Jump to content

pričajte


manson

Recommended Posts

Disney is investing $1.5 billion in Epic Games to create a 'games and entertainment universe'
It's Disney's "biggest entry ever into the world of games," CEO Bob Iger said.

Disney will invest $1.5 billion in Epic Games, the creator of Fortnite, the company announced on Wednesday. As part of the initiative, Disney and Epic Games will create a brand new “games and entertainment universe” over the next few years, Disney said in a statement.

“Our exciting new relationship with Epic Games will bring together Disneys beloved brands and franchises with the hugely popular Fortnite in a transformational new games an entertainment universe,” wrote Disney CEO Bob Iger in the statement. “This marks Disney’s biggest entry ever into the world of games and offers significant opportunities for growth and expansion.”

Sad taman da Epic opet zaposli ove što je šutnuo 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Posted (edited)

Ispratio neko svu ovu buku oko Sweet Baby Inc?

Ukratko https://www.theshortcut.com/p/sweet-baby-inc-detected-what-actually-happened

Quote

Who is Sweet Baby Inc.?

The company’s About Us section says: “Founded in 2018, Sweet Baby Inc. is a narrative development and consultation studio based in Montreal and working around the globe. Our mission is to tell better, more empathetic stories while diversifying and enriching the video games industry. We aim to make games more engaging, more fun, more meaningful, and more inclusive, for everyone.”

 

What does Sweet Baby Inc. do?

According to the company’s website, Sweet Baby Inc. “bring in diverse voices to solve diverse problems. Sweet Baby Inc. provides narrative consultation at any stage of development, boasting a team of diverse talent with vetted industry experience to best bring your story to life.”

 

Why is Sweet Baby Inc. controversial?

In a nutshell, Sweet Baby Inc. has been accused of making games worse in a bid to help companies meet their ESG (environmental, social, governance) and DEI (diversity, equity, inclusion) targets. It’s also come under fire for allegedly forcing its employees’ political ideologies into the games it has worked on.

https://store.steampowered.com/curator/44858017-Sweet-Baby-Inc-detected/?appid=315210

Edited by manson
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, manson said:

ispratio sam i prvo moram da kažem da taj ko je smislio firmu treba da dobije neku nagradu, recimo Linkedin godišnju nagradu (taman je zgodno jer je linkedin u pitanju) ili da ustanove nobela za biznis ideju 🙂 znači carevi su uzeli temu za koju sad niko ne sme da im zameri ili ih ishejtuje, krenuli da kontaktiraju game studije i naravno forsiraju svoju agendu i verovatno zapravo ne rade ništa živo osim što im studio pošalje skriptu igre i radnju i onda oni kažu "ah, pa ovde je samo četiri lika od čega je samo jedan crnac, ovaj treći mora da ujedno bude transgender" i onda ovi promene lika u transgender :))

i pošalju im tipa rendere likova, pa ovi kažu "e ovaj mora da ima plavu kosu i pirsing u ustima" :))

A drugo, ovaj lik što je napravio grupu je takođe car i treba ga podržati, nevezano za to da li nekome smeta involvment ovih likova u igre ili ne. prosto trebalo bi da postoji jasan registar toga gde su ovi upleli prste, pa nek ljudi biraju 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2024 at 11:50 AM, Lucky said:

ispratio sam i prvo moram da kažem da taj ko je smislio firmu treba da dobije neku nagradu, recimo Linkedin godišnju nagradu (taman je zgodno jer je linkedin u pitanju) ili da ustanove nobela za biznis ideju 🙂 znači carevi su uzeli temu za koju sad niko ne sme da im zameri ili ih ishejtuje, krenuli da kontaktiraju game studije i naravno forsiraju svoju agendu i verovatno zapravo ne rade ništa živo osim što im studio pošalje skriptu igre i radnju i onda oni kažu "ah, pa ovde je samo četiri lika od čega je samo jedan crnac, ovaj treći mora da ujedno bude transgender" i onda ovi promene lika u transgender :))

i pošalju im tipa rendere likova, pa ovi kažu "e ovaj mora da ima plavu kosu i pirsing u ustima" :))

A drugo, ovaj lik što je napravio grupu je takođe car i treba ga podržati, nevezano za to da li nekome smeta involvment ovih likova u igre ili ne. prosto trebalo bi da postoji jasan registar toga gde su ovi upleli prste, pa nek ljudi biraju 🙂

Evo i Elona 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, manson said:

Evo i Elona 🙂

 

haha, koliko su ludi ovi likovi, ali ne mogu da kažem da im nije omogućeno od strane društva.

