Jump to content

Steam Deck


Recommended Posts

Super je Steam Deck, dobra zezalica 🙂 Sa "geek" strane naravno vrh je što ima os, usb-c za sve moguće dodatke itd itd. Pazario sam microSD i sad milina, jedino moram da se zezam sa dodavanjem SD-a na Heroic, pa to nisam još.

Ono što sam shvatio da mi je problem je što zapravo nemam igre za Steam Deck 😞 ili prosto nisam navikao. Sve što je FPS ne mogu na džojpedu, a tastatura + miš u fotelji je glup koncept. Akcione TPS i slično hajde i mogu nekako džojpedom, ali nemam ih baš nešto previše.

Streets of Rage 4 mi je na primer jedina do sad koju sam instalirao i koja baš ima smisla za ovo da se zavališ, povežeš X kontrolera i cepaš sam ili sa nekim. Super mi je i što lepo prepoznaje PS kontroler pa ubaci PS komande tj. znakove, ali u igrama to baš ne radi. Tipa Darksiders 2 na kontroleru baca tastere sa Xboxa iako je PS i onda dok se setim šta beše crveno B na PS kontroleru :))

Ono što moram da sredim a nisam puno guglao je rezolucija jer vidim da outputuje 720p na TV, pa igre same to drže kao max rez a u settingsu decka bilo da stoji automatsko biranje ili da ja sam biram uvek je 4K (kao tv) ili ja spustim na 1080 ali u samoj igri i dalje gura 720.

Iznenadilo me i što uz steam deck daju još jedan adapter i onda mi je bilo malo tužno što me to obradovalo jer smo navikli u proteklih X godina da ti ništa ne daju u paketu sa uređajem pa moraš sve da dokupljuješ 😞

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 8/8/2023 at 3:34 PM, Lucky said:

Ono što moram da sredim a nisam puno guglao je rezolucija jer vidim da outputuje 720p na TV, pa igre same to drže kao max rez a u settingsu decka bilo da stoji automatsko biranje ili da ja sam biram uvek je 4K (kao tv) ili ja spustim na 1080 ali u samoj igri i dalje gura 720.

ok, provalio sam ovo, može se reći da nisam ni pogledao opcije valjano 🙂

u međuvremenu sam skapirao da je izašao mark of the ninja remaster + dodatna misija u okviru toga, pa sam to krenuo da igram, za to je steam deck baš idealan.

doduše toliko igara je loše optimizovano za deck da sam se baš iznenadio, iako imaju ono verified on steam deck rade bezveze, evo baš i mark of the ninja koji se sam gasi na rendom mestima u rendom vremenskim intervalima 😞

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

pa slobodno kazi da je games i da je jebeinig 300 eura skuplje nego da se kupi preko valvea.

Razumem i marzu i uvoz i troskove, ali brate.

sdv.thumb.png.6f6b0308a7a512345f677632df891abf.png

da se razumemo i valve j preterao. 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, manson said:

Ovo i kod nas krenula zvanična prodaja? da ne reklamiram sada baš radnju, misliće neko da imam procenat 🙂 

 

ma kakva zvanična prodaja, "sivi" uvoz, niko to ne može nikome da zabrani, kao i ovi na KP što prodaju.

Nađeš pod-distributera ili bilo kog ko prodaje na bilo kojoj drugoj teritoriji i prosto od njega poručiš X komada za prodaju kod sebe, stigne, uveze se i onda dobiješ ovu cenu. 

to je da kažemo legalniji nelegalniji način 🙂

a nelegalnije nelegalniji je prosto da kupiš preko 10 komada i doneseš ovde i prodaješ.

nije hleb pa da ih imaju 100, verujem da na lageru nemaju više od 5 do 10.

za garanciju uzmeš bilo koji servis ovde da može da otvori i eventualno popravi neke osnovne stvari i nadaš se da se neće desiti neke krupnije greške, a za sve drugo što ne radi ili slično kažeš da je "nestručno rukovanje" i odbiješ garanciju 🙂

Link to comment
Share on other sites

Da, nije da ne bismo znali da je Games 🙂 doduše stvar je tu malo komplikovanija od ovog što Igor kaže, nažalost znam skoro pa iz prve ruke. Naime ne postoji distribucija za Srbiju pa Games (ili slične firme, nebitno sad konkretno oni) kupuju od trejdera po Evropi koji su to uzeli po nekim veleprodajnim cenama pa još dodali svoju zaradu, dakle Games ne dobija direktno veleprodajnu cenu. I onda imamo i pitanje carine, naši verovatno ovo tretiraju kao konzolu pa je 10%. Recimo Sony PlayStation kad prodaje domaćem distributeru obično malo ublaži iznos veleprodajne cene bar za neki procenat carine, ovde toga nemaš. Konačno imaš i problem garancije - Games ne može dobiti proizvođačku garanciju jer nisu distributer pa da nešto crkne u roku od dve godine ide na njihov račun da zamene, i to se mora uračunati u cenu, a to je neki procenat sad zavisi od uređaja ali najmanje 2-3%...

 

I sad jbg, situacija je takva kakva je, Games nudi nešto po ozbiljno višoj ceni ali uz mnogo veću cenu nego preko oglasa, ali kupci makar imaju neku sigurnost da će im uvek biti uvažena garancija i da nije neka firma koja će nestati za neki mesec ako se pojavi neki ozbiljan problem.

 

Na kraju krajeva treba imati u vidu i da su ove stvari prosto posledica toga što nismo EU i malo kom proizvođaču se uopšte isplati da se bakće sa nama kao tržištem koje je i malo i ekonomski slabo... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

sve je to jasno ali 300 eura vise na uredjaj od 570 je malo mnogo. 
ja zbilja ne bih nudio steam deck po ovoj ceni, negde postoji sansa da bi veca bila stata nego korist. Ovako ce pordati par dekova, a ispirace se usta njima samo tako.

Mislim ne znam kako ide, ali zar ne mogu da povuku 10 komada kao firma od nekog valvea/distributera, plate carinu i troskove i ugrade se 20 posto?
I tako bi cena bila tipa 700 a ne 870 eura

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, f4ts0 said:

Mislim ne znam kako ide, ali zar ne mogu da povuku 10 komada kao firma od nekog valvea/distributera, plate carinu i troskove i ugrade se 20 posto?

pa ako Valve ne želi da prodaje na teritoriji Srbije, onda ni ovi ne mogu da povuku za teritoriju Srbije. 

A ako i postoji neki legalni distributer onda opet i on mora da pokriva teritorije koje su mu dodate i ne sme zvanično da prodaje van tih. S tim što nisam siguran za Valve kakva je situacija, dal rade takve distribucije uopšte zvanično.

a naravno ako bi se neko zainatio mogao bi da po serijskom broju juri gde su ti steam deckovi otišli.

mislim da je ovo više fora "evo imamo ako neko hoće" kao ono kad su playstatione valjali za duplo veće pare kad su se pojavili pa ko ima para nek kupi 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...