Jump to content

Tenis 2022/24


Lucky

Recommended Posts

Ode Rođa!

Један од најбољих тенисера свих времена Роџер Федерер опростио се синоћ у Лондону од професионалног тениса, а за крај каријере урадио је на терену нешто што вероватно нико никада није - протурио лоптицу кроз рупу између мреже и стуба за који је причвршћена.

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Први званични турнир за Ђоковића након Вимблдона - Новак допутовао у Израел
Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић допутовао је у Израел, где ће играти на АТП турниру у Тел Авиву.

 

Link to comment
Share on other sites

Mora da osvojaja poene da bi igrao godisnje finale. Brani dosta poena od prosle godine i tekuce je 15. od top 20 ove sezone (a ako ne odbrani te poene, ne igra u godisnjem finalu).

Posto mu je AO jos nedostizan zabranom ulaska u Australiju, osvajanje STP finala bi bio mnogo dobar korak ka vracanju na #1.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Zar Australija nije sad olabavila mere, valjda ce moci da igra u januaru?

jeste, ali on i dalje ima valjda onu zabranu od 3 godine koju su mu izrekli kad su ga deportovali, mislim da to ide po defaultu.

sad mora država tj. nadležni ministar da donese odluku da mu se to ukine da bi mogao da dođe 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ђоковић бољи од Чилића за титулу у Тел Авиву
Новак Ђоковић савладао Марина Чилића 2:0 (6:3, 6:4) у финалу АТП турнира у Тел Авиву. Новак 19. пут савладао хрватског тенисера и освојио 89. титулу у каријери.

 

Link to comment
Share on other sites

Kad smo već kod Nola 🙂

https://www.b92.net/zivot/nauka.php?yyyy=2022&mm=10&dd=07&nav_id=2224164

Quote

Novi insekt pronađen u Srbiji, nazvan po Novaku Đokoviću

Otkrivena je i opisana nova pećinska vrsta insekata za nauku, koja je nazvana Duvalius djokovici (Đokovićev duvalijus), u čast trofejnog teniskog šampiona Novaka Đokovića. Jedinstveni pećinski predator trčuljak pronađen je u Siminoj jami, na planini Povlen. Nova vrsta i Novak imaju zajedničke osobine - brzinu, snagu, istrajnost, sposobnost da opstaju u surovom okruženju, objašnjavaju naučnici. Ističu da je ovaj insekt predator u podzemnoj sredini, a Novak figurativno na teniskom terenu.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

85b976d17b97ef340f4a43767d65169d.jpg

Bravo Nolo!

Quote

Ђоковић надиграо Циципаса за титулу у Астани, 90. АТП трофеј у каријери
Новак Ђоковић савладао Стефаноса Циципаса са 2:0 по сетовима 6:3, 6:4 у финалу турнира у Астани. Новак је овом титулом и математички обезбедио играње на завршном турниру у Торину. Меч је траја само 76 минута игре.

 

1 hour ago, manson said:

Duvalius djokovici (Đokovićev duvalijus),

Đokovićev duvalijus :)))

Link to comment
Share on other sites

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић после две везане титуле на турнирима у Тел Авиву и Астани и даље је седми тенисер света, према најновијој АТП листи, објављеној данас. На самом врху није било промена, а међу најбољих десет пласирао се Американац Тејлор Фриц.

Новак Ђоковић има 4.320 бодова, а испред њега се налази Немац Александар Зверев са 5.040 бодова.

Quote

 

АТП листа

1. Карлос Алкараз (Шпанија) 6.740

2. Рафаел Надал (Шпанија) 5.810

3. Каспер Руд (Норвешка) 5.645

4. Данил Медведев (Русија) 5.245

5. Стефанос Циципас (Грчка) 5.065

6. Александар Зверев (Немачка) 5.040

7. Новак Ђоковић (Србија) 4.320

8. Тејлор Фриц (САД) 3.510

9. Андреј Рубљов (Русија) 3.480

10. Камерон Нори (Велика Британија) 3.445

...

32. Миомир Кецмановић (Србија) 1.340

53. Филип Крајиновић (Србија) 920

73. Ласло Ђере (Србија) 702

82. Душан Лајовић (Србија) 631  

 

Alkaraz prvi, majko mila ... Nadal drugi... 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.homeaffairs.gov.au/covid19/entering-and-leaving-australia

 

Quote

Latest update

From 9 September 2022, masks are no longer required on flights travelling to Australia.

From July 6 2022, the way you travel to and from Australia has changed. All travellers should be aware that:

  • People entering Australia do not need to provide evidence of vaccination status
  • People entering Australia do not need to complete the Digital Passenger Declaration or Maritime Travel Declaration
  • People leaving Australia will not be asked to provide evidence of their vaccination status
  • Unvaccinated visa holders do not need a travel exemption to travel to Australia.

