Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Dule, od kad se u DZu ne daju antibiotici i diklofeni (intravenski/muskularno)? Pun mi je k onih sestara koje mi vikendom uredno šalju na kliniku ljude u civilu. Jeste da su operisani/lečeni kod nas, ali brate kao da rade u cvećari pa to nije opis njihovog posla.

Još je danas ta neka orl sekcija, radili tri operacije, čekam jednu karotidu da pukne.. I tako. Dežurstvo snova.

Edit typo.

Edited by rbds

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Dule, od kad se u DZu ne daju antibiotici i diklofeni (intravenski/muskularno)? Pun mi je k onih sestara koje mi vikendom uredno šalju na kliniku ljude u civilu. Jeste da su operisani/lečeni kod nas, ali brate kao da rade u cvećari pa to nije opis njihovog posla.

Još je danas ta neka orl sekcija, radili tri operacije, čekam jednu karotidu da pukne.. I tako. Dežurstvo snova.

 

 

jedino znam da je pravilo da se ne daje longaceph venski u ambulanti vec mora u bolnickim uslovima (ne znam ni ja tacno zasto)...ostalo ide uglavnom, makar kod nas

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

jedino znam da je pravilo da se ne daje longaceph venski u ambulanti vec mora u bolnickim uslovima (ne znam ni ja tacno zasto)...ostalo ide uglavnom, makar kod nas

Šta je teško ubosti venu? :D juče sam imala penicilin i diklofen. (im)

I nije prvi put da mi šalju random dz/ovi.

Odoh da spavam, ovo dežurstvo mi je bilo previše mučno. Oko 22h je došao dr sa sve armanitorbicom (sa moje klinike) da uzme bez pitanja (ukrade) od dežurnog osoblja pola flaše kisele i jedan sok, jer im je pukla organizacija i nisu imali sa čim ljude da posluže. Ciganisanje teško.

Aj pa tako..

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Šta je teško ubosti venu? :D juče sam imala penicilin i diklofen. (im)

I nije prvi put da mi šalju random dz/ovi.

Odoh da spavam, ovo dežurstvo mi je bilo previše mučno. Oko 22h je došao dr sa sve armanitorbicom (sa moje klinike) da uzme bez pitanja (ukrade) od dežurnog osoblja pola flaše kisele i jedan sok, jer im je pukla organizacija i nisu imali sa čim ljude da posluže. Ciganisanje teško.

 

 

lol, pa nije tesko ubosti venu, ali po protokolima se neki lekovi daju samo u bolnickim uslovima, to valjda znas

 

dragance, mislim da je manje cekanje na ocnoj klinici kcs za operaciju katarakte, ali i tamo je verovatno tipa 6 meseci

 

btw, jedna od tema na kongresu je bilo nasilje u porodici i svi su po difoltu pricali samo o nasilju prema zenama...ok, to jeste preko 90% slucajeva, ali nerviraju me te feministicke definicije svega

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

A realno Dule koliko znas slucajeva da je zena prebila muza? :) Mada ne znam jedino kako se tu uklapa nasilje prema deci u porodici, jer kapiram da oni koji premlacuju zene u dosta velikom broju slucajeva premlacuju i decu (i nemojmo sad onu pricu "batina je iz raja izasla", ne pricam o nekim normalnim slucajevima, nego o onima gde se izivljavaju). 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

nashe zdravstvo definitivno ftw.. babi pre 6 meseci zakazali pregled kod ochnog na VMA, bila pre 2-3 dana na pregledu i zakazali joj operaciju katarakte za DECEMBAR.. pa jebo mater..

 

Ja ne znam odakle više te babe/dede sa kataraktama vade?! Taman pomisliš da su ih sve operisali, ali ne.. Dođe nova tura sa "pogačicama" preko oka. Njihov operativni program je gori od našeg (orl). Rade pod opštom i lokalnom anesteziom, bude dnevno i po 30 intervencija.

 

lol, pa nije tesko ubosti venu, ali po protokolima se neki lekovi daju samo u bolnickim uslovima, to valjda znas

 

dragance, mislim da je manje cekanje na ocnoj klinici kcs za operaciju katarakte, ali i tamo je verovatno tipa 6 meseci

 

btw, jedna od tema na kongresu je bilo nasilje u porodici i svi su po difoltu pricali samo o nasilju prema zenama...ok, to jeste preko 90% slucajeva, ali nerviraju me te feministicke definicije svega

Za venski pa ok, ali ove muskularne.. :D ni to im ne ide.. Rade u cvećari, opušteno.. ;)

Nasilje nad muškarcima je više psihičke prirode..

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

to jeste, ima onih "sestara" koje su zavrsile neki kurs pa se prekvalifikovale bukvalno iz cvecare

 

a za nasilje, da znam licno par slucajeva pacijenata da ih je zena tukla, a socijalna radnica koji radi u dz nam kaze da joj na 10 zena dodje jedan zlostavljani muskarac...da ne pominjem sto nasilje nije samo fizicko nasilje

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...