Jump to content

Official RuR Diaspora topic


Recommended Posts

21 hours ago, Dz said:

Заправо је слатко, тј одвратно.

 

onda je ovo baš problem, očekivao sam da ima šećera kao što na primer u domaćim ajvarima nekim imaš šećer (prvo što mi pade napamet) ali je taj ajvar i dalje "slan" tj. spada u slanu ishranu.

i onda sad imaš opciju da uzmeš taj koji ima šećer ili da nađeš drugi koji nema, ali po ukusu su da kažemo sličan i jedan i drugi tj. kod ovog "šećernog" ne osećaš da ima šećer 🙂

ali ako bih kupio ajvar koji je sladak, to bih onda podveo pod džem :))

21 hours ago, Dz said:

Има неких што ваљају страну робу ал су им цене хорор, типа 100гр мортаделе за 700 динџи, а притом је цимање као сад да наручујеш па чекаш па онда да се цимаш још посебно за хлеб и штајазнам неко да ти достави...

ma kakvi, pa sve što dolazi iz Evrope je u Aziji preskupo. Kad god sam tamo bio i uhvatim se za neki poznati evropski proizvod shvatim koliko je skuplji od naših. Ali dobro, kad ne živiš negde nego si u prolazu onda i više isprobavam lokalne stvari koje bi me verovatno smorile da živim tamo.

21 hours ago, Dz said:

Наручујем понекад нешто типа фета сир, онда има неки наш лик који кува храну па шаље и један други који спрема врхунски ајвар па ето понекад то наручујем.

haha vrh 🙂 

uvek se oduševim kad vidim ili ovakve priče ili naše ljude na nekoj remote tački sveta, tipa lik iz novog pazara koji drži ćevapdžinicu u singapuru i to :))

21 hours ago, drndara said:

Da bi imao racun/karticu u banci, isao sam od banke do banke i trazio da otvorim racun, dok nisam nasao jednu koja mi je to odobrila. Lagao sam kako mi je u planu da pokrenem neki biznis (a radilo se na crno naravno). Od tada sam mogao da kupujem online i da placam sve preko WeChat Pay-a. Dostave hrane i sl su bile tri vrste, crveni, zuti i plavi. Manje vise cena dostave je bila ista i smesna.

ne kapiram ni ovo, ne možeš da otvoriš račun kao stranac?

21 hours ago, drndara said:

Kod muslimana
Primer klope kod muslimana
Primer klope iz narodne kuhinje. Jaja sa paradajizom, cufte od soje, pirinac, supa.

ovo uopšte ne izgleda loše.

Link to comment
Share on other sites

 3 meseca srb i 9 holandije mislim da je potpuno realno ako je iole slicno belgiji gde je oko 45 dana dosvoljen rad od preko. Ovo je moj info od e & y koji mi jos vode poreze. 2 meseca radis iz srb i mesec odmora, vrh 

plus apsolutno ne moras da prihavis da eadis iz srbije ako je takav posao i cutis i smrdis 😂

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Zbog gore navedenog sam sebi rekao davnih dana da je Evropa moj krajnji domet. Cak i UK ne bih ozbiljno razmatrao za zivot na duge staze. Mi u DE smo makar blagosloveni sa hranom, lokalni Rewe ima balkanski deo gde ima ono osnovno, a ima i nekoliko jugomarketa samo sa nasom robom. Cevabdzinice, pekare, domace kuhinje - o tome da i ne govorim. Tri glavne kafane ima, a manjih koliko ti dusa hoce. Nije lose kad hoces kad udari nostalgija.
Ako da Bog da se kao sto sam planirao prebacim za 2 godine u NL u neku manje regulisanu firmu (da nije banka), pa da mi daju da radim od kuce-kuce (citaj: iz Srbije), to bi bilo idealno. Kada bih mogao jedno 3 meseca godisnje biti u Srbiji, a 9 u NL, to bi bio savrsen zivot. 
Ali, jebo ti hranu i sve ako nema ljudi. Za kvalitetan zivot u tudjini je zajednica najbitnija - prijatelji i porodica. Bez toga se polako klizi u bunar.
Sve si u pravu, zato i ja hocu da se pdeselim u neki veci grad gde ima vise nasih ljudi i kafana:D. Posto jelte od kuce tesko da mogu da radim:D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, f4ts0 said:

 3 meseca srb i 9 holandije mislim da je potpuno realno ako je iole slicno belgiji gde je oko 45 dana dosvoljen rad od preko. Ovo je moj info od e & y koji mi jos vode poreze. 2 meseca radis iz srb i mesec odmora, vrh 

plus apsolutno ne moras da prihavis da eadis iz srbije ako je takav posao i cutis i smrdis 😂