It is important to remember that airlines, vessel operators and other countries may have specific requirements that travellers need to comply with.

Ako ima barem jednog pametnog coveka oko sebe u timu, da ga nagovori da ulozi zalbu na izrecenu meru zabrane ulaska (nadam se da vec jeste).

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nek' said:

Ako ima barem jednog pametnog coveka oko sebe u timu, da ga nagovori da ulozi zalbu na izrecenu meru zabrane ulaska (nadam se da vec jeste).

verujem da već jeste, a ne bi me čudilo ni da sam ministar donese takvu odluku samostalno, naravno pitanje je kakav će trenutak izabrati. da li neki "slobodni smo jej" pa na talasu toga da i ovo reši ili će mu odgovarati zbog drugih razloga lokalne politike.

u svakom slučaju ako izuzmemo da je đoka đoka, ako nekoga banuju a banovali su ga jer je došao nevakcinisan i samim tim ga deportovali, po nekoj zakonskoj logici trebalo bi da mu to ukinu ako već postoji takva opcija u zakonu imajući u vidu da okolnosti kažu da to više nije problem za državu jer i sama to više ne promoviše.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Lucky said:

verujem da već jeste, a ne bi me čudilo ni da sam ministar donese takvu odluku samostalno, naravno pitanje je kakav će trenutak izabrati. da li neki "slobodni smo jej" pa na talasu toga da i ovo reši ili će mu odgovarati zbog drugih razloga lokalne politike.

u svakom slučaju ako izuzmemo da je đoka đoka, ako nekoga banuju a banovali su ga jer je došao nevakcinisan i samim tim ga deportovali, po nekoj zakonskoj logici trebalo bi da mu to ukinu ako već postoji takva opcija u zakonu imajući u vidu da okolnosti kažu da to više nije problem za državu jer i sama to više ne promoviše.

I ja se nadam da jeste, ali samo on zna sigurno. Onaj upravnik teniskog saveza Autralije, Tili,  opet pusta vetar da "ocekuje da ce Novak da igra na AO", a ustvari ni o cemu ne odlucuje.

Mislim da je procedura takva da mora da ulozi zalbu. Nema samoinicijativnog ponistavanja od strane vlasti. Sledece godine nema izbora tamo, pa ce valjda da budu normalni.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Nek' said:

Mislim da je procedura takva da mora da ulozi zalbu. Nema samoinicijativnog ponistavanja od strane vlasti. Sledece godine nema izbora tamo, pa ce valjda da budu normalni.

ne kažem ja da će se ukinuti bez njegove žalbe, nego hoću da kažem da ima okolnosti da mu ukinu čak i da nije nolo jer su nekoga banovali zbog stvari koja više nije na snazi kod njih (zakon protivu covida).

Link to comment
Share on other sites

Smisao je kaznjavanje za nepostovanje vazecih zakona u tom trenutku. Ako sutra proglase pljacu legalnom ,nece pustiti automatski sve osudjene do tada.

Naravno, balvani odobre i izdaju vizu i onda balvani iz iste garniture ODJ tu vizu na samoj granici, jer im zakon ostavlja tu mogucnost. Tim sastavljen od balvana sa druge strane ne proveri sve okolnosti PRE polaska svog sefa, koji pola zivota provodi u putovanjima i neshvatljivo mi je da mu se desava takav propust.

I tako nastaje situacija s dva balvana na jarcu.

Vise nije ni pitanje vakcinacije.

Hajd' da vidimo sta nam Televisa presenta.

Edited by Nek'
Link to comment
Share on other sites

Kako stvari stoje, problema bi moglo da bude i 2023.

"Ono što možemo da kažemo je da Novak i federalna vlada moraju da se dogovore. Mi ćemo pratiti sve instrukcije nakon toga", rekao je Tajli za "The Age".

Tajli je nedavno obavio razgovore sa najboljim teniserom planete.

"Proveli smo neko vreme zajedno na Lejver kupu, pričali smo samo generalno. Rekao mi je da bi, naravno, voleo da se vrati u Australiju, ali zna da će to biti odluka federalne vlade. On je to prihvatio. To je privatna stvar između njih", objasnio je Australijanac.

Link to comment
Share on other sites

Al ova argumentacija mi je najbolja

Australia's former Home Affairs Minister Karen Andrews said this week she was opposed to the government lifting Djokovic's ban, saying it would be a "slap in the face" for Australians who have been vaccinated.


Pa to ko da kazes, e ljudi naruckali ste se govana, a ovima sto nisu hteli da kusaju ne smemo da popustimo, jer ispada da smo se za dzabaka najeli, iako znamo da jesmo :c

  • Upvote (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky changed the title to Tenis 2022/24

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...