Jump to content

Novi Audi Q7!


dovlagsi

Recommended Posts

lepo si napisao, ne znaš, jer bi mi verovatno u Poršeu drage volje već do sad uzeli pare za taj isti veliki servis

ne kažem ni ja da je najbolji auto, ali će uz pravo održavanje da traje dugo, kao što traje Junkie-ju npr, ili drugim ljudima koji imaju Audi/BMW/Mečku. Naravno da je bolje kupiti Renoa na 60k nego Audi na 150k, to niko normalan ne može da dovede u pitanje, ali generalno ova da kažemo nemačka premium klasa i polovna košta puno baš zbog toga što uglavnom ljudi nemaju nekih nepredvidjenih troškova sa tim automobilima. I za nas dosta bitno, izdržljivi su na naše krš puteve i očajno gorivo.

 

i ja sam napisao da ja ništa nisam morao da radim osim redovnog malog servisa, dok sam na kolegu mislio da nije imao nikakve probleme, tj kvarove osim redovnog održavanja, gde svako normalan podrazumeva male servise, diskove/kočnice, akumulator, promenu sijalica u svetlima, veliki servis kad je potreban i slično

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Verujem da ce ti pare uzeti, ali ih svakako ocekuj do 150k km :)

 

Sto se ovoga tice jeste da polovni Audi kosta znatno vise od konkurencije, ali tu smo i dosli do dileme jer je Junkie pominjao Q7 za 6-7k evra, sto je otprilike cena za Megana :) U tom smislu mi Audi koji je jeftin, presao brdo kilometara i ne zahteva nikakva vanredna ulaganja deluje kao dosta teska stvar za naci. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

neću ja raditi kod njih, to je sigurno, ali 2x kad sam bio (dijagnostika pre kupovine i još jednom kad su imali mali servis na akciji preko leta za 10-15k) nisu spominjali veliki servis, a spominjali su neke gluposti da probaju da mi uzmu pare (izgrebana felna, zamenska 50k din i slične nebuloze)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Moguce da je na 150k km pa zato nisu, kazem ne znam tacno za tvoj auto. Ali uzmimo primera radi amortizere. Monroe, ciji su amortizeri prva ugradnja i u tvoj i u moj auto, predvidja zamenu amortizera na 80.000 km, a posle 120.000 km predjenih tvrde da je nebezbedno voziti. I ja sam bio u ovlascenom servisu na 80k km, niko ziv to nije pominjao, da nisam video neki plakat nedavno kad sam menjao gume ne bih ni razmisljao o tome. A prekontrolisi tvoje, ako ih ti nisi menjao vrlo je verovatno da su jos uvek prva ugradnja posto se to u Srbiji menja po principu "ako ne lupa ne treba ga menjati". 

 

U tom smislu nemacka premium vozila jesu odlicna za Srbiju i ovaj deo sveta uopste jer trpe taj ideal odrzavanja "sipaj i vozi" bolje od drugih :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...