U tom slucaju bi drzava u kojo je obavljen efektivan rad mogla da potrazuje porez, a ne drzava u kojoj si prijavljen, recimo NL. Cisto sumnjam da bi IKADA nekome u Srbiji nesto tako palo na pamet, plus postoji ugovor o zabrani dvostrukog oporezivanja. To je uglavnom osetljivo za Lux zbog manjih poreza tamo, oni imaju sa svim drzavama okolo dogovore koliko sme i kako sme, jer ljudi zive gde je jeftinije a placaju porez u Luxu. Znam u konsaltingu da ovi ortaci ovde su malo u Frankfurtu malo u Srbiji. To sve moze dok ne radis za neke ozbiljne banke, e onda su veci ulozi, infosec i sve ostalo. Zato i hocu ako da Bog da zabodem u NL neku advokatsku kancelariju kojoj ce sustinski biti nebitno gde sam i onda kao Lekovic (sef KupujemProdajem) - deca i baza u NL, a u Srbiju na biznis forume 😉

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Dende said:

Pa na sta ide, na kurve? [8D]

u staroj firmi, kada god neko ode na biznis forum iz upper managementa, to znaci da idu na kurve 😄

  • Like +1 2

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pa na sta ide, na kurve? [8D]
Mislim, KP je baziran u Srbiji, ima tu firmu ali je vlasnik shell company u NL zbog poreza.
EDIT: Poyy za DulAScreenshot_20220415-183420_Gallery.thumb.jpg.37a04b046ac6552d857b892dbd65c78f.jpg
A brate pa sto ne rece ranije da ides za Lux, mogao si da svratis u Trir da odemo na pivo. Doduse evo ja otisao danas za Berlin malo da izblejim :D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Dule_smor said:

A brate pa sto ne rece ranije da ides za Lux, mogao si da svratis u Trir da odemo na pivo. Doduse evo ja otisao danas za Berlin malo da izblejim 😄

da, da izbleji

  • Haha (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Dende said:

Mislim, KP je baziran u Srbiji, ima tu firmu ali je vlasnik shell company u NL zbog poreza.

 

misliš da stvarno ima toliko biznis foruma u srbiji? :))

 

50 minutes ago, Dule_smor said:

A brate pa sto ne rece ranije da ides za Lux, mogao si da svratis u Trir da odemo na pivo. Doduse evo ja otisao danas za Berlin malo da izblejim 😄

aviJonom? kapiram vozom treba mnogo?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Dule_smor said:

6 sati do Magdeburga juce, pa sad sat i po do Berlina, a sutra do Lajpciga. Pa red je malo nove felge da se provozaju heh

ako ako, ja volim kolima da putujem ima neki specifični vajb 🙂 

avion je kul ali ako ne žuriš kola su way to go.

Link to comment
Share on other sites

On 4/16/2022 at 10:42 AM, Dule_smor said:

Kolima:D Tura Magdeburg, Berlin, Lajpcig, obilazim stari DDR kraj 😉

jel ovo sam picis ili sa nekimdrustvom? meni bi bilo smor sam:) 

ps. pazi koliko isticno ides..da ne zavrsis u Rusiji:D

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

ne znam. ja nisam ljubitelj putovanja barem ne cestih 🙂 posete gradova i ok na vikend...i kad moram sa detetom  🙂 al ovako nisam fan 🙂 

iovo transsibirska i zvuci ok zaista. cak i meni koji ne volim bas letovanja zimovanja i sl 😄 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, qwert00 said:

ne znam. ja nisam ljubitelj putovanja barem ne cestih 🙂 posete gradova i ok na vikend...i kad moram sa detetom  🙂 al ovako nisam fan 🙂 

iovo transsibirska i zvuci ok zaista. cak i meni koji ne volim bas letovanja zimovanja i sl 😄 

ja samo ne volim zimi da putujem, upravo zbog tog tripa da mi je sam put vid uživanja i onda da idem po snegu i ledu i ako pada na sve strane itd, nije mi baš gušt.

po lepom vremenu mislim da bih mogao gde god.

Link to comment
Share on other sites

jel ovo sam picis ili sa nekimdrustvom? meni bi bilo smor sam:) 
ps. pazi koliko isticno ides..da ne zavrsis u Rusiji:D
U svakom od ovih gradova imam nekog od drustva iz Srbije tako da nije smor:). Sutra za Braunsvajg pa nazad za Trir polako, necu ipak da produzim za Rusiju heh

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...