Jump to content

Recommended Posts

Pocni slobodno, zaista je lagana da se nauci pogotovo na low levelu.

 

Znaci free to play. Imas 5 vrsta tenkova sa 5-6 nacija: light (scout, brzina), medium (scout, plus jak top), heavy (jak armor, relativno jak top, spor i ogromna meta), tank destroyer (sniper, jak top, stealthy, ali jako spor pogotovo na visim nivoima), artiljerija (pticja perspektiva, najjaci top, najsporiji reload i najsporije nisanjenje).

 

Levelujes tenkove tako sto skupljas experience points i istrazujes jace module (top, kupola, motor, itd.). Takodje i skupljas pare da kupis jace tenkove nakon sto si ih istrazio.

 

Partije traju oko 5-10 minuta, u zavisnosti od uspeha tima. Instant queue.

 

To je otprilike to za pocetak. Posle ces sa iskustvom da naucis taktiku, strategije, gde da nisanis, kako da se pozicioniras, itd.

Link to comment
Share on other sites

Imas i ovde video klipove koji ti objasnjavaju svasta nesto http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/234672-korisni-video-vodici/

 

I obavezno na pocetku odradi tutorial koji ti nudi, em ces skontati svasta nesto korisno, em dobijes i neku nagradu u vidu zlata ili kesa, ne secam se sad. 

 

I vrlo bitna stavka - na pocetku ces verovatno ginuti u prvih 2-3 minuta partije i svi ce moci mnogo lako da te ubiju, nemoj se obeshrabriti, postane mnogo bolje s malo iskustva :)

 

E da, i jedno moje nubzorsko pitanje - koji HUD koristite? Hocu da namestim da mi pise sa strane u sekundama vreme za reload, to mi je nekako najkorisnije od svih ovih custom hudova koje sam video, ima mozda jos neko preporuku za to sta staviti i zasto?

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ја тренутно фурам само обични нишан са додатим секундама за пуњење. Мислим да сам ишалтао минимум педесет трипова и вратио се на обичан. Или су нефункционални (нпр. преплиће ти се онај стационарни нишан и онај што се помера или нису довољно диференцирани по боји/облику), или су превише комплексни/штури итд. Мада, једно време сам фурао само crosshair од једног (мислим само на оно што се помера и повећава/смањује) јер није био испрекидан круг, него цео, што је било кул. Сад ме мрзи да то радим, иначе бих и сада ставио. Исто тако, имао је као неки блаааги тинт у оквиру круга.

 

Тако да сам ја прилично минимал што се тога тиче, ал оно, да дам неки свој инпут...

 

 

За артиљерију је корисно да имаш оно колико путује граната.

 

 

Од осталих трипова можда би корисно било:

-да ти пише угао тенка у односу на турет, да не шацујеш визуелно дал си се добро наместио

-упадљивије блинкање поквареног модула нпр.

 

не пада ми ништа на памет. А да, имаш минимап модове који ти цртају радио домет и домет докле видиш.

 

XVM има неке корисне уграђене додатке, типа колико си штете направио сваким поготком, има нацртано на мапи докле ти енџин црта тенкове итд.

 

Од тих иконских модова, ја најволем Aslain's мод, који се инкорпорира у XVM,

 

 

 

Имаш и оне забрањене, ако си у том фазону (ја нисам). Склањање жбуња, бели ''лешеви'', онај црвени ''одакле ме пуко'' показатељ да ти прецизније црта стрелицу, да ти је видљиво само оно што ти је видљиво од тенка кад је иза нечега итд. Мени то геј, ал колко видим, воле људи, чак и неки добри играчи се ложе:(

 

 

 

Гомилу визуелних модова имаш овде

http://mirtankov.net/

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Imas i ovde video klipove koji ti objasnjavaju svasta nesto http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/234672-korisni-video-vodici/

 

I obavezno na pocetku odradi tutorial koji ti nudi, em ces skontati svasta nesto korisno, em dobijes i neku nagradu u vidu zlata ili kesa, ne secam se sad. 

 

I vrlo bitna stavka - na pocetku ces verovatno ginuti u prvih 2-3 minuta partije i svi ce moci mnogo lako da te ubiju, nemoj se obeshrabriti, postane mnogo bolje s malo iskustva :)

 

E da, i jedno moje nubzorsko pitanje - koji HUD koristite? Hocu da namestim da mi pise sa strane u sekundama vreme za reload, to mi je nekako najkorisnije od svih ovih custom hudova koje sam video, ima mozda jos neko preporuku za to sta staviti i zasto?

