Jump to content

:: trailers :: Elektra, Ring 2, Constantine,


Lucky

Recommended Posts

Posto Zlajonje nema ni da drugarima obezbedi RURFRP, ne ocekujem ga ni da otvori ovakav topic pa evo ja pokoju da kazem o trejlerima koje sam odgledao.

Elektra

Gledajuci trejler mislim u sebi "covece, pa ovo kao Xmen" i onda vidim "od tvoraca Xmena" :)) Sve u svemu, film je pun dosta dobrih vizuelnih efekata (naravno ono sto sam video u trejleru), a po radnji je kao i svaki drugi stripoliki film (ovde cu prepustiti ivanu da kazhe o ovome sta ima). Ne ocekujem nista preterano puno od filma, ali za sat ipo u bioskopu ili na Divxu mislim da moze da bude sasvim fina zabava. Trejler sam po sebi ima izvestan broj "wow" scena, ali naravno trejler kao trejler, ne uzimamo ga nikada ozbiljno.

HI RES trejler

LORES trejler

Ring 2

Znao sam da ce me tizer trejler prepasti, i ipak je to uspeo da uradi ;) Srecom atmosfera u prostoriji je bila svetla, uz dobru ziku i tako to, pa je poseban efekat prepada izostao :) Sa druge strane trejler obecava nastavak priche, i nisam siguran, ali mislim da ce se film dopasti svima kojima se dopao i prvi deo. Za slucaj da ste iz "japanski ring" struje verovatno vam se nece dopasti, a meni se licno svidjaju i japanski i americki ring tako da necu imati problem da pogledam dvojku, sta vise, ocekujem je sa nestrpljenjem :)

Tizer - mediaplayer

HIRES trejler

LORES trejler

Constantine

Evo jos jednog interesantnog filma za koji su svi mislili da je jos jedan deo Troja/Aleksandar sage, ali se ono ispostavi da nema bas puno veze sa datom tematikom. Kijanu Rivs je glavni glumac a pricha dobro poznata - raj/pakao/vecita borba na Zemlji. Ne bih posebno duzio oko ovog filma jer je o njemu vec bilo priche, samo bih pointovao na hires trejler onog starog kojeg je Zlajonja okacio.

HIRES trejler

Alone ih the Dark

U ovo moze da bude dosta dobar film, sudeci po trejleru. Znam, znam, ne treba na osnovu trejlera da izvlacim neke posebne zakljucke, ali meni deluje izuzetno zanimljivo. Kristijan Slejter mi nije bas omiljeni glumac, ali ga davno nisam video niujednoj roli. Tu je i Tara Reid za sve koji je "gotive", a ovako izgleda kraci opis filma :

In "Alone in the Dark", Edward Carnby (Christian Slater), detective of the paranormal, unexplained and supernatural, investigates the recent, mysterious death of a friend with clues leading to "Shadow Island", that brings him face to face with bizarre horrors that prove both psychologically disturbing and lethal, as he discovers that evil demons worshiped by an ancient culture called the Abskani are planning on coming back to life in the 21st century to once again take over the world.

HIRES trejler

LORES trejler

Link to comment
Share on other sites

Pa naravno da nema plavu kosu, to luka kazhe samo kao primer.

BTW, ovo cak i ako jeste strip obrada nije nesto bas vezana tipicno za stripove (koje opet vezujemo cesto samo za super heroje). Da Luka nije rekao da ima veze sa stripom, nikada mi to ne bi palo napamet.

Link to comment
Share on other sites

Cccc... Kakav rasistichki pristup stripu ovde provejava. ;)

Evo dve teze o kojima treba razmishljati:

Film je losh zato shto je losh, a ne zato shto je po stripu, knjizi ili nekom shlb dogadjaju.

~ Chovek je djubre zato shto je djubre, a ne zato shto je crnac, gej ili invalid.

Nisu svi stripovi o super herojima...

~ Nisu svi ljudi prljave belchuge...

Sad kad smo to razjasnili:

John Constantine je ako ne plav, a onda jako svetlo smedj. A film mozhe da bude djubre, a i ne mora. Mada, chim ga glumi Keanu... ;)

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Cccc... Kakav rasistichki pristup stripu ovde provejava. ;)

Evo dve teze o kojima treba razmishljati:

Film je losh zato shto je losh, a ne zato shto je po stripu, knjizi ili nekom shlb dogadjaju.

~ Chovek je djubre zato shto je djubre, a ne zato shto je crnac, gej ili invalid.

Nisu svi stripovi o super herojima...

~ Nisu svi ljudi prljave belchuge...

eto dokaza da se sve može istumbati da zvuči kako hoćeš :)

nemam ništa protiv stripova, iako ih ne konzumiram, i znam da nisu svi o bananamenima..

imam protiv krize ideja/nedostatka hrabrosti u holivudu zbog koje se kupuju tuđe dobre ideje i od njih prave filmovi koji podilaze masi pa samim tim ispadaju sranje sa svih ostalih aspekata..

da sam fan stripova kao ti, verovatno bi me ovo još više nerviralo jer bi pravili sranja od dela koja su mi do jaja.. recimo da sam se tako osećao kada sam čuo ko i kako snima "ja, robot"..

