Jump to content

Zabrana pušenja u zatvorenim objektima - da ili ne?


Recommended Posts

9 hours ago, fox m. said:

To je to, rupa na periferiji Evrope 

iako nisam zagovornik tih priča i generalno ih ne volim, mislim da bi se po ovom pitanju mogao složiti, posebno ako je tačno da smo jedina zemlja u kojoj je pušenje dozvoljeno u zatvorenim prostorijama od čitave Evrope (ne EU nego Evrope).

9 hours ago, absolute said:

Uh, ja sam bas za zabranu pusenja. Sto rece Dule, ne podnosim smrad dima, a cim dodjem kuci odmah skidanje i ribanje sebe i svega sto je na meni.

Pusenje je jedna od odvratnijih stvari koja postoji, za mene barem. Ne samo dim, nego i pepeljare i sve mi je to tako neuredno, prljavo i smrdljivo da vec duze vreme izbegavam boravke u kafani/kaficu.

 

Bio sam baš za vikend sad u nekom restoranu, kao "zabranjeno pušenje" u njemu totalno. Međutim, carevi su se setili pošto je deo restorana jedan objekat a deo drugi, i onda imaš Restoran A u kojem je zabranjeno pušenje apsolutno i Restoran B u kojem je dozvoljeno.

Kvaka je što oba restorana dele istu kuhinju (što nije problem iz ugla pušenja) ali isto tako dele potpuno istu salu za ručavanje :)) I sad imaš salu ajde da kažemo neka bude veličine teniskog terena, zidovi sa sve četiri strane, polovina za jednog tenisera je restoran A, druga polovina je restoran B a "razdvajanje" između restorana je bukvalno neki polu-gipsani zid "svod" koji zauzima recimo 10% maksimalno od tog zamišljenog zida koji bi delio te dve polovine, aka - sve je jedan veliki prostor 🙂 i naravno bazdi i ovaj deo gde je zabranjeno pušenje 🙂

Link to comment
Share on other sites

Najidiotskija ideja deljenje restorana na pusacki i nepusacki deo. 

Zabrana pusenja po restoranima/kaficima bi bila najbolja stvar ikada, eventualno dozvoliti barovima koji zele da mogu da izvade dozvole za pusenje unutra, i ko hoce, nek ide tamo.
Ko mora da zapali moze uvek da izadje napolje na 5min, a ako ne moze da izdrzi bez cigare jebenih sat vremena dok sedne da pojede/popije nesto, onda nek sedi kuci i nek dimi svoje zidove i pluca ukucana.
Imam ortake koji u toku sat vremena dok pijemo kafu iščure 5 komada lagano, to mi nije jasno (iako sam nekada pusio, sada vec 10god bez cigara).

Stvar koja mi se najvise svidja u Svajcarskoj je to da (skoro) niko ne pusi ni u stanovima, vec ljudi imaju naviku da izadju na terasu i zapale kada im se pusi. Bukvalno za 9 god ovde me niko nije ni pitao da li sme da zapali unutra, vec kad im se pusi, samo pitaju jel imam pikslu na terasi i to je to.

  • Upvote (+1) 1

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 1/9/2024 at 11:42 AM, Highl1 said:

U Švedskoj nema alkohola u lokalima gde se ne služi hrana (pivo od 2% ne računam kao alkohol, koje možeš da dobiješ u kafiću). I ta hrana mora da bude topla, tj da ne bude da si dobio čips. Takođe, nema kupovine alkohola u regularnim supermarketima i prodavnicama (ima ta brlja sa manje od 3.5%), već samo u Systembolaget lancu (koji kontroliše država), i tu imaš karticu na kojoj se loguje koliko kupuješ. Može Zola da me ispravi ako grešim

Ne znam to za karticu, to bi znacilo da bih svaki put morao da se identifikujem a to nije slucaj (ponekad te neko pita za ID kao zbog godina ali ne ocitavaju nigde a sumnjam da zapamti personalni broj od 12 cifara). 

 

Ostalo je tacno, moze samo 3.5% alkohola i nize u obicnim prodavnicama i lokalima. 

