Jump to content

ADSL - spam


Niko

Recommended Posts

  • Replies 281
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kao 1. i meni najbitnije, YUBC je mnogo stabilniji tj. pouzdaniji, a i sam modem je ozbiljniji (Sagem)...

Sistem splitovanja linije se neshto razliqje od sezamovog, i meni je kao ovakav praktichniji...

Iako sam otkazivao ADSL 10 pre isteka pretplate (a u ugovoru pishte da treba bar 15) nije bilo nikakvih problema. Prvo sam zvao teh. podrshq i oni su mi rekli da im poshaljem mail na pretplata@blabla shto sam ja i uradio, i u roq od 15min me je pozvala prijatna radnica iz sezama radi dogovora oko vracanja opreme...

Ne znam koliko im je tachno trebalo vremena da u telekomu zamene prikljuchke (jer sam bio na moru), ali su mi zato skinuli chitavih 40din kredita kada su me zvali u Grchku da mi kazu da je moj prikljuchak spreman... :D

Link to comment
Share on other sites

poshto mi je bilo dosadno i prochitao sam ceo topic, imam samo jedan komentar

sbb > adsl :D

filelist.org torrenti 32KB/s bez problema, isto i za regularan (http/ftp) download, u najgorim trenucima bude 30KB/s, pingovi manji nego na adslu (da ne govorimo shto onaj ko hoce da se igra preko adsla je osudjen na 60 u nemachkoj i preko 100 u engleskoj, dok mi imamo 20 u germaniji, i nekih 50-60 u uk), plus local hub i local torrent (512/512 u lokalu) :)

i onda neko kaze da sbb ne valja :))

p.s. sad dolazi deo gde vi hejtujete mene

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

sbb > adsl :D

filelist.org torrenti 32KB/s bez problema, isto i za regularan (http/ftp) download, u najgorim trenucima bude 30KB/s, pingovi manji nego na adslu (da ne govorimo shto onaj ko hoce da se igra preko adsla je osudjen na 60 u nemachkoj i preko 100 u engleskoj, dok mi imamo 20 u germaniji, i nekih 50-60 u uk), plus local hub i local torrent (512/512 u lokalu) :)

Nemamo razloga da te hejtujemo, stvari koje kazhes stoje, ali je cinjenica da nije sve u tome kako ti mozhes i da li mozhes da skidas kojom brzinom. Ponesto je i u odnosu sa korisnicima, tehnickoj podrsci, brzini resavanja problema itd itd. Sto se tice pinga, ne bih se slozhio da svaki adsl daje 60 na serverima preko.

A inace, ako bas pravis takva poredjenja, u tom slucaju je i beogrid > sbb ;) ako nista a ono se korisnici ponasaju kao u LANu i imaju 1Mbit/1Mbit u lokalu, a ne postoji odnos 4:1 kod download/upload vec ako imas 512kb sa toliko ces i upgradeovati. Download preko flashgeta (ako nesto lazhe, jebi ga, i ja lazhem vas) ide oko 33kb sa 256 ... a imaju (mislim) najpovoljnije cene.

Link to comment
Share on other sites

ovako kako si napisao sbb deluje super, i zaista i jeste, dok ti se ne pokvari i dok nemaš previše posla sa korisničkim servisom.. u protivnom, jebo si ježa.

i ne znam dal sbb može da se plati nekako drugačije osim da ideš u poslovnicu, jer je uvek gužva..

no, i pored svega toga mislim da bih bio na sbb-u da ga ima kod mene.. avaj, tu je jedino buđavi radijus vektor.

Link to comment
Share on other sites

Ah da, znam da sam nesto hteo da postujem. Sezam je povecao kvotu na osnovoj basic pretplati za ADSL, i to sa 700MB na 1500MB u pocetnom paketu, ali i u svim drugim. Evo teksta:

Dvaput je dvaput! 

Količina podataka koju u okviru pretplate obezbeđuju SezamPro ADL Basic paketi sada je značajno povećana.

SezamPro ADL Basic 256 je do sada obezbeđivao 700+700MB podataka a od sada se u paketu nalazi čak 1.500+1.500 MB.

SezamPro ADL Basic 512 do sada je obezbeđivao 1.500+1.500MB a od sada se u paketu nalazi čak 2.500+2.500 MB.

