Jump to content

Mac mini


Kole

Recommended Posts

http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/4168111.stm

znachi strpali su G4 komp u 16x16x5cm kuciste!!!!

postoje 2 verzije

Size: 5cm x 16.5cm by 16.5cm

Weight: 1.32kg

Processor: 1.25Ghz/1.4Ghz PowerPC G4

Ram: 256MB basic expandable to 1GB

Hard drive: 40/80GB

Combo DVD/CD writer drive

Onboard 56K modem and Ethernet connector

Optional wi-fi/Bluetooth connectors

Software: iTunes, iPhoto, iMovie, iDVD, GarageBand, Apple works, Quicken 2005 plus others

jedino sto ne znam je koja je grafika (nesto je integrisano no ipak me interesuje koja je...)

lichno

kada bi za 400e mogao da kupim PC komp slichnih dimenzija i performansi...ne bih nesto mnogo razmisljao

Link to comment
Share on other sites

radeon 9000 je u imac mini-ju..

planiram da instaliram kod sebe OSX, da vidim čemu toliki hajp oko mekova sve ovo vreme.. pošto ovako sa aspekta posmatrača ne vidim previše prednosti u odnosu na pc, osim fensi dizajna i uniformnosti kao posledice toga što hardver i softver "pravi" ista firma..

Link to comment
Share on other sites

čuo sam da može i to, al ne bi imalo poentu..

danas sam malo čitao po forumima oko toga koja je platforma brža, ali nisam našao ništa ozbiljno.. jedni kače grafikone sa apple sajta na kojima je mac 98% brži od dual xeona, drugi kače neke svoje na kojima pentium kec jede G5 za doručak.. ne kapiram zašto neko nije stavio na sto sisteme iste generacije (recimo amd64 i g5), sa istom količinom memorije i istom grafičkom i izmerio performanse u photoshopu, 3d studiju, nekoj igri, šta već ima od softvera na obe platforme a može da se benčmarkuje..

a onda bi mogli da urade to isto sa pc i mac kompom iste cene.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mac je precenjen i izvikan, da je stvarno toliko bolji, ljudi bi kupovali njega, a ne PC. "Think different", a Macovci ne znaju da koriste misa sa dva dugmeta. Bah.

http://tinypic.com/view.html?pic=18ocjb

nije tacno mac je stvarno bolji i to dosta i ljudi u inostranstvu za posao radije kupuju mac nego pc

problem sa mac-om je u tome sto nema veliku ponudu softvera kao pc tako da ga koriste ljudi kojima stvarno treba za posao tipa obrada slika, montaza itd i sl.

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

pa mac je generalno mnogo lakshi za korishcenje, znam jer je moja sestra se lakshe snashla na mac-u nego na pc-u

dalje dosta je stabilniji, nije bilo nijednom za 8 meseci da sam restartovao mac-a, dok na winu moze svaki drugi dan da ti se desi da se neshto ubaguje pa morash restart

o tome shta je brzhe, to ne znam :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Kakva mu je profesionalna primena, ne znam, ali to zavisi od hardvera i softvera, a PC ima mnogo bolju ponudu i jednog i drugog.

Sto se tice stabilnosti, ni to nije tacno. Pre svega, na svoj PC stavljate sve i sva i generalno tretirate Windows kao kantu za smece. Opet, za Macintosa nema ni hardvera ni softvera u merama u kojima ih ima za PC, a mnogo je lakse praviti OS i programe ako oni treba da rade na jednom tipu procesora, jednom ili dva tipa grafickih itd. nego kada moraju da rade na x procesora, y grafickih, z maticnih ploca itd. Macintosh se nekad tako zaglavi da je jedini nacin da ga odglavis - iskljucivanje iz struje!

Summa summarum (sp?), da Windows XP tretirate kao sto Macovci tretiraju svoj OS, PC bi vam bio mnogo stabilniji nego bilo koji Macintosh.

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

Pa generalno Mac-ovi imaju prednost tu sto se sav softver radi za jednu jedinu platformu i onda su mnogo manje sanse za nekompatibilnosti, zato je u principu MacOS mnogo stabilniji. Sto bi rekao jedan moj poznanik programer jos pre par godina: "Windows 98 je odlican operativni sistem, do sada nisam video ni jedan koji moze da radi sa tolikom gomilom djubreta od hardvera kao sto je on." Raznovrsnost hardvera je ujedno i najveca prednost i najveca mana PC-a, ono da biste uspesno kontrolisali najbrzi i najbajanskiji lovacki avion vam je potrebno i najvise obuke.

Mac je mene licno uvek zanimao samo sa aspekta dizajna, posto mi se nekako cini da sta god da naprave to izgleda duplo bolje od svega sto svi ostali u domenu IT tehnologija i zamisle. Kapiram da je inace ok za koriscenje, ali ne verujem da bih se zaljubio u MacOS, na kraju krajeva i jebeni XP mozete sad da napravite da lici na njega.

danas sam malo čitao po forumima oko toga koja je platforma br

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mac je veoma cenjen kod ljudi koji se bave pripremom za shtampu, obradom videa i zvuka poshto ima dosta dobru softvernu podrshku u ovim sferama... S druge strane, bilo koji Mac je mnogo skuplji od bilo kog PC-a koji je u njegovom rangu po performansama i na Mac-u nema pola igrica kojih imate za PC :)

Generalno gledano, Mac je prvenstveno imidz, a PC radi posao [:)]

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

pravo da ti kažem, da kupujem notebook i da imam xyz para, kupio bih mek - tih je, dugo traje baterija, a uniformisano hardversko i softversko okruženje u kojem ne možeš da se igraš je po meni prava stvar za notebook..

takođe bih rado imao apple cinema display od 20" :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...