Edited by ZOLA

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Iako sam okoreli borac protiv pusenja i ne podnosim duvanski dim nekako sam podeljen ovde iz par razloga. Brdo legendi se pronaslo i ostvarilo uz alkohol i cigaru, poznati smo po provodu u kom se purnja a u kom i sam uziva i na kraju gadi mi se taj plaki mentalitet sa zapada gde nam sve nesto jebeno smeta.

Meni do jaja smeta duvanski dim dok jedem i 2x je malo falilo da izbijem zube nekim bakijima, ali bih napravio neku podelu kako bi zastitili to neko vreme dok ljudi nisu bili picke da se ne zaboravi a i da se vratimo na pravi put!

Na prvu loptu nesto poput:

- kafici = zabranjeno pusenje

- nocni klubovi/splavovi = dozvoljeno pusenje

kako ne bi svaki kafic postao nocni klub koji radi i danju mozda neka uredba da je dozvoljeno pusenje 23-06 ako objekat ima uzivo muziku jacine X db ili nesto slicno.

- restorani = zabranjeno pusenje

- kafane = dozvoljeno pusenje

kako ne bi svaki restoran postao kafana mozda neka uredba da se mesto moze smatrati kafanom ako na meniju ima 90% domace kuhinje.

 

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ZOLA said:

Ostalo je tacno, moze samo 3.5% alkohola i nize u obicnim prodavnicama i lokalima. 

a ovo da nema alkohola u lokalima u kojima nema kuvane hrane?

25 minutes ago, FATA said:

Iako sam okoreli borac protiv pusenja i ne podnosim duvanski dim nekako sam podeljen ovde iz par razloga. Brdo legendi se pronaslo i ostvarilo uz alkohol i cigaru, poznati smo po provodu u kom se purnja a u kom i sam uziva i na kraju gadi mi se taj plaki mentalitet sa zapada gde nam sve nesto jebeno smeta.

 

ali brdo legendi se našlo i na nekim drugim mestima gde nisu alkohol i cigare :)) mislim da mešaš zapad plaky momenat, slično kao hajli samo on iz drugog ugla, sa prosto zdravorazumskom potrebom da budeš u okruženju gde je čist vazduh a ne gde si pasivni pušač kao da si ispušio dve pakle cigara za 2 sata što sediš u restoranu. Da ne pričam o noćnim klubovima i diskotekama.

Meni je to slično kao da si rekao "e nema frke ovo zagađenje kad izađeš napolje, šta smo smekšali zapad plaky momenat, treba kao pravi balkanci da nam budu gađava pluća!" :)) 

27 minutes ago, FATA said:

- kafici = zabranjeno pusenje

- nocni klubovi/splavovi = dozvoljeno pusenje

kako ne bi svaki kafic postao nocni klub koji radi i danju mozda neka uredba da je dozvoljeno pusenje 23-06 ako objekat ima uzivo muziku jacine X db ili nesto slicno.

- restorani = zabranjeno pusenje

- kafane = dozvoljeno pusenje

kako ne bi svaki restoran postao kafana mozda neka uredba da se mesto moze smatrati kafanom ako na meniju ima 90% domace kuhinje.

ja generalno nemam ni problem da ne bude total zabrane već podeljeni delovi, ali ZAISTA PODELJENI a ne ovaj smeh kao kod nas sa virtuelnim zidovima. Ima nekoliko mesta kod nas gde su zbog konfiguracije prostora podelili - prvi mi pada napamet onaj Dolcino u Rakovici ako je i dalje u tom fazonu, jedna prostorija dozvoljeno druga zabranjeno. Mada je i to pomalo problematično jer dok prođeš kroz ovu sa dozvoljenim pušenjem da dođeš u zabranjeno već se nasmrdiš, zato treba regulisati kao i u Hrvatskoj da ulazni deo je bez pušenja pa je naredna prostorija pušačka, ali fizički jasno odvojena. I to mi je skroz ok, ako se već traži alternativa.