~ Chovek je djubre zato shto je djubre, a ne zato shto je crnac, gej ili invalid.

word. :)

Link to comment
Share on other sites

E kad smo kod Bananamena, Blejd se zove Erik.

Sto se tice filmova po knjigama, sta da se radi, toga ce uvek biti, ima cak oskar za adaptirani scenario sto govori o tome koliko je knjigu tesko prebaciti u film. Mada, bilo bi dobro ako neko ima podatak koliko je knjiga Stivena Kinga ekranizovano?

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Bole da ne misli ono sto kazhe? Pa vi gospodine Kosovac ne poznajete dovoljno boleta onda :}

AND PROUD OF IT MAN! =oP

btw

have internet

have too much time

ain't google/imdb impared

ain't copy/paste impared as well

=>

85x je bio pisac/scenarista...posto su vetjina stvari po kojima se snima novele, verujem da je broj ekranizovanih stvari tu oko 80, sta je od toga bilo roman...20ak stvari...

elem

http://www.imdb.com/name/nm0000175/

Link to comment
Share on other sites

lolek i bolek....can't live together, can't survive apart

btw elektru bih gledao, iako je strip film sto znachi da je poenta filma u specijalnim efektima posto ce sve ostalo biti teski klishe, jer mi je dzenifer garner mnoooogo dobra.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

[have to]da je TEBI JG dobra ne bi ti bio takav kakav si ;oP[/have to]

@bole - ja rekoh NOVELE

film od 2 sata se snima na osnovu scenarija od 120 strana koji se da napisati na osnovu novele od 20-60 strana...Rita Hayworht & the Shawshank Redemption je novela isopod 50 strana!!! a film je preko 2h...a i tu nije SVE ekranizovano...

Link to comment
Share on other sites

Kole, batice, ne znam u cemu je tvoj problem, ja sam se samo pitao kako King uspe da istancuje toliko knjiga

http://www.amazon.com/exec/obidos/search-h...3115916-0144738

Covek je fenomenalan, zajebao je i Asimova (pozdrav Dule), stvarno nesto nevidjeno, bile to novele ili ne. Napisi ti 50 strana texta koliko toliko smislenog.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

@igz - nije bilo okrenuto ka tvojoj rasnoj preferenciji nego kad neko kazhe "dobra mi je" ta izjava imlicira neku prisnost...=o)

@bole - asimov i dalje ima vetji volumen (da ne pominjemo eseje i nauchne stvari koje je pisao obashka) naravno i king je lud, extra proliferativan pisac i ne zhelim da umanjim njegovo delo ni na koji nachin, no svaki tretji pisac ima par stotina novela i tako sve to...tj nije on toliko mnogo pisao texta koliko kratjih naslova i koliko je mnogo filmovan, a i to nije nesto mnogo (mada ima scenaristichki stil pisanja =o)) nego se rano proslavio pa su se uvatili njega

kako je ovo odlichno rogobatna rechenica netju da je menjam nimalo =o)

no chisto ilustracije radi

evo choveka koji se vishe obogatio nego king, samo mu romane ekranizuju, 27 komada, pocheo je par decenija pre kinga sa filmovima btw...

http://www.imdb.com/name/nm0000341/

Link to comment
Share on other sites

A da, Majkl Crichton, da, da, ma nemam pojma, znam da je i Tom Klensi izbacio 100 komada knjiga, mene samo zanima kada oni to stignu nista vise. Bas mi je jedan ortak pricao da je King na kraju neke knjige (koju oratk cita) napisao kao, da obavesti citaoca, kako nema pojam kako ce se knjiga nastaviti i da ima spremnih 3000 stranica, ali jednostavno to je samo sirov materijal.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

1. umetnik ne stvara zato sto zheli nego zato sto mora = neki ljudi zhive da bi pisali

2. brzo pishe ili josh verovatnije diktira u diktafon i neko mu prekucava posle

3. "pishe" vishe knjiga odjednom + stalno trazhi inspiraciju za nove...ono radovi kad idu ulicom i padne im nesto pa odma blokche/diktafon...

4. neki ljudi su toliko talentovani da nemaju problem da sednu i odvale novelu u cugu, za 2 sata...mada ja verujem da su ove varijante sa polganim pisanjem velikog broja stvari paralelno pa se onda sklapaju kockice mnogo ceshtje kod modernih pisaca...

5. za kraj - naravno da je to vanserijski! imash ljude koji cede knjigu godinama, imash one koji piche na traci, da svaki pisac mozhe svaki bi pichio 20 knjiga godishnje no to nije lako

ps

sad sam se setio sidni sheldona i danijele stil ali se bojim da pogledam koliko filmova ima po njhovim pisanijima =o)))

Link to comment
Share on other sites

A da ne govorim o tome da je Sidni musko i ako vecina misli da je zensko, bar kod nas.

Nego hteo sam da kazem da su obicno (u stvari ne mogu da se setim nijednog koji nije) losi pisci uzasno plodni, sto ima logike, lakse je pisati o glupostima nego o pametnim stvarima.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...