Jump to content

EXIT 2015


prota_

Recommended Posts

Ja bio samo u nedelju.

Prvo Faithless, koji me je brzo smorio. Posle otišao na HNS, Enei (Classic DnB set) gde mi je bilo kul, kao zagrevanje za arenu. Tamo otišao na Leftfield koji je baš smorio, posebno kad su izašli na bis :D Mislim, ok je to muzika, ali nikako za Dance arenu od 1 do 3. ToU se nešto do jaja istripovao, nisu furali svoj fazon, ali meni su legli zato što sam većinu njihovog seta zabo i sedeo sa strane. Dixon, Mobile disco i Flugel pokidali IMO.

poz za sve rurgare koje sam sreo o/

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

ja bih pisao izveštaje, da sam imao o čemu da pišem :D

bio sam sve dane, manje više sve što sam hteo da čujem bilo je u četvrtak i tad sam zatrudneo od glavobolje i otišao kući u 3 ujutro. čuo sam samo leu, milićevića i milosavljevića kako prže po areni, kasnije sam se s grujom dogovorio da je to bio najbolji nastup večeri.

manu čao je bio manu čao, baš ono što sam i očekivao. meni bio super al se masa nešto smorila jer nisu čuli king of the bongo u originalnom izdanju ili šta god pa ovi nisu ni izašli na bis. 

motorhed sam uspeo da ulovim poslednjih 15 minuta i bilo je prašenje pa mi bilo žao što nisam odslušao ceo koncert. faithless mi je bio onako, dosadnjikav, čuo sam šta sam hteo da čujem, doživeo onaj kolektivni trans na we came one na kraju i otišao dalje. tale of us set sjajan. 

 

hajaljt exita mi je hns, ove godine no sleep stage. drugi i treći dan je tamo bilo baš pakleno, naslušao sam se toliko dobrog tehna da mi se ni ne isplati neko vreme da idem po rejvovima. cw/a, reaxis, sleeparchive, mooy, radial su apsolutno oduvali. čuo sam još neku gomilu gluposti, al ništa vredno pomena.

 

exit je ove godine tehnički izveden sjajno, možda i najbolje do sada. zvuk jebeno savršen, scenografija brutalna, al zato masa očajna. imao sam osećaj kao da je exit podeljen na pola. pola za tdi ekipu, pola za nas NORMALNE(!). ove godine više nego ikad je bilo ljudi koji dođu i ukampuju celu noć na areni pa je drugi i treći dan tamo bila nemoguća gužva gomile ljudi koja ne zna da se ponaša u masi. al bože moj, pretpostavljam da moraju od nečega da zarade. 

 

bilo kako bilo, fino sam se proveo. topli pozdravi za coku, šarulju, leška, unku, nigrolu, vegea, endrea, dunju, gruju i nemam pojma koga još!

Link to comment
Share on other sites

Za razliku od nas, Exit je ove godine dokazao da je itekako u koraku sa vremenom. Kada kazem to, mislim na cinjenicu da nije uopste prilagodjen nama "prefinjenim" prdonjama, vec novijim generacijama, sto je dokazao i odziv, odnosno to da je ovo najposeceniji exit ikada. Sta to zapravo znaci? Znaci da su u dusu pogodili nase klince i naterali ih da se spuste na djavu (emeli sande, john newman, capital cities, tom odell od hedlajnera, a hardwell i garix (za gariksa sam prvi put cuo sad :DD) na areni). To su sve manje vise one hit wonderi koji su dovoljno kul da dovedu klince, pa i tu pomenutu tdi ekipu jer to zapravo slusaju na radiju i po splavovima. Hardwell i Garix na proslogodisnjoj DJ Mag listi drze prvo i cetvrto mesto, tako da je sve apsolutno jasno. Ono sto je isto evidentno bilo, jeste to da uopste stranci nisu dominirali (sto je i realno posto je najposeceniji exit), ali i to da se nasi klinci ne razlikuju mnogo od njih, super pricaju engleski i sve se to na neki nacin oseti na tvrdjavi, pa verovatno i nije bio toliko veliki jaz medju ljudima, nego mesano meso koje ni ne provalis.

Bio sam u cetvrtak i nedelju, i iskreno, skapirao sam da se vec drugu godinu vracam u NS samo zbog indeks sendvica. Ko sto je Prota rekao, u cetvrtak ako treba najbolju muziku da cujem od domacih djeva, what is the fucking point? U nedelju sam slusao 15 minuta faithless, video koja prevara i zapalio dole na arenu da se zasadim. Leftfieldov nastup me je podsetio na trentemolerov pre koju godinu, ljudi rade vrhunski lajv, ali masa je totalno u wtf fazonu i sta je ovo gde se nalazim, ali ne mogu da kazem da nije sa pravom jer ipak to treba da bude najduza voznja koja ce se za koji sat od tog termina zavrsiti. Tale of us istripovali da su umetnici, ok muzika, koju bih rado slusao na gajbi. Dixon bas po mom stilu, ali opet pricamo o muzici koju bih mnogo vise voleo da slusam gajbaroni nego u nedelju u 7 ujutru na exitu. Flugela i Simian Mobile Disco nisam slusao jer sam nekako ostao frustriran i zapalili smo.

U principu, mozda sam i dalje bio pod uticajem jebenog Solomuna, mozda i nisam, ali za mene, vrlo tanko.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Leftfieldov nastup me je podsetio na trentemolerov pre koju godinu, ljudi rade vrhunski lajv, ali masa je totalno u wtf fazonu i sta je ovo gde se nalazim, ali ne mogu da kazem da nije sa pravom jer ipak to treba da bude najduza voznja koja ce se za koji sat od tog termina zavrsiti.