oni "samo" koriste trenutnu situaciju u svoju korist kada niko ništa ne sme da im kaže - bili bi još gluplji da je ne koriste.

do kad će to da traje, videćemo, ali kao sad kad je u ful kapacitetu, daj da rokaju.

ko zna zapravo šta još ne znamo, pored ovih što smo saznali. najbolje što oni i dalje guraju istu priču iako su "na udaru".

mislim na sweet baby ne na elona ofc, on ima tako svoje momente genijalnosti uz neke momente ludila 🙂

Link to comment
Share on other sites

Meni je samo fenomenalno kako je lako okupiti internet trolove, ovaj SBI detected Steam currator grupa je sad medju top 5 curratora ikada, sad 310k+ članova, kao još im beži PC Gamer ali su pretekli na primer Rock, Paper, Shotgun što je medij koji postoji x vremena. 

A što se same problematike tiče fascinantno je koliko iz nekog razloga em guraju tu propagandu em su kao ubedili developere/publishere da je to zapravo dobro za njihove igre, kako, to stvarno ne znam, možda je stvarno neki veliki keš u pitanju, ili se bar nadam jer je alternativa mnogo gora 🙂 Na primer ovaj čovek je 100% u pravu za konkretan slučaj, ne pitajte me kako znam 😄 Sad nemam pojma da li je to uticaj baš SBI ili su sami došli do toga, ali se definitivno desilo... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Zwerko said:

Meni je samo fenomenalno kako je lako okupiti internet trolove, ovaj SBI detected Steam currator grupa je sad medju top 5 curratora ikada, sad 310k+ članova, kao još im beži PC Gamer ali su pretekli na primer Rock, Paper, Shotgun što je medij koji postoji x vremena. 

A što se same problematike tiče fascinantno je koliko iz nekog razloga em guraju tu propagandu em su kao ubedili developere/publishere da je to zapravo dobro za njihove igre, kako, to stvarno ne znam, možda je stvarno neki veliki keš u pitanju, ili se bar nadam jer je alternativa mnogo gora 🙂 Na primer ovaj čovek je 100% u pravu za konkretan slučaj, ne pitajte me kako znam 😄 Sad nemam pojma da li je to uticaj baš SBI ili su sami došli do toga, ali se definitivno desilo... 

mislim da je to samo pitanje straha/narativa, da tako kažemo.

Znači obrati se nekom izdavaču ova organizacija kaže mi zastupamo lgbtqu2981+ grupe, mi želimo da budemo ravnopravno zastupljeni, radite sa nama inače ćete biti na stubu srama i cancelovani zbog nejednakosti, diskriminacije, mamboa i džamboa.

Naravno ne može to baš tako od nule "kuc kuc dobar dan", ipak ti treba neki blagi intro makar u jedan studio ili da neki lik zna nekog drugog lika itd i onda to tako krene.

I onda ovi gledaju šta se sve dešava inače - lik se takmiči u ženskom plivanju, drugi u planet fitnessu koristi žensku svlačionicu a vire mu muda i tako to 🙂 i u fazonu su - jbg, go with the flow.

drugi ugao koji mi pada napamet je da prosto neko na poziciji kod izdavača je zapravo za promociju lgbtwuzxkk233+ i ubacio je svoju ekipu 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

Angry Japan GIF by SuperRareBears

Znamo gde takve igre nikada neće moći da prođu! :))

Doduše ne znam kako se ovo opovrgava, znači ako nađemo IRL osobu sa velikim grudima i zadnjicom onda to postoji, samim tim nije preterano? 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, manson said:

Neka drama i oko Kotaku 🙂

 

mediji odavno nisu profitabilni i onda se dovijaju na raznorazne načine, jedan od njih su i guides koji su sami po sebi dosta guglani i čitani, drže ljude na stranicama itd. očigledno ovi hoće šift u tom smeru, pod idejom da će im to pomoći. naravno glupo je davati autorima da pišu guides ako nisu u fazonu da pišu guides 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, cali said:

Vazda bilo. Sećate se Eidos kad je 2007. sunuo gomilu para da se Kane & Lynch pojavi na svakom banneru na njihovom sajtu? GameSpot novinar u recenziji dao 6/10, i nije hteo da promeni ocenu. Dobio šut kartu.

kakvo neiskustvo uredničkog kadra!

trebalo je samo da daju nekom druogm da opiše 🙂

a i ta fora da kao oni ne znaju kako će ovaj da oceni je so ... 2007 ... što zapravo i jeste :))

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...