Jump to content

Battlestar Galactica


Recommended Posts

pa i nije bash...

seriju radi ron moore...jedan od THE ljudi koji su radili na TNGu (ali ROn nije poludeo kao Braga =o))

elem prijem je meshovit pa nije nesto mnogo snimano prve sezone...8 ili 13 epizoda tops, a i sada su dobili isto tako neko produzhenje od 1/3 ili 1/2 sezone...nista full..no bitno je da se stvari odvijaju napred...

Link to comment
Share on other sites

hmmm, gledao sam na sajtu oficijalnom, i nije neka radnja, cak imaju ribu koja se zove number 6, slicno ovoj 7of9, mada je ova kiborg, i radnja je slicna Vojadzeru, pokusavaju da dodju do zemlje mada iz drugih razloga, ali ono sto hocu da kazem je da je ekipa glumaca vrhunska, po tome ko igra mogu da se mere sa TNG-om.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Bron je skinuo vecinu epizoda tih nekih sezona i potpuno se zaludeo serijom. Kazhe da je odlicna, da je rezhija super, zajedno sa kadrovima itd itd ... sad ja naravno ne znam koliko u tome ima istine, ali je on covek isto gledao te Star Trekove, Warove i ostalo.

Kasnije je prosledio seriju jos nekima pa su se i oni isprimali. Ja ne znam da li sam je prekopirao ali za slucaj da nekome treba neka javi pa cu da vidim.

Link to comment
Share on other sites

ova Galactica je btw remake originalne serije sa kraja sedamdesetih pochetka 80ih...napredna ljudska civilizacija negde u svemiru biva gotovo izbrisana od strane Cejlonaca, rase androida (koje su valjda sami stvorili) ono malo sto ih je ostalo skuplja se u konvoj brodova oko broda Galactica i kretje u potragu za mitskom planetom koju naseljavaju ljudi...Zemljom ;o)))

naravno onda su tu kazino-planete, vestern planete i naravno nacisti planete (i putovanje u zemljinu proshlost da bi se borili sa nacistima) i sve to tako...tresh je bila originalna serija al je mlogo volem

trivia

Wing Commander je posudio slavni font iz galaktike i dizajn nekih od brodova =o)

Link to comment
Share on other sites

ali najvetji vrh je sto dvd izdanje originalne serije ima specijalnu metalnu kutiju koja izgleda kao "kaciga"/glava Cejlonskoh centuriona...sad ako lukas the debeli odluchi ikada da uradi isti gimmick sa vaderovom ili stormtrooper kacigom mogu da ga hejtujem josh vishe =o))

Link to comment
Share on other sites

Ma meni je strasno sto je kole tek nakon 10-ak postova rekao da je to remake :) - niko ovde se ne seca or'ginala

Al se omatorilo :)

Jedan moj drug je cak dobio nadimak mafi po kucnom ljubimcu Adaminog sina (valjda?)

Kako smo se prziiili na seriju :)

Mada kasnija sezona kada starbak ostane zajedno sa cejloncem na nekoj planeti, apolo valjda pandrkne, a ovi dodju na zemlju je bas bila losa :(

Ja sam sa neta skinuo nekih 5-6 epizoda...i dalje su ruleza :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Oridjinalna verzija je SF serija moje mladosti, ah dobra stara vremena nad smo se lozili na Starbaka i Apola. Bog te ima vishe od 20 godinica. :)

Eh... Galaktika, jedna od prvih SF serija koje sam gledao... tada su moji tek nabavili Betamax video rekorder i imao sam prvih 5 epizoda na kasetama koje sam izlizao od gledanja :)

Btw, zar nije glumac koji sada u novoj seriji glumi onog teroristu u stvari isti glumac koji je u originalnoj seriji glumio Apola?

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Dandy, teshko, Richard Hatch godinama pokushava svoju verziju Galactica revivala da postavi na noge i u velikim je svadjama sa official vlasnicima Galactica Licence...

naravno ovo sve govorim iz glave posto jesh nosam gledao nit' jednu epozodu nove, moorove serije...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...