Kakvo crno poredjenje Leftfield live i Trentmolera?  Slazem se da su trebali BAR jos pola chuke da shure ali satnica ionako nije bila postovana.... A sto se samog live-a tiche, ono je bio podsetnik kako je zvuchao EXIT u najboljim danima.... pre nego sto su zagospodarili garix-hardwel-skrileksi i ostala edm govna. trebao si da vidis na YT za vreme live streama Leftfielda CHAT, oplako sam kolko su ih hejtovali random sundjer bobovi zahtevajuci da chuju "pravi zvuk". Zato je i otiso u kurac exit kao takav, ali koga bole kurac za kvalitet, gleda se samo kolko dzakova kinte ima u ponedeljak izjutra anyway...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Dixon bas po mom stilu, ali opet pricamo o muzici koju bih mnogo vise voleo da slusam gajbaroni nego u nedelju u 7 ujutru na exitu.

Готивим га и тачно капирам шта говориш. Мени то није музика за фестивале, али није и само за гајбаронару : ) мање журке су за њега прави погодак, као што је Стереотип био, следећи пут се појави!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kakvo crno poredjenje Leftfield live i Trentmolera?  Slazem se da su trebali BAR jos pola chuke da shure ali satnica ionako nije bila postovana.... A sto se samog live-a tiche, ono je bio podsetnik kako je zvuchao EXIT u najboljim danima.... pre nego sto su zagospodarili garix-hardwel-skrileksi i ostala edm govna. trebao si da vidis na YT za vreme live streama Leftfielda CHAT, oplako sam kolko su ih hejtovali random sundjer bobovi zahtevajuci da chuju "pravi zvuk". Zato je i otiso u kurac exit kao takav, ali koga bole kurac za kvalitet, gleda se samo kolko dzakova kinte ima u ponedeljak izjutra anyway...

Brate, procitaj sta sam napisao, ne poredim ih muzicki, nego su i oni i on radili lajvove u peak timeu gde je masa u fazonu DAJ SKAZI UMEK LANIKOR, a oni ljudi rade ozbiljnu muziku. I uopste nisam napisao da je trebalo duze da vrte, rekao sam da je potpuno pogresno da ih stave tu u nedelju u to vreme.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Grujo, jel igraš poker? :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Готивим га и тачно капирам шта говориш. Мени то није музика за фестивале, али није и само за гајбаронару : ) мање журке су за њега прави погодак, као што је Стереотип био, следећи пут се појави!

 

Kakvu muziku je to puštao Dixon?

Link to comment
Share on other sites

gruja je ubo, i ja sve hoću tako nešto da napišem a ne znam kako da formulišem. exit se promenio ali je očigledno i dalje do jaja, samo nije meni do jaja. ispao sam iz celog tog exit vajba i više nema zujanja po tvrđavi 4 dana pokušavajući da odaberem šta da slušam od 3 stvari koje mi se slušaju dok ne počne neki mega hedlajner na kog svi idemo, nego više vremena i energije trošim da nađem nešto što me neće smoriti. glupo mi je da napišem da sam omatorio, ali sam očigledno probirljiviji a exit ne podilazi mom ukusu. muzika je otišla u nekom pravcu, a ja nisam zajedno sa njom. exit se okrenuo domaćoj masi i servira im komercijalu koju žele, a to nikako nije za mene. nešto kao ejb simpson kad objašnjava kako je used to be with it, but then they changed what it was.

 

bilo sve to kako bilo i dalje sam uspeo da čujem one gotivne stvari koje sam naveo gore, ali ne mogu više da odem sva četiri dana gore jer, eto, tu sam i imam kartu, pa da ne propadne nego ću da odem da se prošetam i vidim šta ima, prosto nije vredno. otišlo mi i previše energije i previše para na to. ako dogodine ispoštuju dan ili dva nas "probirljivije" otići ću, al nešto mi i neće biti žao ako se desi da ne odem uopšte. 

 

na kraju samo da dodam da mi je drago što je exit prebrodio onu krizu, pa sad nema poslednji dan priče da li će ga biti dogodine ili neće. mislim da su uboli neku novu zlatnu žicu pa će sad nju da cede neko vreme, a neki novi domaći klinci eto sad imaju festival kom će da se raduju.

Link to comment
Share on other sites

 

 

na kraju samo da dodam da mi je drago što je exit prebrodio onu krizu, pa sad nema poslednji dan priče da li će ga biti dogodine ili neće. mislim da su uboli neku novu zlatnu žicu pa će sad nju da cede neko vreme, a neki novi domaći klinci eto sad imaju festival kom će da se raduju.

 

prebrodio krizu?

pa tek su sad u najvecoj krizi do sada.

zasto? pa sama cinjenica da je 90% ljudi na tvrdjavi nasi ljudi, govori da su se karte prodavale po dosta nizim cenama, da je akcija 4+1 trajala u nedogled, i da se dan pred exit preko oficijalnog sajta karta mogla nabaviti za 7k. a u odredjenim krugovima i za 4000, sto je za ne poverovati. razlog je.. ocigledno los odziv stranaca, koji trosi pa ajde realno... 3x vise od prosecnog srbende :)

 

na sve to dodajte da je exit duzan i bogu i ocu, tako da razlog za strah mora da postoji.

Bring It

Link to comment
Share on other sites

Svi se smorili na fejtlesu, al' meni bilo mega zanimljivo :D
Vjerovatno zato sto sam upao u neku trecu dimenziju isplakao se blenuo u nebo izgubio drugare i istripovao se da nebo pada na nas :D


Ostatak exita manje vise providno, dosta ima istine u ovoj prici da su dovodili one hit wondere da napune main, to je bilo toliko ocigledno tokom sve cetiri veceri

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...