Jump to content

Recommended Posts

Kad me ubace u tire 8 a ja 6, dodje mi da zaplacem :D

Ja sam isto dosta dugo tako razmisljao, ali onda posle nekog vremena shvatis da je poenta da se ne nerviras i da od svake partije iskoristis maksimum. Dakle kad si 2 tiera nizi igras maksimalno povuceno, stekas se iza svih i pokusavas da uvaljas po koji pogodak. Pre neki dan u Type 58 dobih onu neku medalju kada roknes dva protivnika koji su dva tiera veći od tebe, ubio sam T54 Mod 1 i JT 8.8. Prosto je u takvim partijama najbitnije da se ne zanosis da ces moci da "nosis" partiju i da ne izleces da te ubiju bezveze, sve ostalo moze da prodje kul :)

kako ide drugari, ja jos trecinu nemaca da zavrsim sutra i posle mi ostaje dva dana za kineze, sto je ipak nedovoljno tako da cu uzeti vaucer...jel nije bitno kad ga uplatim, smo da zavrsim sve ostale?

Meni ostalo jos 20ak ubistava za kineze i malo vise dmg da napravim, tako da racunam da danas ili sutra lagano zavrsavam. Mislim da je nebitno kada kupis vaucer, on ce ti samo pokazati tamo da si ispunio taj deo misije i to je to. Samo nemoj ono bas u 5 do 12 da ne bude nije proslo na serveru i to :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa u startu sam imao izbor WZ-132 i T-34-1, s tim da ni jedan ni drugi nisu bili izgrindani u fullu. Onda sam skotao da od skauta nece biti bas puno vajde i kupio Type 58 ponovo, on je t6 i lakse se prave killovi, ali sad vidim da zaostajem s dmg pa njega vise i ne igram. U medjuvremenu sam uz pomoc x3 i free xp izgrindao T-34-2 pa sam sad uzeo njega umesto T-34-1 jer pravi vise dmg, i cekam da istrazim onaj 122mm top pa da pravim dmg kao IS :) Tako da u sustini mediumi su keva za ovu moju misiju, to mi je zakljucak :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto dosta dugo tako razmisljao, ali onda posle nekog vremena shvatis da je poenta da se ne nerviras i da od svake partije iskoristis maksimum. Dakle kad si 2 tiera nizi igras maksimalno povuceno, stekas se iza svih i pokusavas da uvaljas po koji pogodak. Pre neki dan u Type 58 dobih onu neku medalju kada roknes dva protivnika koji su dva tiera veći od tebe, ubio sam T54 Mod 1 i JT 8.8. Prosto je u takvim partijama najbitnije da se ne zanosis da ces moci da "nosis" partiju i da ne izleces da te ubiju bezveze, sve ostalo moze da prodje kul :)

Smatram da bi najvise trebalo 1 tier preko da se igra, ovo sa dva tiera uopste nije realno. Hvala na savetu svakako ;)

Hated by some...Loved by few...Respected by all...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam KV-13 bio uzeo samo zato sto mi je bio "usput" :) Odigrao sam s njim 20 partija i batalio ga, nije mi trebao za research bilo cega. Fakat u to vreme nisam nesto gotivio mediume pa bi bio nekako meh, mozda sada i ne bi bio tako los. S druge strane T-43 me je vrlo skoro odusevio, ono WN8 s njim mi je skoro 2000 na preko 100 partija, bolje od bilo kog tier 7, a konkurencija ogromna i jaka. T-43 je malo problematican s probijanjem tenkova, dosta je mala, ali je vrlo mobilan i kupola moze dosta da dinguje, meni je bas nekako legao. 

Ali ono sto ti treba da odlucis jeste da li ces nastaviti dalje sa medium tenkovima ili ides na heavy. KV-13 vodi na IS, tj granu teskih tenkova (koji su sjajni da se razumemo), a T-43 vodi na T-44 i dalje mediume. Ja sam sad na toj grani sa mediumima i T-44 isto ima malo problem s probijanjem (doduse nisam ga istrazio skroz), ali posle je T-54 jebac keve i dalje medium tenkovi. Tako da zapravo ti je ta odluka T-43 ili KV-13 vise sta ces ici dalje, osim ako neces da istrazis i jednog i drugog, sto nije lose ako oces da ides na obe grane. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Zwerko jos jedno hvala na iscrpnom odgovoru, bice na kraju da cu ici na obe varijante... iskreno probao bi malo heavy liniju, dugo igram sa medium'om pa mi postaje dosadno :)

Samo jos jendo pitanje i necu da vas davim, kakva je situacija sa posadom... da li da uradim retrain posade i koliko je isplativo ili jednostavno da ide nova posada?