Ovo drugo je individualno, ja bih sad mogao da kažem e ok super noćni klubovi nek bude dozvoljeno jer tamo prosto ne idem, ali na primer možda i ja hoću u kafanu na domaću hranu ali ne bih da sve oko mene smrdi, ne bih baš da uvek moram da jedem gnocci ala milaneze (fali mi igor ovde da baci neko ime jela random kako on to ume :)) da ne bih posle ceo smrdeo 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Lucky said:

ali brdo legendi se našlo i na nekim drugim mestima gde nisu alkohol i cigare :))

Nekako bas sumnjam u ovu teoriju 😄 Niko ovde na nasim prostorima sve do lupam 2005-2010

 

nisu ni znali za odvojene i nepusacke prostorije. Tacnije bolela ih je ona stvar a bitno je bilo da se prezivi i provede i ozdere. Tek pojavom pomodorstva sa zapada odjednom smo postali svesni i kao brate e hocemo nepusacke prostorije kao u njemacke!

 

12 minutes ago, Lucky said:

mislim da mešaš zapad plaky momenat, slično kao hajli samo on iz drugog ugla, sa prosto zdravorazumskom potrebom da budeš u okruženju gde je čist vazduh a ne gde si pasivni pušač kao da si ispušio dve pakle cigara za 2 sata što sediš u restoranu. Da ne pričam o noćnim klubovima i diskotekama.

Ne mesam nego ne mozes svima udovoljiti. Pravljenje posebne nepusacke prostorije verovatno kosta dosta a uz to nemaju ni svi lokali mogucnosti niti prostora za to. Ovako gde ima odvojeno super, gde nema tu bi na primer mogla primena onog pravila gore restoran/kafana.

18 minutes ago, Lucky said:

Meni je to slično kao da si rekao "e nema frke ovo zagađenje kad izađeš napolje, šta smo smekšali zapad plaky momenat, treba kao pravi balkanci da nam budu gađava pluća!" :)) 

Ne bih rekao da je slicno jer je zagadjenje regionalno pa ti ako izadjes iz kuce ima da se nacadis i razbolis, nemas izbor. Ovako imas opciju da li hoces da ides u pusionu ili ne i na tebi je.

26 minutes ago, Lucky said:

ja generalno nemam ni problem da ne bude total zabrane već podeljeni delovi, ali ZAISTA PODELJENI a ne ovaj smeh kao kod nas sa virtuelnim zidovima. Ima nekoliko mesta kod nas gde su zbog konfiguracije prostora podelili - prvi mi pada napamet onaj Dolcino u Rakovici ako je i dalje u tom fazonu, jedna prostorija dozvoljeno druga zabranjeno. Mada je i to pomalo problematično jer dok prođeš kroz ovu sa dozvoljenim pušenjem da dođeš u zabranjeno već se nasmrdiš, zato treba regulisati kao i u Hrvatskoj da ulazni deo je bez pušenja pa je naredna prostorija pušačka, ali fizički jasno odvojena. I to mi je skroz ok, ako se već traži alternativa.

Ovo je taj plaki zapadni plaki mentalitet gde ti nekoga uslovljavas da ima odvojenu prostoriju eto samo sto se tebi cefnulo i neces da se osecas na dim dok cepas svoj haloumi uz sejk od bademovog mleka posutim cia semenkama! Da sam vlasnik a dace bog jednog dana, tacno bih bio u fazonu onog lika "pisem sta hocu jesi cuo" pa ako hoces hoces 🙂

42 minutes ago, Lucky said:

Ovo drugo je individualno, ja bih sad mogao da kažem e ok super noćni klubovi nek bude dozvoljeno jer tamo prosto ne idem, ali na primer možda i ja hoću u kafanu na domaću hranu ali ne bih da sve oko mene smrdi, ne bih baš da uvek moram da jedem gnocci ala milaneze (fali mi igor ovde da baci neko ime jela random kako on to ume :)) da ne bih posle ceo smrdeo 🙂

Kao sto sam gore pomenuo, do tebe je pa ako ti se hasa domaca hrana nadji neku kafanu koja ima odvojene prostorije ili dobru ventilaciju... Jebem mu misa pa lakse je tebi da odaberes kafanu nego da lik izbija/pregradjuje zidove i da mu trpi posao 🙂

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, FATA said:

