Jump to content

Best of 2014


togFU

Recommended Posts

Odlučio sam da otvorim ovaj topic pre svega jer sam, čitajući razne liste po interentu ovih dana (u kojima nema ništa zanimljivo), skontao da zapravo skoro ništa novo nisam slušao u ovoj godini, ili jesam al ne mogu da se setim odmah...

 

uglavnom, ovaj topic je tu da bismo otkrili neku muziku koju smo možda propustili u ovoj godini!

 

Molim vas da razmislite i napišete koji vaši favoriti za ovu godinu kada su u pitanju sledeće kategorije:

 

1. Najbolji spot

2. Najbolja pesma/track :D

3. Najbolji album

 

Poželjno da okačite youtube lik naravno.

Uslov je da je izdanje iz 2014, godine, ja sad kad sam razmišljao, setim se nekog albuma, i onda skontam da je izašao krajem 2013. recimo. Dakle, to ne može :)

 

Pa da krenemo (iako znam da ću nešto zaboraviti i naći "bolje" kasnije :))

 

1. Spot

https://www.youtube.com/watch?v=7fVK7atPvLQ

 

2. Pesma, neka bude ovo

https://www.youtube.com/watch?v=Ebu-fai_pso

 

3. Album - ne znam, najsvežiji mi je novi Clark, ali nije mi kompletan album ako mi je pola stvari vrh, druga polovina ništa spec.. ali evo omiljena stvar sa albuma

https://www.youtube.com/watch?v=o6j-RBVH-XA

 

Link to comment
Share on other sites

Задовољан сам и ове године са количином преслушане музике, ал када бих издвојио оно што сам чуо из ове године, а да ми је добро и препоручио бих:

Andy Stott - Faith In Strangers (electronic, свашта од стилова)

Frank & Tony - You Go Girl (electronic, deep house, dub techno), ово бих ето издвојио као омиљени од овогодишњих избора

Yagya - Sleepygirls (dub techno)

Todd Terje - It's Album Time (nu disco)

Shxcxchcxsh - Linear S Decoded (techno)

Objekt - Flatland (electronic, ambient techno)

Have a Nice Life - The Unnatural World (post punk, shoegaze)

Darren Korb - Transistor Original Soundtrack

 

испада као да сам само електронику слушао, ал ништа нисам чуо препоручљиво из ове године других жанрова сем препорука на крају

спотове нисам испратио, а за песму не могу да се одлучим : )

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pesma:



 

Spot: (prvo sam hteo da okacim FKA twigs - Papy Pacify, al vidim da je iz 2013) tako da nemam pojma. Takodje za album godine, bas malo albuma sam preslusao iz ove godine, ne verujem da sam vise od 10 :(
 

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Corey dokazao si da si hipster, sve liste na koje nalećem su upravo takve kao tvoje, i sastoje se od izvođača za koje nisam nikad čuo :D

 

Objekt - Flatland (electronic, ambient techno)

Igrom slučaja preslušao sam ovo pre par meseci, samo se sećam da nisam mogao da verujem koje sranje slušam :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...