Edited by Gospodin

Hated by some...Loved by few...Respected by all...

Link to comment
Share on other sites

Eh braticu, kada sam ja igrao KV - tada je to bio obican tenkic (ne podeljen na 2 kao danas) i isao je u tier IX da se bori sa e75 i ekipom (gde je tada bio izmedju ostalih i is4), tako da ovo za 2 tiera je realno najbolje resenje. Nekada si na vrhu, nekada u sredini, nekada na dnu, to je realan odnos snaga da naucis sve sto treba i kada treba :) E a sada sto se tice same teme - nikoga ti ovde ne mozes da davis - ovo je tema o igri koju svi volimo da igramo, zato slobodno pitaj, svako ce ti odgovoriti cim pre :) Makar tako oduvek dozivljavam ekipu na ovom forumu :)

Odgovor ne tvoje pitanje, zapravo savet koji ti dajem krece ovako: ako imas srebra, a ne planiras da zadrzis neki tenkic, onda tu posadu radis retrain za sledeci tenkic itd. . Naravno za takve stvari nikada nije lose sacekati onaj popust na trening posade od 50%, jer ume da ustedi srebra, narocito u ovoj, vec pomenutoj situaciji. E sada, ako planiras da zadrzis tenkic, imas uvek opciju da isti koristis kao bazni za treniranje posade (tipa ja to radim na nekim tenkicima tier VI koje volim da igram, odnosno tu posadu prosledim na neki sledeci, a nova dodje na taj anti-stres tenkic (jer, budimo realni tier VI je anti-stres za moj ukus (Kv2, derp mode)). Mada, ja trenutno imam problem sa viskom posada - nemam pojma gde cu ove zenske vise da stavljam, ali dobro.., Dosli smo do toga da mi dve i po posade (uskoro tri) stavlaju sminku pre nego sto krenu da voze tenkic :) U principu posada na 75% (+8%) i te kako ume da znaci na tenkicu, narocito kada i ako dodas ventilaciju (gde god da to moze) i da, poprilicno se to oseti u igri u odnosu na 50% (+5%). Ako sam nesto preskocio u odgovoru pardoniram :)

I da, da ne ostanem nedorecen za nesto drugo - GZ ZWERKO ! :D U zdravlju srebro da ti donesi i fragove lepe :) Mnogo medalja tvojoj posadi itd... :D

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Covece pa slobodno davi, za to forum i sluzi :) 

Evo Tzarinho ti je odgovorio za posadu, u sustini se skoro uvek isplati da je prebacis ako ne zadrzavas taj tenk da jos igras s njime, realno te kosta isto prebacivanje i angazovanje nove a ovi su bar nesto naucili u borbama :)

E da, i ako ides sa KV-13 na IS imaj u vidu da sa Tier 7 tenka ponovo istrazujes Tier 7 doduse heavy tenk. I takodje imaj u vidu da kada prebacujes posade s razlicitih klasa, tipa s mediuma na heavy je -20% penal za srebro, a valjda -40% skila za free trening, to je malo nezgodnije. 

Edit: I da, fala na cestitkama :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Sad odgledah review koji ste uradili za SU-122-44 i koji se nalazi u sekciji Vesti na sajtu. Klip je ok uradjen. Krenulo se sa nekim profesionalnim pristupom sto mi se i svidelo, ali kad je poceo sam game i kad je decko koji je igrao krenuo da proziva saigrace i neprijatelje nazivajuci ih "retardima", ceo klip je izgubio smisao, ujedno davajuci samom sajtu losu reputaciju.
Ovo je samo blaga kritika i neko moje opazanje. Vidite da ispravite to ubuduce :)

Poz 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se, u pravu si, rekao sam mu ja odmah da to vise svakako ne sme da radi jer prosto nije nit njegov privatan nalog nit je normalno to tako raditi na klipu. Problem je samo sto je ispala do jaja partija pa nismo mogli sad to da izbacimo, ali svakako ni ja ne odobravam to u igri. Mislim ja sam onaj sto kenja pored :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...