Jump to content

sedim neki dan


ne0 [RUR]

Recommended Posts

u busu i dve onako, zene u godinama, pricaju.Pominju neke cetvorke i petice. Trgnem se iz polusna, kad ima sta da cujem u nastavku:). Pricaju o tome kako je sin od jedne kupio za 350E "cetvorku" i kako je onda dodao jos nesto para i kupio peticu. E sad, razgovor dalje tece u stilu najvecih poznavaoca racunara:)....da ne duzim:).....uglavnom sam se slatko ismejao

Kakvi su vasa isqstva sa retardima?

npr. imam drugara kome svaki put treba da pokrenem i pokazem igricu.

Joj, kakve muke.......

***

a42_006.jpg

***

Link to comment
Share on other sites

Joj takvih likova ima koliko hoces :))

"Brate meni je lik reko da je bolje da uzmem Keleron nego PeNtijUM" (ali na pentium mora da bude onaj seljacki naglasak)

Ima jos 300 takvih likova ispala, tipa mene lik ubedjuje kako je uzeo window 97 zato sto je bolji od 96, i da je pentJum 5 bolji od cetvroke 100 puta.

I sta da ti kazes sad tim likovima ???

Link to comment
Share on other sites

o boze ja takve ne mogu da podnesem

tipa koji komp imas : CETVORKUUUU, a u stvari ima nekog amd-a...

ili jos jaca fora: imam wireless i obicnu antenu, a imam drugaricu koja zivi ispod mene i ja je pitam da podignemo neki access point pa da se umrezimo, a ona mi odgovara ne sad cu ja da uzmem kablovski net?????

i ja njoj ne mogu da objasnim da kabl nije dosao niti ce skoro doci u ovu rupu od lazarevca, i sta ja da joj kazem na kraju??

jednostavno sam poludeo, okrenuo se i otisao

vezano za istu drugaricu : kupuje ona komp pre par meseci. gledam ja onu konfiguraciju na papiru kad ono pise "pentium 4 amd xp 2500+"

i sta onda reci za one koji ne znaju sta kupuju od onih koji ne znaju sta prodaju??

Link to comment
Share on other sites

To za P4 je redovna pojava. Ali ljudi uglavnom nisu krivi, vec prodavci. Ovo sto kaze Skrimer je redovna pojava. Napisu na prospektu P4-AMD 2***+. Ja cak mislim da oni vrlo dobro znaju sta pisu nego im je to fora posto se narod lozi na CHETVORKU. :)

Ili kad nekog pitas za konfiguraciju koju ima, a on ne zna da razlikuje ddr memoriju od harda. Kao-"Kolki ti je hard? 256GB!. A memorija? 80MB". :)

Ili kad smaraju za kodek na dvix-u. "Zasto meni nece da radi?!". Nastavak posle 5 sec. :"Sjeban ti je disk!". :)

Ili kad ne znaju da puste prevod koji im je vise nego potreban, zato sto znaju samo spanski (pretpostavite zasto:). Ja:"Kliknu tu-i-tu", sa druge strane slusalice:"Neceee! Jel ti znas o cemu pricas?".

Pa onda redovno namestanje Outlook Express-a i Mirca ("Rekli mi na krstarici da je taj program zakon")...

I na kraju vrhunac. Moj komsija sa sprata promenio kontrole u Volfenstajnu, pa me sva njegov cale da to sredim. Dolazim ja, pitam sta je, kad kaze matori:"Opet je nesto cackao! Uvek sve pokvari. Sjebo je tastaturu. Nece da mi ide lik unapred!" [:D] I jos mali dobije grdnju, tipa:"Ne prilazi kopUjteru vise!". [8)]

Link to comment
Share on other sites

sad u trenutku ne mogu da se setim izvala ,ali ovoga se secam :P

imam ortaka koji me svaki put kada kupi igricu i kada treba da se crackuje zove me jer ne zna sam da odradi i tako vec jedno 2 godine nije uspeo da nauci ,teski rtd

ima tu naravno jos mnogo toga

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

Mene je u jednom trenutku uhvatilo jedno petoro ljudi koji su tek kupili kompove, pojma nemaju da ih ukljuce a hoce najrazlicitije stvari. Kako pokrenuti Divx sa titlom, kako snimiti HTML stranicu pa je nekome proslediti dalje, kako spojiti dve slike u jednu i smanjiti je ... i to sve treba pojasnjavati telefonom. Kad im kazhes da je to tesko pojasniti telefonom, naljute se jer misle da hoces samo da ih odjebes i tako to.

Link to comment
Share on other sites

Evo moja isqstva sa moji prvim komshijom :

Razgovor komshije1 i komshije2

komshija1: sjebao mi se komp ....

komshija1: moram da odnesem monitor na popravku ...

komshija2: KAKO SI GLUP SVE CE DA TI SE IZBRISE !

komshija1 kupuje mish ... ali ne obichni nego "LASERSKI" !

I tako poshto nisam hteo da idem sa njim otiso on u grad ... ulazi u prvu prodavnicu i pita : JEL IMATE LASERSKOG MISA ? - e sad dok je on objasnio da mu treba opticki mis ... posle 3 sata zvoni mi na vrata i uplakanim glasom mi kaze da ga je ona [ prodavacica ] pitala jel hoce PC2 ili USP [ PS/2 i USB ] ... bla bla ... na kraju je kupio "LASERSKOG MISA" neki Genius za 500din :-)

ne treba pominjati da komshiji1 redovno instaliram igrici ... debil nije naucio da krekuje a ima komp skoro ko ja ...

kad mu ne radi neka igrica ... odma ide pitanje "JEL MI NEVALJA KOMP?TI IMAS BOLJI?TEBI JE CETVORKA?NA KOLIKO?"