Ovo je taj plaki zapadni plaki mentalitet gde ti nekoga uslovljavas da ima odvojenu prostoriju eto samo sto se tebi cefnulo i neces da se osecas na dim dok cepas svoj haloumi uz sejk od bademovog mleka posutim cia semenkama! Da sam vlasnik a dace bog jednog dana, tacno bih bio u fazonu onog lika "pisem sta hocu jesi cuo" pa ako hoces hoces 🙂

1 hour ago, Lucky said:

pa nije plaky momenat, plaky momenat je hoću da je svugde zabranjeno pušenje.  ovako dajem opciju!

da se vratim na prvi korak - ne vidim nijedan razlog da ja moram da udišem dim i trujem se jer bi ti da "uživaš u cigari dok jedeš". 

ako bi dozvolili na primer da neko šmrče dok jede apsolutno ne bih imao ništa protiv jer to radiš sam za sebe za svojim stolom, ili ako bi da se olešiš od alkohola dok jedeš - svako ima svoj izbor šta hoće da radi u životu i to je kul. ne želim samo da tvoj izbor utiče i na mene 🙂

pa ako je plaky zapadni momenat da uslovljavam nekoga da ima odvojenu prostoriju jer se meni ćefnulo da jedem haloumi, ne vidim što to radi samo u jednom smeru a ne i u drugom gde ovaj što voli da puši i jede haloumi ima veća prava od mene jer eto, u devetnaestom veku je to bilo normalno. bilo je i normalno da prave zgrade od azbesta jbg 🙂

1 hour ago, FATA said:

Kao sto sam gore pomenuo, do tebe je pa ako ti se hasa domaca hrana nadji neku kafanu koja ima odvojene prostorije ili dobru ventilaciju... Jebem mu misa pa lakse je tebi da odaberes kafanu nego da lik izbija/pregradjuje zidove i da mu trpi posao 🙂

a najlakše mu je da zabrani pušenje u celom objektu? 🙂

pa ako se ovome što puši hasa domaća hrana neka se strpi dva sata? ili neka jede kod svoje kuće pa tamo čadi koliko hoće?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

a najlakše mu je da zabrani pušenje u celom objektu? 🙂

Da Laki samo ne gledas razumno iz obe perspektive. 

Prvo ni jedna kafana nije strogo nepusacka. Ili se pusi ili ima deljen/odvojen pusacki deo. Znaci kafane sve treba da trpe jer ce baki koji pusi samo da produzi do sledece kafane gde je dozvoljeno? Kafane su nam simbol provoda i klope gde se slusa muzika i opija dok se prave dogovori! 

Drugo. Uvek mi je zanimljivo a i fer kada je neka diskusija da se uloge zamene pa da te pitam tako. 

Evo ja cu sa branim nepusace i da kazem u kafanama ne treba da se pusi iz dva razloga (nemam treci ubaci ako imas). 

1. Smrad odece na cigare i pranje po dolasku kuci. 

2. Pasivno pusenje

Ae sada ti probaj da argumentujes zasto treba ostaviti da se pusi u kafanama? 

Jos jedan primer bi bio da otvoris kafanu gde se nece pusiti pa da nam kazes kako utice na posao iz prve ruke! 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, ZOLA said:

Ne znam to za karticu, to bi znacilo da bih svaki put morao da se identifikujem a to nije slucaj (ponekad te neko pita za ID kao zbog godina ali ne ocitavaju nigde a sumnjam da zapamti personalni broj od 12 cifara). 

 

Ostalo je tacno, moze samo 3.5% alkohola i nize u obicnim prodavnicama i lokalima. 

pazi, ja sam zadnji put kupovao sa nekim tamo davno, jer sam 2012e prestao da radim za tu firmu koja je imala svedski ofis, ali se secam da kad sam bio sa nekim kolegama, da su oni pokazivali nesto sto nije bila licna karta. E sad, nemam pojma sta je to

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Lucky said:

a ovo da nema alkohola u lokalima u kojima nema kuvane hrane?

