Jump to content

Prodaja kola - kako provaliti odgovarajucu cenu


MikroStalja

Recommended Posts

Odlucih se da prodam svoju Jettu, ali realno nemam nikakvu ideju kako da ga cenim. Gledao sam na AMSS sajtu, imaju neku katalosku procebu, ali mi se cini da je to premala cena u poredjenju sa nekim od Jetta koje sam video websajtovima sa auto oglasima. Jel ima neko nekog pouzdanog da mi odredi cenu polovne Jette ili da krenem ofrlje, pa da vidim gde ce to da me odvede?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti tu nema neke uopstene mudrosti, sve je pitanje koliko si realan u proceni svojih kola, koliko ti se zuri da ih prodas i na kraju krajeva i koliko ces imati srece u tome. Naravno prvo uzmes prelistas oglase pa vidis kako se krecu cene, onda vidis da li tvoj auto ima nesto bolje od slicnih - tipa prvi si vlasnik pa je originalna kilometraza, tipa ima neku bolju opremu i sl, ako imas nekih tako prednosti onda toliko i korigujes cenu na vise ili ako imas nekih mana koje su vrlo vidne onda naravno nanize. I dosta zavisi od toga koliko ti se zuri s prodajom, ako ti nije frka krenes s visom cenom pa posle nedelju dve ako te niko ziv nije pozvao niti se interesovao spustis malo pa da vidis sta se desava. Ja kad sam prodavao jedan jedini put svoj auto isto sam tako konsultovao drugara "strucnjaka" koji mi je savetovao da stavim kao pocetnu cenu 1.000 evra manje nego sto sam stavio, ja sam bio u fazonu "ne zuri mi se, stavicu visu pa da vidim da li ce se neko javiti", i prodadoh ga bukvalno sutradan za 200 evra manje nego sto sam stavio. Dakle da sam slusao strucnjaka prosao bih dosta losije :) Na kraju krajeva moguce da sam samo imao ludu srecu, ali opet to nije neka merljiva kategorija :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nisam hteo da bude prica o konkretno mom slucaju, nego generalno kako odrediti tu prvu cenu.

Ponuda/tražnja, stanje, kilometraža.... u odnosu na ove ostale iz oglasa, koji s redom uvezeni, ti si prvi vlasnik ovog, imaš potvrđenu km itd..

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...