Jednom sam dosao kod njega a on je drkao onaj volume za cd sa obrazlozenjem "TAKO BRZE UCITA!"

Da li znate da mu iznad kompa stoji nalepljen papir sa uputstvom za stavljanje titla koji sam mu napisao ...

Ma ... mislim da takvi ljudi ne zasluzuju da imaju komp koliko su glupi :-(

Link to comment
Share on other sites

Takvih je PMF u Novom Sadu pun. Inace, ja sada izbegavam resavanje tudjih kompjuterskih problema. Na kraju oni uvek misle da to ne radi zbog mene, a i posle me zivkaju i gnjave, smaraju...

Sto se tice anegdota, jednom je neki lik dosao u Tehnikom (tada se to tako zvalo) ovde u Somboru. U pitanju je bila igraonica i prodavnica hardvera u jednom, a prodavali su i kupovali polovne stvari. To sve jos u vreme kada je Pentium bio nov procesor. I tako jednog dana upada taj lik u Tehnikom i nudi sledece: "procesor 486 na 133MHz, ali je pregoreo pa sada radi na 66MHz, ako Tehnikom hoce da ga kupi". Lik koji je radio tu smenu (Boris) je samo rekao "ne, hvala"...

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

Standardne situacije:

1.

- koji hard disk da uzmem?

- uzmi neki od 80 Gb.

- a jel mi to dosta memorije - jel nece nista da mi koci?

2.

- koju bi mi graficku preporucio?

- uzmi ati r9600 pro.

- a jel to onaj dobar "dzifors"?

3.

- koji procesor?

- uzmi athlon xp2700+.

- ali to nije pentijum - mora da loshije radi...

a tardi su likovi koji dolaze da kupe graficku i kao sve znaju:

- sad cu da kupim onaj novi 3dfx 5700 kazu da je mnogo brzi od onog ge-forcea 9700!

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

pa, krekovanje igrica je kod mene posebna stavka.....obecao sam sebi da to vise nikad necu raditi, osetim da mi degradira inteligenciju svaki put kad me zovu da im to uradim....

hehehe, meni je najkrvavija drugarica koja nije znala kako da otvori stranicu na netu a posaljem joj ceo URL...........jesus help me!

drugar je nedavno imao situaciju, da ga je lik zvao i optuzio da mu je instalacijom xp sp2 sjebao modem, a modem je 2 meseca lepo radio na istom. Njegov odgovor u slusalicu je bio doslovce: "Ma pusi kurac majmune retardirani" :)))

no, kad se samo setim sebe kad sam imao 7 godina i kada sam naucio iz 10 puta da ucitam kasetu na komodoru:)))

***

a42_006.jpg

***

Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan sam se slatko nasmejao kad je ortak [ex sony fanatik] pocheo da nabraja shta je uzeo od mashine.

Ovako:

ja: koji ti je prod

on: amd 64 ghz

ja: ... a koja ti je memorija

on: ddr na 80gb

ja: koji ti je monitor

on: western digital

ja: DAJ MI TAJ PROSPEKT

[:D]

ahahahhaah ovo jos nisam cuo da postoji [roflmao]

Ma necu ni da trosim reci na jajare i funjare i na sve ove cave sto iza ledja su se sunjale

Link to comment
Share on other sites

- koji procesor?

- uzmi athlon xp2700+.

- ali to nije pentijum - mora da loshije radi...

ZNACI STANDARD!!

bravo za primer

Ima raznih bisera ali su najaci biseri prodavci hardvera :)

Ja kad sam uzimao graficku ..trazio sam gf3Ti a ovi mi kazu da je to "Sranje" zastarelo , i da uzmem gf4mx440 posto je to dza-bu :P...

uu imam ja jednu pricicu vezano za nesto slicno :)

ode ortak u prodavnicu rachunara da se raspita za novu konfiguraciju koju treba da uzme. ja mu preporucim ati9600xt (ne pitajte zasto :)), i ovaj lik sto radi mu kaze: "ja cu tebi za iste pare dati karticu istih performansi, ako ne i boljih po istoj ceni. evo tebi ovaj ati9200se i neces se pokajati!"

...

Link to comment
Share on other sites

Of korz :)

Inace par puta mi se desilo u poslednjih par meseci da stojim i cekam u prodavnici racunara da mi donesu nesto i udje neki izgubljeni kupac i pita nesto prodavca, a ovaj ili pocne da ga gleda belo ili da lupa gluposti i onda ne izdrzim i moram da se umesam i objasnim coveku sta i kako...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

zabole me pajzla za neinformisane kupce, čak i ako su arogantni (onda zaslužuju da se zajebu), al prodavci koji lažu da bi uvalili zaslužuju aušvic.

obično odem i kupim drugde, čak i za par evra skuplje, kad provalim da prodavac farba druge ili pokušava da ofarba mene.. tako par stvari nisam kupio u imtel-u iako mi je najbliža dobra kompjuterska radnja i ima ok cene..

Link to comment
Share on other sites

Meni je najgore kad me neko zamoli da mu reinstaliram mashinu, ja sve to odradim i onda mi kazhe "e sjebao si mi ovo, to mi je radilo pre tebe"

E tad mi dodje da pokupim monitor i nasadim mu ga na glavu

auu dobro me podseti za to

pa to nepodnosim bre ,

a takvih je likova najvise

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

Primetio sam da ima likova koji racunare kupuju po boji ?!

Tako je doshao jedan i trazio da mu kucishte, monitor, tastatura i mish budu iskljucivo srebrni. U opste mu nije bilo vazno koje su komponente unutar racunara - "Ma treba mi za radnju".

Posle sam razmisljao da dam oglas - Gitujem i farbam kucista po zelji ?!

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...