Jump to content

Ubice mog oca


Recommended Posts

RTS, nedeljom od 20h

Čoveče, prva kriminalistička serija u Srbalja. Alal vera!

Što bi rekao moj ortak, nije te sramota kad gledaš. Druga epizoda je znatno bolja od prve.

Nije loša stvarno. Mnogo klišea i opštih mesta, mnogo toga ukradeno iz američkih serija što negde funkcioniše a negde ne, muzika skoro pa katastrofalna. Glumci su (ne svi) malo drvenasti, ali to je opšti problem naše glume na teveu i filmu. Dijalozi su od dobrih do užasnih. Ne mogu da shvatim da posle svih ovih godina ne mogu još uvek da naprave sliku i zvuk da imaju osećaj kakav treba da imaju, a ne isprane boje i šupalj zvuk.

Ali je serija, bar meni, sasvim okej. Čak je uzbudljiva i čim se čovek navikne na likove odmah pronalazi sijaset opravdanja zašto su baš takvi. Zadovoljan sam (za sada) iako možda tako ne zvučim, u stvari više sam srećan ako ova serija potera jače RTS produkciju pa i ostale produkcije da urade nešto što ima smisla (kao što ovo za sada deluje).

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Prepuna je klisea, sto kaze bolkonski i ponekad bas cudnih dijaloga, ali je ipak osvezenje za domacu produkciju.

U svakom slucaju, nadam se da ce kad se izgura prva sezona (10 epizoda), da nastave sa snimanjem, mozda budu kopirali foru sa True detective, sledeca sezona druga prica.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

odgledao sam ove prve tri, nije loše, ali mi je najupečatljiviji detalj razlika izmedju ovih old skul prekaljenih glumaca i ovih mladjih (uključujući i Kostića) koji su jednostavno očajni. Ova scena danas kad su kao pijani  u kafiću, je toliko bila loša da je možda trebalo da ih stvarno puste da se oleše ko zveri, pa da onda snimaju, jer je ovo bilo presmešno i preglupo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Za sada mi je dobra serija. Generalno se slažem sa Boletovim komentarom, s tim da sam za nijansu zadovoljniji.

Jedino što mi bode oči je sam Vuk Kostić i neke njegove scene, gde tetura kroz dijalog kao da odgovara za dvojku iz biologije. A onda mu zapadne pitanje koje je video na BBC Life, i iskida.

Link to comment
Share on other sites

Ja nekako tripujem da Vuk Kostić ne glumi nešto specijalno mnogo taj lik. Odnosno kad krene da tripuje da glumi, zasere. Dok tera "rtaća iz kraja" ili klasik džibera sa problemom u flaši, sve pet

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

bila je davno neka pilot epizoda o odeljenju za narkotike... pogledao sam to i bio sam u fazonu da ce serija biti vise nego dobra... ali nikada nisu nastavili sa snimanjem... jebem li ga koji je razlog... ja bih se kladio na to da je bila isuvise nalik na stvarnost... 

slazem se uglavnom za ubice mog oca... ja ne primecujem efekte, zvukove i ostale stvari... to mi je potpuno nebitno (osim kada moram da drzim daljinac kao da igram neku simulaciju i pojacavam smanjujem dok odrzavam apm iz najboljih sc dana zato sto jebeno ili ne cujem ili mi usi krvare)... zasmeta mi ponekad vuk i suvisni dijalozi, ali je serija po meni dobra i gledljiva... nadam se da ce biti jos bolja...

btw. sumnjiva lica su mi vrlo zanimljivo odradjena i gotivim da ih gledam...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...