Jump to content

Parking na aerodromu


Recommended Posts

Preko leta picim do CG avionom, pa cu morati na 5-6 dana da ostavim auto negde u Beogradu. Racunicom da, ako ga ostavim ispred zgrade nekog od drugara (pod uslovom da mi ne poskidaju tockove i tako to), dolazim do toga da cu potrositi 2,5-3k dinara u svakom slucaju na taxi do i od aerodroma (lupam, ne znam cene, nisam se vozio nikada taksijem na toj relaciji). Imam i varijantu onog busa, koji je skroz ok, ali let mi je nesto bas rano ujutru, a nisam jos gledao red voznje, pogledacu vec.

Da bih izbegao cimanje, video sam da postoji ovaj parking p7, koji je pre par godina kostao samo 150din dnevno, a sada su digli na 600.

http://www.beg.aero/lat/strana/21231/parking-p7

Da li neko ima iskustva sa ovim? Koliko je bezbedno ostavljati auto tamo?

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Imaš ovo - http://parking-servis.co.rs/cyr/garaze-i-parkiralista/garaza-aerodrom/ mislim da to nije isto što si linkovao i tu drugar redovno ostavlja auto. To je parking servisova garaža, ima makar rampe, osobu 24/7 etc,  natkriveno je, tako da bi trebalo da ti je siguran auto tu. Koliko vidim ispod 4k je 7 dana.

Bus koji ide od Slavije je takođe topla preporuka, fino cepa, mislim da je 200-300 din karta i ide na svakih 20 min - http://www.beg.aero/upload/a1_mapa_i_red_voznje.pdf

rekavši sve ovo, ja a i oni mahom koje poznajem radimo ovu vićinu opciju 2 - neko te preveze i vrati kola do sebe i posle te pokupi.

Link to comment
Share on other sites

Nisan nikad parkirao na tom P7 parkingu, obicno parkiram u onoj "zatvorenoj" garazi desno. 65 dinara je sat a postoje i neki aranzmani ako ostavljas par dana samo se nisam raspitivao oko cene jer obično idem samo na jedan dan.

edit - tek sad videh Luckyjev post. To je ta koju je linkovao.

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

U sustini ne volim previse da cimam ljude(u smislu da ustaju u pola 5 da bi me vozili na aerodrom, i sl), pa sam zato vise za kombinaciju da se sam iscimam.

Najverovatnije cu ostaviti auto tu blizu novog merkatora, tu mi zivi ortak, i taman mogu da hvatam taj bus kod fontane. Jeste da ujutru ide na sat vremena pa mozda stignem mnogo rano, ali lagano, taman da se popije kafa pred avion.

Ili to, ili krajnji slucaj, ta garaza. Nije neki auto pa da mora da bude pokriveno(zbog nevremena i sl), ali vec su dva puta pokusali da ga obiju dok sam ziveo u blokovima, a ne znam kakvi su surcinci, posebno tamo gde ne znam da li ima kamera ili nesto slicno. :)

Nisu ni uspeli da ga obiju, samo su mi napravili stetu, morao da popravljam bravu, a sve sto su mogli da uzmu je prva pomoc kojoj je istekao rok.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, manager said:

radi jedan kafic celu noc, ali kafa i nije bas jeftina, tipa 260rsd je..

da ne pričamo da je pritom užasna :(

ALI, videh kad sam nekoga skoro vozio da ima sad valjda šoljica ili kofein na aerodromu otvoren, ali tamo u bescarinskoj zoni kad se prođe pasoška kontrola, tako da eto, makar možda tu može da bude ok kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Lucky said:

da ne pričamo da je pritom užasna :(

ALI, videh kad sam nekoga skoro vozio da ima sad valjda šoljica ili kofein na aerodromu otvoren, ali tamo u bescarinskoj zoni kad se prođe pasoška kontrola, tako da eto, makar možda tu može da bude ok kvalitet.

Otvorili su kafeteriju :)

Link to comment
Share on other sites

E da, to sam video pre par nedelja kad sam se vracao za CH (ako mislite na likove sa standom koji prodaju kafu za poneti).

Deluje ok, mada su i oni imali neke nabijene cene, ako se ne varam. U svakom slucaju, dolazim za 3 nedelje na neku svadbu, pa cu bas da isprobam.

Da promenim naziv topica u Parking i kafa na aerodromu :D

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

ili čitav neki "small hacks" oko aerodroma :) pošto tipa nema normalne prodavnice čim dođeš u taj krug, ima ona NIS pumpa desno sa relativno normalnim cenama u odnosu na bilo šta na aerodromu, i tako ti fazoni :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...