Jump to content

Imam problem sa PC ( HITNO )


m1Los

Recommended Posts

Dakle, uzeo sam racunar  u emmi.rs pre godinu dana (mozda malo jace) sve je radilo super do pre nekih 7 do 10 dana. Dok sam strimovao preko twitch.tv (koristeci OBS) DOTU 2 od jednom je pocelo da mi pisti iz kucista zvuk (kao onaj kad drzis dugo shift, samo sto je konstantno (ne znam bolje da objasnim...jbg)). Ja sve kontam procice ali nista. Ugasim racunar, i uzmem da cistim skroz kuciste od prasine posto je bilo boga i oca. Nakon ciscenja kucista prikacim sve nazad i radi kao i ranije samo su temperature bile za nijansu manje (sto se i ocekivalo). Nakon toga uzmem i upalim dotu da odigram cisto da vidim da li je sve ok i igrao sam 10ak minuta i racunar mi se jednostavno reboot/restartuje sam. Proverim speed fan, hw cupid i sve temperature su normalne CPU: 40ak stepeni  GPU: 60-65 stepeni. Probam tako par puta i opet ista prica. 

 

Napomena: Nisam nista prilikom ciscenja polomio, iskrivio, ogrebao i tome slicno.

 

Ne znam uopste sta se desava, sve mi lepo radi kada surfujem po netu yt, fb, torrenti, vesti, filmovi, muzika, programi tipa photoshop rade i sve je ok. Cim ukljucim igru posle 5-10 minuta mi se restartuje racunar.

 

 

Testirao sam preko:

 

Prime95 (za cpu) - sve je ok prosao sam testove bez problema

 

FurMark (gpu) - temepratura se penjala do 80-85 ali se nije racunar ugasio niti bilo sta sve je lepo radilo  (stavio sam 1920x1080, AntiAlias 8x da mi testira)

 

Memtest86 (ram) - testirao mi je i to i nikakav error mi nije pronsao

 

 

Ne znam uopste u cemu je fora, citam po tomshardware sajtu, redditu i tako jos nekim sajtovima ali nisam nasao konkretno resenje. Neki kazu da je PSU ali ja licno mislim da to nije posto mi je na testovima pod 100% stresom radio sasvim normalno. Jedino sta mi pada na pamet da nije mozda MOBO mozda...

 

 

Konfiguracija kompa mi je:

 

FX 8350 + Hyper Evo 212

 

GPU - GTX 660 msi 2gb / oc edition

 

Ram - 8 gb DDr3 mushikn black tj. 2x4gb (2 modula po 4 gb)

 

MOBO - GA-990XA-UD3 (rev 3.0)

 

PSU - 500W CoolerMaster B serija dobio sam zajedno uz kuciste CM 430 Elite

 

 

Hvala svima unapred !

 

 

 

 

 

 

www.senseyeesports.com

Link to comment
Share on other sites

@ Cybhoner

@ Elvis

 

Ne znam, nije mi jasno zasto mi onda racunar lepo radi dok surfujem po netu ili stress testove radim (cpu - gpu). A cim upalim Dotu 2 koja nije toliko zahtevna igra, odmah mi se ugasi. Da li vam pada na pamet jos neka varijanta ? Mozda nesto u BIOS-u da se promeni ili tako nesto ?!

www.senseyeesports.com

Link to comment
Share on other sites

A cim upalim Dotu 2 koja nije toliko zahtevna igra, odmah mi se ugasi. 

 

zato što je dota neoptimizovano sranje

 

o

o/

 

pa probaj onda u nekoj drugoj igri i vidi šta se dešava. eventualno izguglaj uputstvo za svoju ploču i vidi šta znači kada zapišti na taj način.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Не знам, ја ти стварно нисам неки стручњак за компове, али сам имао исти случај као ти, после мог медвеђег чишћења компа је кренуло слично срање.

Мислим, сачекај да дођу неки учени људи, па ће ти дати можда неки савет за решавање проблема. :)

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Nije mi dobro lezao jedan modul RAM-a u slotu i zbog toga se desio problem. Pa sam pomeri module da se ne guraju sa kulerom od procesora. Sada je sve ok. Radi kao sat ! u svakom slucaju hvala! Mozes zakljucati temu [solved] 

 

 

@ dante_

 

Brko pusi kurac <3 :-*

www.senseyeesports.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I ja imam problem pa rekoh da ne otvaram drugi topitj

elem

 

igram dotu i samo mi se ukljuci power saving mode ...i crkne komp kad hocu da ga restartujem drzim dugme a kuler krece neverovatno brzinom da radi

upalim ga ugasim ga opet isto

 

3x kada ga upalim nastavi da sljaka kao da se nista nije desilo 

 

 

citam sad bas po netu kazu da je do monitora :S

Edited by _Gotti_

don't grow up it's a trap

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Taj procesor i graficka ne bi trebali vise od 250-300w da vuku zajedno kad se igras, a ostatak sistema sigurno ne vuce vise od sto vati, tako da verovatno nije do napajanja (ako mislis da je preslabo) osim ako je bas, bas matoro.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...