Nisam siguran da li je bas "kuvana" uslov ali verovatno je Hajli u pravu, sumnjam da bi ga neko baronisao bez razloga.

https://www.verksamt.se/web/international/services/find-permits?p_p_id=tvv_hitta_tillstand_WAR_tvv_hitta_tillstand&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_count=2&_tvv_hitta_tillstand_WAR_tvv_hitta_tillstand_permitId=56167&_tvv_hitta_tillstand_WAR_tvv_hitta_tillstand_categoryId=48789&_tvv_hitta_tillstand_WAR_tvv_hitta_tillstand_parentNav=%2FshowCategory.xhtml&_tvv_hitta_tillstand_WAR_tvv_hitta_tillstand__facesViewIdRender=%2FshowPermit.xhtml

2 hours ago, Highl1 said:

pazi, ja sam zadnji put kupovao sa nekim tamo davno, jer sam 2012e prestao da radim za tu firmu koja je imala svedski ofis, ali se secam da kad sam bio sa nekim kolegama, da su oni pokazivali nesto sto nije bila licna karta. E sad, nemam pojma sta je to

Vozacka? :tf:

 

Salu na stranu, mozda imaju neki membership club ili tako nesto (mada sumnjam jer obicno gde god da kupujes pitaju te da li si member a tamo mi se to nikada nije desilo).

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ZOLA said:

Nisam siguran da li je bas "kuvana" uslov ali verovatno je Hajli u pravu, sumnjam da bi ga neko baronisao bez razloga.

 

ma ne verujem ni ja da ga je baronisao nego kao "lost in translation" varijanta.

ali čitam sad ovo što si linkovao, kažu "prepared food" tj. - "registered as a food establishment and that a varied range of prepared food can be served there". Sad bi trebalo videti šta se podrazumeva pod "food establishmentom" i koliko je tu wiggle prostora za "varied range of prepared food" 🙂 ali svakako bih rekao da ne može čips kao što kaže hajli, e sad šta je "toplo" - dal' može biti topli sendvič ili mora da ti ponude pasulj ili nešto iz rerne, ko bi ga znao. Mada i pasulj opet može biti kuvani onaj Carnexov pa samo u mikrotalasnu 🙂

Otišao sam predaleko, ali kapiram da većina tih mesta ionako samo na papiru ima da prave hranu ali je zapravo niko ne poručuje od lokalaca.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, FATA said:

Jos jedan primer bi bio da otvoris kafanu gde se nece pusiti pa da nam kazes kako utice na posao iz prve ruke! 

haha, pa zato postoji zakon :)) koji sad ovde treba da se uvede :)) Ne znam dal' se sećaš kad su krenuli tržni centri pa je bilo dozvoljeno pušenje u njima unutar kafića i restorana i onda su zabranili. Rezultat - svi ti kafići su i dalje puni.

Ima puno toga pored pušenja što bi ljudi hteli da rade u kafani ali ne smeju zbog zakona 🙂

drugo, sve više i više lokala ima benefite toga što su zabranili pušenje. situacija je bila takva da su bili retki i ne popularni pre X godina, ali prosto se to sada menja.

20 hours ago, FATA said:

Ae sada ti probaj da argumentujes zasto treba ostaviti da se pusi u kafanama? 

 

pa teško mi je da argumentujem jer kao nepušač ne mogu da znam tačno šta je to toliko magično i čarobno ljudima da puše pa posle smrde celi, ali kada bih "pogađao" rekao bih da je to nekakav poseban užitak da dok jedeš pušiš jer eto ne znam, to te opušta dodatno i pravi je "sevdah" da uz čašicu rakije pušiš i onda imaš poseban "ukus" u ustima koji ti posebno odgovara a i dodatno si "relaksiran". Ne znam šta bih dalje mogao da dodam jer kao što rekoh nemam iskustva, možda ima još neki "benefit" pušenja.

20 hours ago, FATA said:

Evo ja cu sa branim nepusace i da kazem u kafanama ne treba da se pusi iz dva razloga (nemam treci ubaci ako imas). 

 

pa evo dodaću treći a to je 

3. pokvareni ugođaj meni kao nepušaču u restoranu gde se puši jer ne mogu da uživam u "ugođaju" dok mi smrdi okolo.

4. modifikovani ukus hrane koju jedem dok zajedno sa tim udišem i dim.