SezamPro ADL Basic 768 do sada je obezbeđivao 2.500+2.500MB a od sada se u paketu nalazi čak 3.500+3.500 MB

Paket dodatne količine podataka je sa 700+700MB takođe povećan na 1.000+1.000MB

Pri prvom obnavljanju pretplate va

Link to comment
Share on other sites

Nemamo razloga da te hejtujemo, stvari koje kazhes stoje, ali je cinjenica da nije sve u tome kako ti mozhes i da li mozhes da skidas kojom brzinom. Ponesto je i u odnosu sa korisnicima, tehnickoj podrsci, brzini resavanja problema itd itd. Sto se tice pinga, ne bih se slozhio da svaki adsl daje 60 na serverima preko.

A inace, ako bas pravis takva poredjenja, u tom slucaju je i beogrid > sbb ;) ako nista a ono se korisnici ponasaju kao u LANu i imaju 1Mbit/1Mbit u lokalu, a ne postoji odnos 4:1 kod download/upload vec ako imas 512kb sa toliko ces i upgradeovati. Download preko flashgeta (ako nesto lazhe, jebi ga, i ja lazhem vas) ide oko 33kb sa 256 ... a imaju (mislim) najpovoljnije cene.

ma ja taj lokal skoro i ne koristim, osim shto ponekad nadjem neshto shto mi treba

i tachno je to da sbb kad ne radi, ne radi uopshte, i ta poslovnica,ali

1) poslednji put nije radio sbb petak pred wcg, i to na 30 min, od tad nemam problema

2) poslovnica mi je na 5 min peshke :)) mada moze da se uplati i uplatnicom dan pre nego shto ti istiche, i pare ce da im legnu, isprobano 2x dok im je poslovnica bila u beogradskoj

Shto se tiche pinga, znam koje probleme drugari sa adsl-om imaju, npr na bnetu niko od njih nema ispod 90, dok mi sa sbb-om imamo prosek 60 (minimum 43 u kasnim vecernjim satima)

Beogrid je dobar, slazem se,ali opet je bolji sbb zbog igranja na netu, jer wi-fi ima dosta vece pingove.

Poenta mog posta je da mi je bilo dosadno, pa sam morao da flejmujem nekog, znam da ima dosta njih koje sbb jebe u mozak, ili im krsh radi.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo jedno mozda malo off topic pitanje, a da ne otvaram novi topic... Dakle, neshto sam gledao po netu i nashao neki broj 042... koji moze da se dial-uje i placas samo preko telefona... Dodushe ovo sam i ranije znao, za onaj sezamov broj, neshto me zainteresovalo, kapiram da ne moze, ali ipak da pitam. Evo quote-ovacu :

Nase 042 linije vam omogucuju da imate super brzi internet i da brzina downloada bude maksimalna koju vas modem moze da podrzi.

Sad me zanima da li ja mogu da imam na primer brzinu recimo... kao shto imate vi koji imate adsl ako samo kupim taj modem koji vi koristite ( sada imam 56k ). Znam da je ovo mozda nebulozno pitanje, ali shta cu, moram da budem siguran da sam probao sve :) Btw, nemam uslove za adsl zbog moje centrale, valjda u poshti nemaju neke sprave koje im trebaju za to... shta ja znam...

Zashto sam inache doshao na ovu ideju da je ovo moguce, pa evo zbog ovoga mi je zvuchalo verovatno... :

Nije vam potreban internet provajder, jer vam 042 mreža u potpunosti omogucava pristup internetu!
Edited by Mario^^
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja znam da je Neobee poceo da nudi ADSL korisnicima koji su u Beogradu, a ne striktno u Novom Sadu, sto naravno ne mora biti nista cudno jer koliko ja razumem ADSL, to je sistem koji funkcionise kao "celina", pa nije vazno kod koga placate net tj. da li je on u Beogradu, Novom Sadu ili Nisu.

Inache, sa druge strane, Sezam je ocigledno skapirao da im je ADSL najskuplji na trzistu, pa su odlucili da naprave popust. Ako platite za naredni mesec pre ili na dan isteka ADSLa, dobicete popust od 5%. A ako uplatite 3 meseca unapred, opet dobijate popust. Time se cenja smanjuje za stotinak dinara, imate kompletnu tabelu na sezampro.yu sajtu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

vidish, meni je psyho nahvalio neobeee.. je li nako zna za obaranje cena yubca posle nove godine? ishao bih na njih poshto mi je dojadio sezam - hocu da vidim da li je bagovita veza zbog njih ili telekoma

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...