm

Roki je nedavno postavio temu da li da brije noge.

Mislim da je nedavno postavio i temu da li ce ga ribice vise voleti ako trenira basket.

Sada kupuje bembaru/a8 za 15000

Meni tu nesto ne stima :)

Ili malo pali masu, ili je 18-godisnjak pun para koji oce da igra basket da nadje ribu i razmislja o brijanju nogu....

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm

Roki je nedavno postavio temu da li da brije noge.

Mislim da je nedavno postavio i temu da li ce ga ribice vise voleti ako trenira basket.

Sada kupuje bembaru/a8 za 15000

Meni tu nesto ne stima :)

Ili malo pali masu, ili je 18-godisnjak pun para koji oce da igra basket da nadje ribu i razmislja o brijanju nogu....

bice da je ono prvo...ali nema veze...kola su uvek zanimljiva tema za raspravu...

dovla...sto se M serije tiche...mislio sam na polovan naravno...ima i[doduse malo starijih] modela da se nadju i za 12 000 eura...

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

bice da je ono prvo...ali nema veze...kola su uvek zanimljiva tema za raspravu...

dovla...sto se M serije tiche...mislio sam na polovan naravno...ima i[doduse malo starijih] modela da se nadju i za 12 000 eura...

Ma Ivanu sam replirao ono za 150k evra. Inace, zaista moze da se uzme neki M3 za do 15000, al' ja ne bih... A inace je ovda prica ipak bila vezana za malo veca kola (A8, BMW 5 i sl.).

e, baci kosku sa kenihsega.. ma

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Jeste,dobro ste me zapamtili,to je taj Roki,ali te topice koje sam otvarao,to je moja licna stvar i nema nikakve veze sad sa ovim sto sam postavio,tako da nemojte gusiti topic.

Ivane,u pravu si da je a6 vise u klasi sa bmw 5 ali ne svidja mi se sestica,ni stara ni nova...A sto se tice 575,pogresio sam,jer ako se ne varam,nove petice imaju oznake 545Li i tako nesto,a tu 7 sam nekako izmislio,nebitno...

A o ucescu nisam razmisljao,jednostavno ne zelim takvu kombinaciju,jer bih bio sasvim zadovoljan jednim od polovnih koje sam naveo,i za sada mi ne treba neko sasvim novo 'slonce'.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...