Inače, kad smo na temi, evo baš sam juče bio do Oskara i sad ko god je bio zna kako izgleda i koliko je skučeno. I bili za drugim stolom par sa detetom, za trećim par sa dvoje dece. I sad po tvojoj logici pošto su kafane za to da je dozvoljeno pušenje, oni ako bi da dovedu decu na porodični ručak na tradicionalnu hranu, treba deca da isto pasivno puše? Jesmo svi to radili osamdesetih kad smo išli u kafane pošto su samo kafane i postojale, ali opet kažem - ne znači da je to što je tad bilo "ok" sad takođe u redu. Čisto da dopunim, onda su u međuvremenu došla tri lika i krenuli da puše tačno između ta dva stola roditelja sa decom 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Lucky said:

drugo, sve više i više lokala ima benefite toga što su zabranili pušenje. situacija je bila takva da su bili retki i ne popularni pre X godina, ali prosto se to sada menja.

Menja se kad sve vise licimo na cirkus sa zapada... Ali ti mene i dalje ne kontas nego pises sta hoces jesi cuo! 😄

Ja se slazem da u zatvorenom prostoru treba da bude zabranjeno pusenje osim kao sto rekoh u kafanama i nocnim klubovima iz opet pomenutih razloga.

 

7 minutes ago, Lucky said:

pa teško mi je da argumentujem jer kao nepušač ne mogu da znam tačno šta je to toliko magično i čarobno ljudima da puše pa posle smrde celi, ali kada bih "pogađao" rekao bih da je to nekakav poseban užitak da dok jedeš pušiš jer eto ne znam, to te opušta dodatno i pravi je "sevdah" da uz čašicu rakije pušiš i onda imaš poseban "ukus" u ustima koji ti posebno odgovara a i dodatno si "relaksiran". Ne znam šta bih dalje mogao da dodam jer kao što rekoh nemam iskustva, možda ima još neki "benefit" pušenja.

Ovo si lose razumeo. Ne mozes da gledas samo iz ugla pusaca vec i vlasnika lokala. Da on zna da ce imati istu ili bolju racunicu kad se zabrani pusenje ne verujem da bi razmisljao duze od 2  sekunde. Resenje bi bilo da se zabrani svuda pa bi pusacima bilo sve jedno gde ce da zabodu, ali tu dolazimo do onoga sto sam pomenuo a to je da bi se pretvorili u placipicke mada kao da vec nismo...

 

14 minutes ago, Lucky said:

pa evo dodaću treći a to je 

3. pokvareni ugođaj meni kao nepušaču u restoranu gde se puši jer ne mogu da uživam u "ugođaju" dok mi smrdi okolo.

4. modifikovani ukus hrane koju jedem dok zajedno sa tim udišem i dim.

Plaki Laki jede GMO haloumi sa ukusom duvanskog dima i ide mu dim u oko! xd 

Prosto resenje koje se namece je da ne ides tamo don Lakindo

17 minutes ago, Lucky said:

Inače, kad smo na temi, evo baš sam juče bio do Oskara i sad ko god je bio zna kako izgleda i koliko je skučeno. I bili za drugim stolom par sa detetom, za trećim par sa dvoje dece. I sad po tvojoj logici pošto su kafane za to da je dozvoljeno pušenje, oni ako bi da dovedu decu na porodični ručak na tradicionalnu hranu, treba deca da isto pasivno puše? Jesmo svi to radili osamdesetih kad smo išli u kafane pošto su samo kafane i postojale, ali opet kažem - ne znači da je to što je tad bilo "ok" sad takođe u redu. Čisto da dopunim, onda su u međuvremenu došla tri lika i krenuli da puše tačno između ta dva stola roditelja sa decom 🙂

Ako cemo tvojom logikom ko si ti da sudis... ako je keva dovela decu u restoran gde je dozvoljeno pusenje sta ti tu imas da se mesas i prigovaras, jesu tvoja deca? 😄

Inace kada furas neku pricu trebas biti dosledan do kraja, a ne selektivno kako tebi odgovara. Ako si ovde uslovio ljude, iako je izglasano jedno a ti odlucio drugo, da imaju izbor da ostanu na forumu ili potraze drugi bilo bi u redu da i ako se tebi ne svidja promenis kafanu ili ne ides uopste u iste.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

nisu smokljani vec zavisnici. Ne mozes reci za herinskog ovisnika da je smokljan jer krizira nakon 24 h od poslednje doze.