To sam i uradio, hvala ti. Polako pocinjem da ulazim u srz igre :D

Link to comment
Share on other sites

@ zwerko:

 

e nemam pojma, skoro sam (rekoh to vec, ali mozda to i vishe nije tako skoro, meni deluje skoro xD) instalirao XVM, ali nisam chachkao nishan, zadrzao sam onaj stari, navikao sam na njega nekako :) prija mi :)

 

@ FTB:

 

lagano samo, daj sebi vremena, nemoj ako te previshe brzo spucaju u pochetku da dignesh ruke :) jako je zabavna igrica :)

 

ako ti neshto zatreba, slobodno pitaj, siguran sam da ce ti par nas sigurno izaci u susret sa odgovorom/savetom.

 

zpo ! :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam odusevljen igricom, ne mogu da vam opisem :) U pocetku sam se jako nervirao, ali i sami ste mi rekli da ce tako biti :) Sada je ok, igram od 11h kao majmun, ne mogu da prekinem, a laptop hoce da se upali koliko se zagrejao :) Mrzim vas zbog igrice!!! :D

ako ti nije problem mogu ti dati kod za nov nalog, dobices nesto golda i cini mi se oko 30 dana premiuma.... taman da te dooobro navucem na igru :}

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

Касније и није баш тако:) Мислим, на т9 си, изграјндовао си т10, он је шес и кусур милиона, плус опрема (милион, милион и по), претренирање, модули... А вероватно немаш много пара јер ниси претерано зарађивао са т9 којим си грајндовао:) То је отељавање од грајнда, паре су на каснијим нивоима битне јако и сто пута ћеш бити у фазону ''јој, дал да пазарим голд да купим кредите јој''. Са суперпершингом + тајпом + премијум налогом нон стоп сам у фрци с парама. Мада добро, ја волим да се ширим по гранама тако да ми треба више пара него неком другом можда, али опет, паре су највећи проблем у каснијој игри генерално.

 

А голд трошим углавном за скидање оне нескидабилне опреме, пошто је десет (ваљда толико) кинти скидање, што је џабе, а у супротном би грајндовао 500 000 ко магарац. Ако сам баш бахат, пребацим фри експ на неки тенк вишег тиера да му пазарим утоку, ал то сам урадио фазон једном у животу.

 

Иначе, Лупи брате, грајнд до тигра је један од готивнијих грајндова, не знам како ћеш неке друге грајндове да издржиш:) Тигар је добар тенк, само се треба навићи. Нисам га много играо, мало по тест серверу (ал сам играо поршеовог), треба га играти ко стандардне њемце и ето зезања. Ако се рујаташ, најебаћеш.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nismo se razumeli, ja sam mislio da uglavnom ljudi koji igraju high tier imaju premium i skupi se para jer ima tenkova sa kojim se farmuje mnogo bolje. A ja sa isuom sam mogao da sanjam da kupim objecta jednog dana kada se nakupi ~4 miliona :D A od tenkova imam bdr-a, arl44 i mt25 :D

Link to comment
Share on other sites

Па ја ти кажем да имам два малтене најјача манимејкера у игри и премијум налог, па ми је фрка с парама генерално:) Мислим, имам прилично господски сетап за зарађивање, капирам да мали проценат играча фура то, па опет осећам кризу на све стране, таква је игра:)

 

А од обичних тенкова најбоље зарађују т5, њих добијеш доста рано. Мислим, зато нисам ово разумео

uglavnom ljudi koji igraju high tier imaju premium i skupi se para jer ima tenkova sa kojim se farmuje mnogo bolje

јер су најбољи манимејкери од обичних тенкова т5 тенкови. На које тенкове мислиш?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa da, ali i bez premiuma ja se snalazim i sasvim mi je ok da igram igricu i nemam nešto previše muke. Hteo sam da kažem da je lakše da se snalaziš kada imaš premium kao što imaju sve što igraju veći tir :P Jer sigurno ima više para kada se ima premium. Ne kažem da je lako zaraditi, kažem da je lakše :P I da mi je ovih 300 silvera dnevno mnogo pomoglo, da ću moći zapravo da uzmem t9 zbog toga jer ne planiram da dajem pare za nešto što igram na svaka 2 meseca kada me uhvati :)

Link to comment
Share on other sites

Ko nije video, jer je deo vesti o light tenkovima i nagradama za top50 i top3 sa njima, deli se svakog meseca i 15-godisnji Premium nalog po uslovom da si u top3 sa najvise tierova. Recimo Doolio ima top3 u Tier 1,3,4,6,8,10 i stoga je dobio 15 godina dug Premium :D koji naravno vazi i za WoWP i za WoWS

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...