Jump to content

Put Jordana


FATA

Recommended Posts

Obzirom da se drzava nalazi u zarisnom podrucju i da se na zapadu, severu i istoku granici sa drzavama gde se vode zestoki ratovi poslednjih godina, ne verujem da se puno ljudi odlucivalo na put, ali opet, kazu da je situacija tamo stabilna i da su turisti uvek dobrodosli pa je mozda druga prica... Da li je neko bio ili zna nekog ko jeste ili ima bilo kakve informacije vezane za Jordan?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, FATA said:

Obzirom da se drzava nalazi u zarisnom podrucju i da se na zapadu, severu i istoku granici sa drzavama gde se vode zestoki ratovi poslednjih godina, ne verujem da se puno ljudi odlucivalo na put, ali opet, kazu da je situacija tamo stabilna i da su turisti uvek dobrodosli pa je mozda druga prica... Da li je neko bio ili zna nekog ko jeste ili ima bilo kakve informacije vezane za Jordan?

Iz Izraela sam usao tamo na neku turisticku turu jednodnevnu i to je bilo tamo 2009 ili 2010 godine ne secam se vise. Bilo je sve ok i nisam imao nikakvih problema. Za ulazak ti treba viza na granici valjda je kostala negde oko 50 evra ne secam se vise. Sve u svemu tu ima mnogo lepih stvari za videti. Zapravo i sam Izrael ima nekoliko jako lepih destinacija sa Rimskim utvrdjenjima i obavezno posetiti muzej u Jerusalimu. Petru obavezno posetiti pa posle mozes i do Eilata prelepo mesto.

Edit: Proveri samo odakle mozes da udjes u Jordan jer se secam da su mi nesto pricali da su granice bile zatvorene i da se po nekad zatvaraju tako da valja proveriti ako ulazis iz Izraela.

Edited by Majstor bora
Link to comment
Share on other sites

Ako ti nešto znači, ja sam bio u Izraelu i Palestini pre par godina i situacija nije bila toliko strašna. Zanimljivo mi je bilo to da je lakše sleteti i kročiti na tlo Izraela, nego što je otići po pitanju sigurnosti na aerodromu. Sećam se da kad sam sleteo, samo me je jedna riba koja je deo vojnog obezbeđenja random zaustavila i kad je videla da sam bio u Egiptu, 10x me pitala zašto sam bio tamo, kada sam joj 10x rekao da imaju najlepše more za ronjenje, onda me pustila. Kada  sam trebao da letim nazad, 1h je trajala samo sigurnosna provera, intervju sa vojskom i policijom. Imaju 100 pitanja, a svako te pitaju 5 puta, kao da ne slupaju odgovore, samo gledaju tvoje reakcije dok odgovaraš. :D

Situacija na "granici" Palestine i Izraela ume biti malo zajebana, ali bilo sve cool dok sam ja bio. Verujem da je Jordan što se tiče turizma daleko sigurniji.

Link to comment
Share on other sites

Mogu da te spojim sa drugarom koji zivi i radi u Amanu zilion godina, pa kapiram da moze da ti da sve informacije koje te interesuju

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Moj drugar je negde 2008. živeo jedno šest meseci u Amanu. Moguće da se nešto se izmenilo od tada ali kaže da su vrlo prijatni prema strancima (pogotovu što je on onako bledunjav i plav pa više liči na nekog severnog evropljanina nego na prosečnog Srbina). On je ono i iznajmljivao kola, vozio se sam kroz pustinju na Mrtvo more i u Petru, baš nikakav problem nije pomenuo. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

@Crash Override

Hvala na infou, ali mislim da cu ostaviti Izrael za neku drugu prliku jer Jordan sam po sebi ima toliko toga, a i sumnjam da ce mi biti dovoljno ovih 10 dana da obidjem sve sto zelim obici.

@gruja

Ne volim da cimam tudje prijatelje jer onda ispada kao da imaju neku obavezu, ali ako te ne mrzi pitaj ga vezano za vizu da li sam u obavezi da je platim ako cu boraviti tamo 10 dana...

@ostali

Generalno je dobra situacija barem iz onoga sto sam mogao da pokupim sa neta, ali rekoh da priupitam ako neko ima info iz prve ili druge ruke obzirom da od 2010 kuljaju ratovi na tim prostorima.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...