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, f4ts0 said:

nisu smokljani vec zavisnici. Ne mozes reci za herinskog ovisnika da je smokljan jer krizira nakon 24 h od poslednje doze.

Mogu i hocu

  • Upvote (+1) 2

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, FATA said:

Ovo si lose razumeo. Ne mozes da gledas samo iz ugla pusaca vec i vlasnika lokala. Da on zna da ce imati istu ili bolju racunicu kad se zabrani pusenje ne verujem da bi razmisljao duze od 2  sekunde. Resenje bi bilo da se zabrani svuda pa bi pusacima bilo sve jedno gde ce da zabodu, ali tu dolazimo do onoga sto sam pomenuo a to je da bi se pretvorili u placipicke mada kao da vec nismo...

 

opet ista priča kao za bilo šta drugo kad treba da se uvede pa svi kukaju. siguran sam da su kukali kako pozorišta i bioskopi neće imati više gledalaca kad se zabrani pušenje u njima.

ovo zapravo niko ne zna tačno niti je dokazano već eto kao svi puše pa će opasti promet ako ne budu mogli da puše kod nas. a ono ceo svet zabranio 🙂 i ništa se nije promenilo. možemo da pričamo o tome što je kod nas procenat pušača najveći u evropi ako ne i šire, pa možda iz tog ugla bi imali manje promete ali i taj problem treba rešavati.

ali ono gde se slažem sa tobom je da to ne može biti selektivno, već zakonski regulisano da zabrana važi svugde.

8 hours ago, FATA said:

Prosto resenje koje se namece je da ne ides tamo don Lakindo

8 hours ago, Lucky said:

i tako i radim jbg 🙂 postoji veliki broj restorana u koje više ne idem jer su najgori što se tiče ventilacije. ima nekih gde mogu da se "žrtvujem" zarad hrane, ali neki su baš katastrofa.

8 hours ago, FATA said:

Ako cemo tvojom logikom ko si ti da sudis... ako je keva dovela decu u restoran gde je dozvoljeno pusenje sta ti tu imas da se mesas i prigovaras, jesu tvoja deca? 😄

ne pregovaram, komentarišem 🙂 niti sam ustao da joj kažem da je sram bilo gde je dovela dete, već lično smatram da nije u pravu sa tim odabirom 🙂

8 hours ago, FATA said:

Inace kada furas neku pricu trebas biti dosledan do kraja, a ne selektivno kako tebi odgovara. Ako si ovde uslovio ljude, iako je izglasano jedno a ti odlucio drugo, da imaju izbor da ostanu na forumu ili potraze drugi bilo bi u redu da i ako se tebi ne svidja promenis kafanu ili ne ides uopste u iste.

pa to i radim kao što rekoh gore. znači nisam ja došao u Oskar i onda ustao i rekao "Jao jel možete da ugasite cigaretu ne mogu da jedem" 🙂 Iskreno grozni su mi ti ljudi koji su u tom fazonu jer u ovom trenutku mi smo svi prema zakonu isti 🙂 i ovi što puše i ovi što ne i ja tu nemam ništa veća prava od ovog drugog. Moje je da trenutno biram drugi restoran ili trpim smrad. Što ne znači da ne mogu otvoreno da navijam da bude zabranjeno pušenje svugde 🙂

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, f4ts0 said:

nisu smokljani vec zavisnici. Ne mozes reci za herinskog ovisnika da je smokljan jer krizira nakon 24 h od poslednje doze.

krizira se i od cigarate pa ih je moguce ostaviti... ako nisi smokljan : D

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, cali said:

Cigare i vejpovi su cucle za odrasle.

vejp je zapravo tek drugi nivo problematike ali ajde da ne načinjemo sad i tu temu.

jer vejp i ecigare koriste i tamo gde su obične zabranjene jer je realno mogućnost kontrole nula.

pa svako malo osetiš da bazdi iqos u bioskopu itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...