Jump to content

Gde da nabavim džamper za HDD


Dz

Recommended Posts

prvo mi je trebalo 10min da skapiram šta ti je potrebno ... to će ti dati u servisu za kompove bilo kom gde popravljaju te starije, ne verujem da to iko prodaje. verovatno čak i mi u redakciji imamo na nekom starom hardu al' ne mogu sad da proverim. ili odeš u tipa servis comtradea (slučajno mi pade napamet iako je u tri lepe) i tražiš im da ti daju, imaju sigurno, a možeš i kod ovih sitnijih servisera "po kraju".

Link to comment
Share on other sites

ako me sećanje služi, a verovatno me ne služi, na većini krštenih hardova je podrazumevano bilo da bez džampera rade kao "cable select" tj. automatski odrede da li su master ili slave na osnovu pozicije na kablu. znači probaj da izvadiš džamper i iz drugog uređaja na grani, trebalo bi da prošljaka.

Link to comment
Share on other sites

ako me sećanje služi, a verovatno me ne služi, na većini krštenih hardova je podrazumevano bilo da bez džampera rade kao "cable select" tj. automatski odrede da li su master ili slave na osnovu pozicije na kablu. znači probaj da izvadiš džamper i iz drugog uređaja na grani, trebalo bi da prošljaka.

 

Ako izvadiš sve jumpere hard diskovi će raditi ovako

WD  MASTER sam na kablu

MAXTOR  - SLAVE

SEAGATE - SLAVE

QUANTUM - SLAVE

HITACHI - SLAVE

SAMSUNG - SLAVE

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...