Jump to content

graficka kartica


milosh_

Recommended Posts

kole je u pravu

450 e za X 800 XT PE je bacenje para

za oko 200 e imaces 6600 GT ili X 700 PRO ili XT kad se sredi situacija na trzistu

na toms hadrware-u sam video da 6600 GT sije X 700 XT za nekih 5-10%

videcemo koliko ce da bude skuplja ( ili jeftinija, sto ne verujem)

ostatak kesa ( oko 250 e ) mozes da sacuvas za sledeci upgrade

ja planiram da uzmem jednu od te dve za oko 9 meseci...

ako si punisa uzimaj X800 XT PE i miran si bar dve god.

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Znaci, sada da potrosi 250 eura, pa je miran godinu dana, a onda opet potrosi 250 eura, pa je miran jos godinu dana, je bolje nego da sada potrosi 500 eura, pa je miran dve godine?

Pa jeste, jer ce mid-range kartica i sada i za godinu dana sasvim ok terati sadasnje i igre koje se pojave za godinu dana. Sa druge strane moze da se desi neki proboj u tehnologiji pa kartica od 500 evra danas bude dosta slabija od kartice od 250 za godinu dana. A tu je i element kreditiranja, ne moras sve pare da das odmah.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nisam ja to rekao, najverovatnije se igre zaista nece dostici X800 XT za dve godine, ali gledaj to ovako: Za godinu dana ces taj X800XT (or equivalent) sigurno moci da kupis za 250 evra, a mozda ce se pojaviti i nesto sto ce biti znacajno brze od X800XT a kostace 250 evra, o tome ti pricam. Ali cela poenta po meni je da ne moras da dajes silne pare odjedared, a imas solidne performanse svo vreme. Uvek u IT svetu postoji najgori i najjeftiniji trash, postoji najbolji i najskuplji high-end hardver koji je definitivno precenjen (posto je vise statusni simbol medju geekovima nego potreba), i postoji nesto sto je best-buy, najbolji odnos cena/performanse. Ako si stalno u tom segmentu imas samo marginalno losije performanse kompa (marginalno ako gledas realnu korist, a ne broj poena u 3D marku), a mnogo vise para u dzepu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Khm, khm... Every 1,000 points in 3D Mark make my e-penis 1 inch longer.

Salu na stranu, ako kupi danasnji mid-range, za cca godinu dana ce morati da smanjuje detalje u igrama da bi radile kako treba. Ako kupi danasnji high-end, nece morati to da radi. A ako hoce maksimalni eye-candy... :)

A i zavisi ko sta voli. Ja vise volim "overkill" varijantu, pa sam miran, nego "sacu svakih sest meseci da kupim nesto novo".

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

ko je npr. kupio prosle godine 9800 XT i za to pukao 400 e sada ne mora da kupuje kartice najnovije generacije ( 6x00 ili X 800 npr. ) i idalje ce imati dobar frejmfejt, ali zato nece uzivati u blagodetima smart shadera 3.0 i slicnim foricama, pa sam ja zato zagovornik ideje da se uvek ( jednom godisnje ) kupuje best buy u srednjeoj klasi ( 150 - 200 e ) i da se tako ima dobar frejmrejt i najnovije tehnologije

Link to comment
Share on other sites

Sta ti je Smart Shader 3.0?

Spojio si SM3.0 i ATI-jeve "smartshader" zafrkancije u jedno. Elem, SM3.0 je Shader Model 3.0, a ATI-jev Smartshader samo dodaje neke efekte na sliku (ko ima ATI karticu, zna o cemu pricam). SM3.0 igre se nece skoro pojaviti u masovnijem broju, a za sada je jedino skromna razlika u brzini - vizuelnih razlika izmedju SM2.0b i SM3.0 nema. Kasnije ce ih mozda biti, a mozda i ne, ali verovatno ce to biti jos jedna stvar koja je dobra na papiru, a razvojni timovi igara je ne uzimaju u obzir jer produzava vreme potrebno za pravljenje igre.

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

ko je npr. kupio prosle godine 9800 XT i za to pukao 400 e sada ne mora da kupuje kartice najnovije generacije ( 6x00 ili X 800 npr. ) i idalje ce imati dobar frejmfejt, ali zato nece uzivati u blagodetima smart shadera 3.0 i slicnim foricama, pa sam ja zato zagovornik ideje da se uvek ( jednom godisnje ) kupuje best buy u srednjeoj klasi ( 150 - 200 e ) i da se tako ima dobar frejmrejt i najnovije tehnologije

khm..gresis, ovaj silno gresis sinko :) Ta kartica ni pandoru ne tera kako treba, nfsu2 secka u 1280x1024 (na nekoliko mesta BAS secka) Doom3 u 1280x1024 = roopa (sem ako ne oskranvis pola grafike) X-pand rally secka...Znaci vec sada ta karta ne moze da gura sve igre na 1280x1024 sa eye-candy detaljima tj. sve na high, dok 6800 moze... Ne kazem da je losa karta, samo kazem da nece jos dugo.

@Zoolok: i ti gresis :) Oni koji su uzeli r9800xt pre godinu dana sad vec mogu da menjaju kartu. X800xt ce morati da menja isto kad i onaj sa 6600gt...Znaci godinu dana max. Nisu igre danas optimizovane kao pre dve godine pa da jedan ti4200 gura sve na high godinu i po dana, nazalost, to vise nije slucaj, sve je vise igara portovano. Pogledaj samo Riddick Escape from the buchers bay, mora u 1024x768 sa r9800xt (igrao sam ga na njemu) tek na 6800 radi kako treba u 1280x1024. Desetak ovakvih naslova je dovoljno da se iznerviras pogotovo ako imas LCD TFT monitor sa nativnom rezolucijom od 1280x1024.

snatch.jpg
Link to comment
Share on other sites

ne razumem u chemu je problem - evo ja sam kupio radeon 9700 u maju 2003 (znachi pre godinu i po dana), sve radi odlichno u 1024x768 osim doom-a 3 koji realno i nije neshto... Tu karticu sam tada platio 250 $ (iliti oko 230 evra po tadashnjem kursu). Kapiram da ce ona izdrzati josh minimum 6 meseci bez problema poshto se jako sporo pojavljuju igre koje u potpunosti iskorishcavaju moc novih grafichkih...

E sada, ako hoces sve da ti u svim igrama bude 4xFSAA i 8xAF u 1280x1024 onda zaista treba da se iskeshirash za neki GF6800 GT ili x800 XT PE...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...