Jump to content

Designer pad ?


exile

Recommended Posts

Nisam bio siguran di ovo da metnem pa reko ajde ovde


Hteo bih zeni da kupim onu tablu za crtanje, da bi mogla recimo u photoshopu da crta rukom i tako to, znate kako to ide vec

Posto se ja uopste ne razumem u te stvari niti znam sta treba gledati i kako, da li neko od vas ima iskustva sa ovim stvarima, na sta da obratim paznju gde da vidim itd ?


Neki okej entry level fazon da bude, samo sto nemam ideje koliko se krecu cene pa ne znam ni koliko okvirno mora da se izdvoji za ovako nesto

 

Link to comment
Share on other sites

Pa pazi ona je generalno slikarka, jezivo dobre slike slika ovako, ulje na platnu, i ostale te tehnike... Znam da bi htela isto malo i dizajnom da se bavi, pa gledam mozda ovako nesto pomogne


Za koje sve programe moze da se koristi ovo cudo, odnosno za sta ima smisla koristiti ?

Link to comment
Share on other sites

Do jaja, taman za to i treba. Je l' treba ici na onu varijantu da podloga bude osetljiva na dodir ili to nije toliko neophodno ?

ovo mi izgleda interesantno:

http://www.itsvet.com/proizvod/wacom-bamboo-fun-pen-+-touch-small-cth-470s-en/comp_comp_tablets/96/111

Mislim da je to samo fazon ako ces da ga koristis kao veliki trackpad a zasto bi to radio pored normalnog misa? Tako da mi ta funkcija deluje vise "ubacili smo zato sto nam se moze", nego sto je nesto bitno. Mislim da je to ta ista sto imaju ovi moji na poslu, ne znam samo za velicinu, posto ima neka veca i manja, ali mi po ceni deluje da je to to. 

 

Monitor nema nikad nista kad dodjes s ulice, a kad narucis, onda nije ta cena, jer nisu updateovali cenovnik prema distributeru, kako ti saopste.

Ja sam kupovao par puta i najcesce je bio taj slucaj da nisu imali tu kod sebe, ali tipa ako nazovem ujutru nabave mi za popodne, sto mi je isto ok. Pritom mi se jednom desilo da sam hteo na brzinu da kupim hard jer je prethodni crkao i jedini su oni tu negde u centru grada imali. Za cenu se ne secam koja je bila prica ali mi nije nesto ostalo u glavi da muljare, bilo je to manje vise to sto im je i na sajtu pisalo. Mada tu opet moze da bude pitanje koje komponente i sta, kazem prosto meni se nije desilo. Na srecu nisam imao potrebe za cimanjem garancija i sl, ali koliko vidim od distributera su tako da valjda ne bi trebalo da bude problema. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

taj Monitor shop ima sve najjeftinije

ne znam jel iko uzimao nesto kod njh nekad

oftopik: ja sam kod njih pazario Dell U2412M za 25800 dok je u Emmiju, Gigatronu i kod ostalih bio preko 27000 (bas pre onog nerealnog poskupljenja, kad je u jednom trenutku dostigao i 40 hiljada).

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

Posluju oni vec sigurno 20ak godina, tako da nisu neka tasna-masna firma, ali su naravno dosta mali. Uostalom kazem daju distributerske garancije, pa cak i ako oni puknu mislim da mozes da resis, oko toga ne bih brinuo. Sad da li je cena ista kao i na sajtu je druga prica, ali te nista ne kosta da proveris.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...